Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΚΥΑ - Οδηγός Εφαρμογής Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ


yian

Recommended Posts

Στο site του υπουργείου που βρίσκεται η ανακοίνωση των παραρτημάτων; Γιατί τα έχει βγάλει μόνο το greenagenda;;

 

Link to comment
Share on other sites

Πως βαζω φατσουλα με πονηρο ματι στο ποστ του xavrias;

 

Πανω κατω τα ιδια με το Εξοικονομω 1 βλεπω παντως με μικρες τροποποιησεις.

Το εντυπο με τα βηματα και το εντυπο με τα δικαιολογητικα παντως ειναι κατατοπιστικα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

:shock:  χαχα δεν υπονοούμε τίποτα εδώ μέσα....

Πως βαζω φατσουλα με πονηρο ματι στο ποστ του xavrias;

Πανω κατω τα ιδια με το Εξοικονομω 1 βλεπω παντως με μικρες τροποποιησεις.
Το εντυπο με τα βηματα και το εντυπο με τα δικαιολογητικα παντως ειναι κατατοπιστικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε διαμέρισμα με πλήρη κυριότητα εντός 2οροφης πολυκατοικίας θα πρεπει να παρθεί έγκριση απο τους υπόλοιπους ιδιοκτήτες για να γινει η αίτηση ; Επίσης το διαμέρισμα θα ειναι ενοικιασμένο μεχρι 3 Μαρτίου . Θα πρεπει να παω με το παράρτημα de minimis και θα γράψω οτι δεν εχω πάρει καμια ενοισχιση ; (Εφοσον δεν εχω πάρει ) και μετα υπεύθυνη δήλωση που να αναγράφω τα στοιχεία του ενοικιαστή ; Αλλα λεει για το τρέχον έτος ... εχω μπερδευτεί ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρανια το 1ο σημειο μονο αφορα τα προ του 55 οπως το καταλαβαινω. Κατα περιπτωση λεει κατατιθενται τα υπολοιπα.

Αυριο πρωι πολεοδομια.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι, πως γίνεται ο έλεγχος των ΠΕΑ στο εξοικονομω; Τι ανοχές υπάρχουν γενικα;

Είμαι νεα μηχανικός και είμαι σίγουρη πως θα κανω λαθη στις επιθεωρήσεις μου οπότε όσο να ναι νιώθω εκτεθειμένη απέναντι στους πελάτες μου. Όσοι έχετε εμπειρία από εξοικονομώ Ι μοιραστείτε τες μαζί μας αν μπορείτε!

Link to comment
Share on other sites

Ράνια και Sw0rdf1sh αν αναφέρεστε στο παράρτημα I, ο τίτλος της σελ. 8 είναι  "Αντίστοιχα/Πρόσθετα της οικοδομικής άδειας νομιμοποιητικά έγγραφα."

Επομένως αναφέρει , απότι καταλαβαίνω, περιπτώσεις όπου δεν υπάρχει οικοδομική άδεια, και το ακινητο ειναι προ 55 ή έχει πάρει εξαίρεση από κατεδάφιση κλπ κλπ.

Σχετικά με την ριζική ανακαίνηση  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  χο χο χο:

στο υπ'αριθμόν 6 , παράρτημα VI, που υπογράφεται από τον β ενεργειακό επιθεωρητή , στην σελίδα 4 , παράγραφος στ, δηλώνεται αν το έργο αφορά / δεν αφορά σε ριζική ανακαίνιση  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:

ελάτε κύριοι (νομοθέτες) πείτε μας και πώς βρίσκουμε αν είναι ριζική ? μην μας κρατάτε σε αγωνία :smile:  :smile:

despoina_pa μην αγχώνεσαι. ότι βλέπεις το αποτυπώνεις, με λεπτομέρεια, ψύχραιμα, διάβασε καλά τις ΤΟΤΕΕ, και το εξοικονομώ (οδηγό-παραρτήματα) και τα διαμάντια του φόρουμ.

και να θυμάσαι, μόνο ένας τύπος δεν κάνει σφάλματα: αυτός που δεν κάνει τίποτα.

Edited by pirsogiannis
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

pirsogiannis ναι αυτο λεμε. Δεν ξεκιναει λεγοντας προ του 55 για ολα.

Το 1ο bullet ειναι μονο για προ του 55.

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.