Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αγορά σχεδιογράφου (plotter)


human

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 567
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εκτιμώ οτι ο Canon ipf 700 τυπώνει τουλάχιστον 10 ΦΟΡΕΣ πιο γρήγορα από τον Η-P 500, χωρίς υπερβολή. Φαντάσου να έχεις να τυπώσεις 12 σχέδια από τρεις φορές το καθένα...

Ο Canon έχει μεγάλα μελάνια 130 ml ενώ ο H-P έχει κάπου τα μισά σε χωρητικότητα. Όσο μεγαλύτερο το μελάνι, τόσο φτηνότερο ανά ml.

Εμείς αγοράζουμε τα μελάνια του Canon 44 € + ΦΠΑ το καθένα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω hp500 σε A1. Γενικά καλός αν και λίγο αργός.

 

Μου έχει παρουσιάσει ένα προβληματάκι. Διπλώνει την ταινία κατά την διαδρομή της κεφαλής. Ήρθε ο μάστορας του έμπορα που τον αγόρασα και τον ψιλοέφτιαξε αλλα εχει αρχίσει και κάνει ξανά φασαρία.

 

Πάντως αν το γραφείο έχει δουλειά τα βγάζει τα λεφτά του πολύ γρήγορα. Ίσως και μόλις σε 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα πριν από 6 μήνες τον Canon iPF700. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ταχύτητα και την ποιότητα εκτύπωσης. Τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Cannon σειρά iPF 7...!!!!

 

Ασυζητητί. Τον 710 σκοπεύω να πάρω. Γνωστός μου που εργάζεται στην αντιπροσωπεία με έχει διαβεβαιώσει για την ποιότητα (καθώς φοβόμουν ότι η ταχύτητα θα είχε επιπτώσεις). Και βέβαια τα μελάνια του σε σύγκριση με της HP είναι...τσάμπα.

Link to comment
Share on other sites

Ο 710 έπαιζε (όταν είχε γίνει η συζήτηση πριν κάποιους μήνες...δεν το βιάζομαι και τόσο) μεταξύ 3000 και 3500 ευρώπουλων (συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ).

 

Το βασικό μειονέκτημα είναι η μη αναβαθμιζόμενη μνήμη (στα 256) που εμένα δε με χαλάει καθόλου - όποιο μηχάνημα και να έχεις χρησιμοποιείς τη ρύθμιση για χρήση μνήμης από τον υπολογιστή...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.