Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αγορά σχεδιογράφου (plotter)


human

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 567
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω εδώ και 3 χρόνια στο γραφείο μου τον 110plus (χωρίς το nr που είναι η δυνατότητα δικτύωσης). Είναι ένας plotter με πολύ καλές δυνατότητες για τα χρήματα που δίνεις. Κάποιο πρόβλημα που είχε παρουσιάσει με τον τροφοδότη ρολού το διόρθωσαν στο service (σημειωτέον πολύ εξυπηρετικό, άλλη αντιμετώπιση το service των plotter από το service των απλών εκτυπωτών τους!). Αν ψάχνεις κάτι σε αυτά τα χρήματα είναι καλός.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ και τους δύο για την άμεση απάντηση. Αλέξη (δεν νομίζω να ερμηνεύω λάθος το alexp81!) αυτός που έχεις στο γραφείο κόβει το ρολό εκεί που τελειώνει το σχέδιο, ή το κάνεις μόνος σου με κοπίδι μετά?

Link to comment
Share on other sites

Το κόβει αυτόματα Σωκράτη. Βεβαιώσου ότι θα παραγγείλεις το roller feed μια και πιθανότατα το πουλάνε extra. Εγώ από παρανόηση δεν το πήρα από την αρχή και το παράγγειλα μετά και γι΄αυτό πιθανολογώ ότι μου έβγαλε πρόβλημα στην πορεία.

 

Παίρνει 4 μελάνια (μαύρο και C-Y-M) με πολύ καλή αυτονομία και χωρίς να είναι πολύ ακριβά. Τυπώνει είτε από ρολό σε οποιαδήποτε διάσταση, είτε μεμονωμένες σελίδες, είτε από δίσκο A3/A4. Πολύ βολικό για πρόχειρες εκτυπώσεις εκτός κλίμακας σε μικρότερες σελίδες για preview. Αρκετά καλός σε εκτυπώσεις photo.

Link to comment
Share on other sites

Tον Hp designjet 110plus τον αγόρασα σημαντικά φθηνότερα σχετικά πρόσφατα (1000Ε). Κάνοντας όμως το ίδιο λάθος δεν πήρα το roller feed για το οποίο μου ζήτησαν extra 700E!!! το οποίο δεν πήρα τελικά. Και εσύ alex τόσα έδωσες για το roller feed;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον αγόρασα το 2006 1.500€ χωρίς το roller feed, το οποίο πλήρωσα λίγους μήνες αργότερα 690€. Δεν το συζητώ όμως, αξίζει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Άλλο να βάζεις σελίδα σελίδα, άλλο να δίνεις 5-10 σχέδια για εκτύπωση και να κάνεις άλλη δουλειά μετά. Πλησιάζει τις δυνατότητες των πιο επαγγελματικών...

Link to comment
Share on other sites

Άλλο να βάζεις σελίδα σελίδα, άλλο να δίνεις 5-10 σχέδια για εκτύπωση και να κάνεις άλλη δουλειά μετά. Πλησιάζει τις δυνατότητες των πιο επαγγελματικών...

 

Tι εννοεις???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.