Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επισυναψη αρχείων (φωτογραφίες) στο σύστημα αυθαιρέτων.


thanasis1

Recommended Posts

Καλησπέρα. 

Τις φωτογραφίες του ακινήτου , που συνήθως είναι σε μορφή Jpeg τις ανεβάζετε μια πρός μια στο σύστημα.

Έχω δοκιμάσει μέσω του σχεδιαστικού προγράμματος (Idea -4Μ) , να κάνω εισαγωγή τις εικόνες και έπειτα εξαγωγη σε τυπο αρχείου Pdf και να της κάνω Upload όλες μαζί σε 1 αρχείο.

Ωστόσο όμως δεν μου τις εμφανίζει .

Εσυ πώς τις ανεβάζετε τις φωτογραφίες εάν είναι 4-5 ;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Τις περνάω σε word ή σε exel και γράφω δίπλα ή από κάτω τι αφορά η καθεμία. Από εκέι εξάγω ένα pdf με όσες σελίδες προκύψουν. 

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις εγκαταστημένο έναν εκτυπωτή pdf εγκατεστημένο τις τυπώνεις απαυθείας και μετά αν θέλεις γράφεις τις επεξηγήσεις στο pdf με το πρόγραμμα ανάγνωσης pdf που έχεις.   πχ Adober Reader, XChange Viewer, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Τις περνάω σε word ή σε exel και γράφω δίπλα ή από κάτω τι αφορά η καθεμία. Από εκέι εξάγω ένα pdf με όσες σελίδες προκύψουν. 

 

Ποιο πρόσθετο χρησιμοποιείς στο Word. Πηγαίνω στην Αποθηκευση ως -> Ευρεση πρόσθετων .

Χρησιμοποιω το Office του 2007

Το βρήκα το πρόσθετο στην επισημη σελίδα της Microsoft.

 

Εάν έχεις εγκαταστημένο έναν εκτυπωτή pdf εγκατεστημένο τις τυπώνεις απαυθείας και μετά αν θέλεις γράφεις τις επεξηγήσεις στο pdf με το πρόγραμμα ανάγνωσης pdf που έχεις.   πχ Adober Reader, XChange Viewer, κλπ

Εννοείς να εγκαταστησω εικονικο εκτυπωτη; 

Θα κοιτάξω και αυτη τη λύση

Σας ευχαριστω

Edited by thanasis1
Link to comment
Share on other sites

κι εγω 2007 χρησιμοποιώ. Υπάρχει εγκατεστημένος εκτυπωτής Adobe PDF στο καιι στο excel και απλά τον επιλέγω στην εκτυπωση. Και στην αποθήκευση ως υπάρχει η επιλογη Adobe PDF. 

Edited by melissa
Link to comment
Share on other sites

κι εγω 2007 χρησιμοποιώ. Υπάρχει εγκατεστημένος εκτυπωτής Adobe PDF στο καιι στο excel και απλά τον επιλέγω στην εκτυπωση. Και στην αποθήκευση ως υπάρχει η επιλογη Adobe PDF. 

https://www.microsoft.com/el-gr/download/details.aspx?id=7

Κατεβασα το προσθετο 

και τωρα πηγαινω για το Pdf με τα παρακάτω βηματα:

post-59922-0-71347400-1514415367_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Τις περνώ σε ένα φύλλο PowerPoint μεγέθους Α3  

κάνω την κατάδειξη των αυθαιρέτων (χρησιμοποιώντας βέλη)

επεξηγώ ότι θέλω να επεξηγήσω και τυπώνω το αρχείο σε .pdf

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.