Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αγορά σχεδιογράφου (plotter)


human

Recommended Posts

Χαιρεται, ενδιαφερομουν για αγορα πλοττερ σε μεγεθος Α0. εχετε να μου προτεινεται κατι συγκεκριμενο? με νοιαζει πρεπει να πω πολυ η υποστηριξη που δινει η εταιρια γιατι στο μερος που θα παει δεν θα υπαρχει σερβις και η μεταφορα δεν θα ειναι ευκολη. Περιμένω προτάσεις. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 567
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Για την Intersys δεν έχω ακούσει καλά λόγια για την εξυπηρέτησή τους.

Το λέω εγώ που έχω 3 φωτογραφικές μηχανές Canon και έναν πολυμηχάνημα Canon.

Όταν πριν από χρόνια μου είχαν φέρει δώρο μια ακριβή φωτογραφική μηχανή Canon από Γερμανία η Intersys αρνήθηκε να μου δώσει το εγχειρίδιο χρήσης αυτής στα Ελληνικά. Έπρεπε να επικοινωνήσω με τα κεντρικά της Ευρώπης και να μου στείλουν οι άνθρωποι εντελώς δωρεάν το αντίστοιχο εγχειρίδιο όχι στα Αγγλικά που τους ζήτησα αλλά στα Ελληνικά!

 

Όταν δίνεις τόσα λεφτά σ' ένα μηχάνημα που για να το αποσβέσεις θα πρέπει να το δουλέψεις αρκετά χρόνια, το θέμα service που σίγουρα θα χρειαστείς στη διάρκεια ζωής του είναι ένα σημαντικό κριτήριο για την αγορά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστά τα λες Χάρη. Από άλλες εταιρίες έχει κανείς εμπειρίες με το Service? H HP έχω ακούσει οτι μπορείς να της δώσεις το πλοττερ το παλιό που διαθέτεις (της ΗP εννοειται) και να παρεις το πιο καινουργιο μοντελο που θες με έκπτωση... Αληθεύει? Ξέρει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήραμε πέρυσι το Canon ipF700 και έχουμε επίσης το Hp800.

To Canon είναι ΦΤΗΝΟ, ΤΑΧΥΤΑΤΟ και πολύ κομψό σε σχέση με το HP800 που το πήραμε πριν από 10 χρόνια και το πουλάνε ακόμα! Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συμφωνώ με τον ff1986 και επαυξάνω. Εμείς είχαμε τον HP-1055 plus. Καλό μηχάνημα, γρήγορο αλλά ΑΚΡΙΒΟ - πάνω από 10.000 €. Τον αλλάξαμε αφού έφαγε τα χρόνια του, με τον ipf 700 της Canon που έχει λιγότερα από τα μισά. Είναι ΤΑΧΥΤΑΤΟΣ και δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα. Επίσης τυπώνει ΑΨΟΓΕΣ φωτογραφίες και render.

Αν δεν θέλεις μοντέλο δεκαετίας που αποσύρθηκε ήδη απο την αγορά, μην πας στον H-P 500. Εξάλου είναι παλιάς τεχνολογίας, αργός και δεν τυπώνει φωτογραφίες.

Αν έχετε πρόβλημα με την Intersys, μιλήστε με την ART που έχει και αυτή Canon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Κι εμεις στο γραφειο HP500 εχουμε...απο ταχυτητα δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιαζει..βεβαια αλλο plotter δεν εχω δει να δουλευει οποτε συγκριση δεν εχω...

 

Αυτο που θα κοιτουσα εγω παντως ειναι να εχει οικονομικα μελανια γιατι τα αναλωσιμα ειναι τελικα αυτα που οραγματικα πληγωνουν την τσεπη μακροπροθεσμα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.