Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αγορά σχεδιογράφου (plotter)


human

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 567
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαμια γνωμη???Τιποτα κανεις???

 

Ερωτηση...γτ προτιματε τον 610 και οχι τον 605??? Για την κασετε λογικα ετσι???Απλα στην ουσια το Α2 ειναι μισο Α1 οποτε δεν κερδιζεις τιποτα....το Α4 το εκτυπωνεις κ σσε λειζερ εκτυπωτη ή ψεκασμου...μονο το μεγεθος Α3 θα βολευε με την κασετα....

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι μπορείς να έχεις περασμένο το ρολό Α3 και στην κασέτα σελίδες Α2. Αυτός ο συνδυασμός με καλύπτει προς το παρόν αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα κ από μένα...Είμαι νέα μηχανικός και νέα χρήστης mac υπολογιστών...

Θέλω να αγοράσω ένα plotter που να το αναγνωρίζει και ο υπολογιστής μου.Ενδιαφερόμουν για τον HP T610 44'' -καθώς απέκλισα τους Canon γιατί διάβασα σε ξένα blogs ότι δεν δίνουν καλά αποτελέσματα σε σχέδια σε αντίθεση με φωτογραφίες-.Απευθύνθηκα σε 2 προμηθευτές και ο ένας μου είπε ότι πλέον όλοι οι plotters είναι συμβατοί με mac και ο άλλος ότι συμβατοί είναι μόνο όσοι έχουν κατάληξη ps όπως για παράδειγμα ο HP 510ps 44''.

Οι απορίες μου είναι οι εξής:

1)Ποιός από τους δύο μου λέει την αλήθεια???

2)Έχετε ακούσει τίποτα -θετικό ή αρνητικό- για τους HP Designjet 510ps, HP Designjet T1120?????

2)Μήπως γνωρίζει κανεί κάποιο καλό κ αξιόπιστο plotter να μου προτείνει??????

Χίλια ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Αν τυχόν κάποιος από εσάς αλλάξει το plotter του, ας μου στείλει pm με την τιμή και το μοντέλο του παλιού του Plotter και τυχόν προβλήματα που έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σε όλους/όλες

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν κανείς έχει υπ όψιν του αν υπάρχει κάποιο plotter και scanner τεχνολογίας inkjet.

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

παντως συναδελφοι πρεπει να εχει καποιος μεγαλο ογκο σχεδιων ανα χρονο για να κανει καποιος αποσβεση ενα plotter.

 

δεν νομιζω οτι πολυαξιζει.

Link to comment
Share on other sites

sundance, δεν έχεις καθόλου άδικο.

 

είναι στιγμές που σκέφτομαι ότι ο plotter μπορούσε να περιμένει..

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι στα θετικά πρέπει να συνυπολογιστεί και η ευκολία του να μην τρέχεις ή να μη χρειάζεται να περιμένεις μέχρι τη Δευτέρα το πρωί που θα ανοίξουν τα φωτοτυπάδικα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.