Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δίλημμα επισκευής


kostas1922

Recommended Posts

Πριν από 2 εβδομάδες ,έγινε ξανά συμβάν έφυγαν σοβάδες από μπαλκόνι .Το δεύτερο συμβάν μέσα σε ένα χρόνο .Πηγα στο διαχειριστή του ειπα ότι αν δεν λυθεί το θέμα θα πάω στη πολεοδομια και να καλέσει άμεσα Γενική συνέλευση .Δεν έγινε ακόμα τίποτα και μου λέει ότι δεν βρίσκει στο τηλέφωνο 2 ιδιοκτήτες .κσι βα δους πάρω εγώ .Την εβδομαδα που έπεσε ο σοβάς στο δυάρι που έχει η γυναίκα μου εφυγε ο νοικάρης .Το έβαλα αγγελια και μεταξύ των άλλων μς πήραν τηλέφωνο 10 οικογένειες με ενα αλλά και με δυο παιδια. Αν δεν γίνει κάτι μέχρι το καλοκαίρι θα πάω στο δυάρι .Δεν μπορώ να νοικιάζω ένα σπίτι του 2002 και σε άριστη κατάσταση με γκαράζ και αποθήκη και να μένω εδώ με φόβο μη πάθει κάτι το παιδί μου .Νομιζω πως το ποιο σωστό είναι να φύγω μπορεί να χάλασα λεφτά για ανακαινιδη αλλά πάνω από όλα προεχει το παιδί .Σπιτι εδώ στα νοτια προάστια δεν μπορώ να αγοράσω στα δυτικα να πάρω θέλω πάνω από 50000e δάνειο .Επειδη δεν έχω βοήθεια για το παιδί και πρέπει να πάει σε ιδιωτικό σχολείο δεν μπορώ να πληρώνω και δάνειο και σχολείο .Τον μικρό θα τον βάλω στο δωμάτιο και εμείς καναπέ κρεββάτι στο σαλόνι .Οι άνθρωποι εδώ είναι πάνω από 60 ετών και δεν έχουν καμία διάθεση επισκευής .Τεσσερα χρονια τώρα που μένω δεν έχει γίνει τίποτα .Οι λυσεις για το θεμα είναι η να πληρώσω εγώ η να πάω νομικα Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι αν δεν δίνουν τώρα για σοβαρά συμβαντα πως θα δώσουν για να αποκατασταθούν άλλες βλάβες στο μέλλον .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.