Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΚΥΑ - Οδηγός Εφαρμογής Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ


yian

Recommended Posts

Οι υπεύθυνες  δηλώσεις των παραρτημάτων (συναίνεσης, προμηθευτών)  χρειάζονται γνήσιο της υπογραφής??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει ηλικιακός περιορισμός για το εξοικονομώ??δλδ για παράδειγμα ένας ηλικίας 80 ετών, ο οποίος θέλει να υπαχθεί στο εξοικονομώ με τραπεζικό δανεισμό θα αντιμετωπίσει πρόβλημα??

Link to comment
Share on other sites

Tο πρόγραμμα "Εξοικονόμηση κατ' οίκον ΙΙ", το οποίο θα ανοίξει την Πέμπτη 8 Μαρτίου για την ηλεκτρονική υποβολή αιτήσεων.

 

http://www.ypeka.gr/Default.aspx?tabid=785&sni[524]=5440&language=el-GR

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

katrmp εγώ το πρωί μπήκα με το αφμ μου και έκανα μια ψευτοαίτηση να δω τι παίζει, έφτασα μέχρι το σημείο της πρώτης αποθήκευσης αλλά δεν το πάτησα. Μετά έπεσε πάλι. Πάντως δεν μου αναγνώριζε τους κωδικούς του TAXISNET. Το ΕΤΕΑΝ είναι συνεχώς κατειλημμένο και δεν μπορώ να βγάλω άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Οι υπεύθυνες  δηλώσεις των παραρτημάτων (συναίνεσης, προμηθευτών)  χρειάζονται γνήσιο της υπογραφής??

Τι να σου πω. Να αμφισβητείται η σφραγίδα; Εδώ πάντως δεν έχει ανοίξει καλά καλά. Θα μας απασχολήσει στην ολοκλήρωση.

 

Καλημέρα,

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει ηλικιακός περιορισμός για το εξοικονομώ??δλδ για παράδειγμα ένας ηλικίας 80 ετών, ο οποίος θέλει να υπαχθεί στο εξοικονομώ με τραπεζικό δανεισμό θα αντιμετωπίσει πρόβλημα??

 

Δεν του δίνει πιστοληπτική ικανότητα εννοείς; Έχει αναφορά ο οδηγός για εγγυητή σε τέτοιες περιπτώσεις. Θα δούμε και κατά πόσο το δέχεται η τράπεζα.

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

άρα την πεμπτη θα ανοίξει!! αφού το έβγαλε και το υπεκα!!

Τελικα μπορούμε να μπούμε και σύνμβουλοι έργου? Το λεω διότι εχθές συνάδελφος ανέφερε newsletter του τεε Φεβρουαρίου, που έλεγε ότι υπάρχει ασυμβίβαστο.!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι. Ο Ελβετικός σουγιάς του pdf. Μπες "Pdf to Word" και ανέβασε το pdf του παραρτήματος. Αλλά επειδή το έκανα το βάζω εδώ για πιο γρήγορα. Κράτα πάντως τη σελίδα, είναι διαμάντι.

Πιστεύω θα βγούν και σε doc όπως και στο Εξοικονομώ Ι καθώς είχαν έτοιμες τις φόρμες τα έντυπα μέσα (πχ τα select των παρεμβάσεων στους πίνακες). Τα έχω μετατρέψει και γω όλα αλλά καλό είναι να περιμένουμε.

+1 πάντως.

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

gsraf ευχαριστώ για τον χρόνο σου!!

Άρα, αν δεν θέλω να συνδεθεί ο ηλιακός με το υπάρχον boiler αλλά να έχει δικό του δοχείο θέρμανσης, φυσική ροής, τότε επιλέγω το 4Α, σωστά;

 

Σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Στο παράρτημα ΙΑ αναφέρει στο 7: "Φωτοαντίγραφο λογαριασμού παροχής ηλεκτρικού ρεύματος"

 

Επειδή δε φαίνεται να υπάρχει αναφορά σχετικά, υπάρχει θέμα αν η παροχή είναι σε άλλο όνομα (στο λογαριασμό);

Υπάρχει θέμα με αυτό και θα πρέπει να κάνω αλλαγή του λογαριασμού και να τον φέρω στο όνομα μου;

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.