Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αναδρομικά τσμεδε


panou1986

Recommended Posts

Μολις γυρισα απο το ευγενες ταμειο μας με το χαρτί για την εξοφληση της τροποιημενης αναδρομικης ειφορας Β2012 (αφου ο κωδικος πληρωμης του ειδοποιητηριου δεν ισχυει οπως εχει γραφει και εχω κι εγω επαληθευσει οταν προπαθησα να πληρωσω εντος της προθεσμιας του Απριλιου) την οποια βιαζομαι να πληρωσωγια να μην με μπλοκαρει στην αιτηση για τις κατασκηνωσεις.  Φυσικα και δεν εξοφλησα, καθοτι η Τραπεζα Αττικης  χρειαζεται 2 (!) ημερες να δει την εντολη στο συστημα...

Edited by RiRiIII
ορθογρασφια
Link to comment
Share on other sites

Off topic

Η Αττικής ... αχ αυτή η Αττικής ... είναι "μπροστά με την πλάτη" από τις εξελίξεις ... μόλις πέρσι κατάργησε την εκτυπωμένη λίστα που σου έδιναν με τους κωδικούς για το ebanking ..όταν οι άλλες τράπεζες χρόνια είχαν τα στικάκια και τα sms ... και ακόμη το ebanking είναι τόσο μπροστά .... δεν μπορείς να πληρώσεις με αυτό χρεώνοντας την πιστωτική ... Αιτιολογία που μου είπαν τότε που ρώτησα τον Δντή σε κατάστημα (γιατί ακόμη έδιναν τυπωμένους τους κωδικούς και γιατί δεν μπορώ μέσω ebanking να πληρώσω ΔΕΗ, τηλ, κλπ χρεώνοντας την πιστωτική) ... "για ασφάλεια" η απάντηση ... έχει μια λογική αν τους έδιναν και σε λίθινη πλάκα ακόμη περισσότερη ασφάλεια ...

END και καλημέρες ....
 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, RiRiIII said:

Μολις γυρισα απο το ευγενες ταμειο μας με το χαρτί για την εξοφληση της τροποιημενης αναδρομικης ειφορας Β2012 (αφου ο κωδικος πληρωμης του ειδοποιητηριου δεν ισχυει οπως εχει γραφει και εχω κι εγω επαληθευσει οταν προπαθησα να πληρωσω εντος της προθεσμιας του Απριλιου) την οποια βιαζομαι να πληρωσωγια να μην με μπλοκαρει στην αιτηση για τις κατασκηνωσεις.  Φυσικα και δεν εξοφλησα, καθοτι η Τραπεζα Αττικης  χρειαζεται 2 (!) ημερες να δει την εντολη στο συστημα...

Υπάρχει προσαύξηση;

Μήπως έμαθες και πως θα πάρουμε βεβαίωση καταβολών για την εφορία;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλημέρα!

μόλις κατάλαβα ότι βγήκαν και τα αναδρομικά του Α2013, με εξόφληση ως 30-6-18 ... προ παράτασης.

Πώς καταλαβαίνουμε στο ειδοποιητήριο αν υπάρχει ποσό που αφορά  ειδική προσαύξηση και ποιο είναι αυτό, προκειμένου να μη πληρωθεί ?

πάμε βόλτα στο ΤΣΜΕΔΕ ? (άλλο ένα πρωινό χαμένο δηλαδή)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα υπάρχει στους κλάδους που σου ζητάει εισφορές εγγραφή και ποσό για "ΚΛ.ΑΣΦ.-ΕΙΔ. ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗΣ (ΤΣΜΕΔΕ)" 

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. πότε τελειώνουν τα αναδρομικά. Θελω να πω τώρα μου ήρθε Α' 2013. ποιο έτος τελειώνουν? Εχει και για το 2014 ΄η το 2013 τελειώνουν? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τα αναδρομικά του ΤΣΜΕΔΕ εξακολουθούμε να τα βλέπουμε μέσω της επιλογής "ΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΕΞΑΜΗΝΟΥ" στην αρχικη σελίδα, ή άλλαξε κάτι? Ρωτάω επειδή όταν εισέρχομαι μέσω αυτής της επιλογής δεν βλέπω τα Α' 2013. Ίσως να μην έχουν εκδοθει ακόμα για όλους?

Link to comment
Share on other sites

Εκεί τα βλέπεις ναι.

Ίσως είσαι απο τους "τυχερούς" που είχες χρεωθεί κάτι από τότε?

ή μήπως είχες καμία σύμβαση με κάποια υπηρεσία εκείνο το διάστημα?

αν θες να σιγουρευτείς ο μόνος τρόπος δυστυχώς είναι επιτόπου επίσκεψη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.