Μετάβαση στο περιεχόμενο
human

Αγορά σχεδιογράφου (plotter)

Recommended Posts

Έχω τον ipf 770 με τον αντίστοιχο scanner L36. Δεν έχει προκύψει κάτι το ιδιαίτερο το μικρό διάστημα που τον έχω και που δεν νομίζω να ξεπερνάει τον ένα χρόνο. Κάτι απλά πραγματάκια λύθηκαν με τηλέφωνο στον τεχνικό, ο οποίος είναι αρκετά εξυπηρετικός, αλλά δεν τον βρίσκω άμεσα πάντα.

Το scanner δουλεύει μόνο με τον plotter και δεν μπορεί με κανέναν τρόπο να δουλέψει ξεχωριστά. Μακάρι στο μέλλον, σε καμία αναβάθμιση firmware, να το αλλάξουν, όταν πλέον δεν θα υπάρχουν οι λόγοι (μάρκετινγκ;) που τους ώθησαν να το κάνουν να δουλεύει έτσι.

Σε γενικές γραμμές είναι αρκετά ευχαριστημένος απο την ταχύτητα, ποιότητα, ευκολία κτλ.

Δεν μπορώ να κρίνω για τον άλλο plotter της HP που αναφέρεις.

Στάλθηκε από το ASUS_Z010DA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μοιράσου αυτή την δημοσίευση

Τι εννοείς το scanner δουλεύει μονο με τον plotter; Μονο φωτοαντίγραφα; Δλδ δεν μπορείς να σκαναρεις σε αρχείο;

Μπορείς να κάνεις 3 πράγματα:

1. Να σκανάρεις σε αρχείο σε usb στον σκάνερ

2. Να σκανάρεις σε αρχείο σε συγκεκριμένη θέση στο δίκτυο

3. Να κάνεις φωτοαντίγραφο

Αν όμως π.χ. χαλάσει ο πλότερ ή δεν τον ανοίξεις, δεν δουλεύει το σκανερ. Αυτό εννοώ. Δεν μπορεί να λειτουργήσει αυτόνομα ο σκάνερ.

Στάλθηκε από το ASUS_Z010DA μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

• Upvote 1

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.