Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΥΑ - Οδηγός Εφαρμογής Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι! Ξεκίνησα να διαβάζω τον οδηγό χρήσης του συστήματος και αμέσως έπεσε στο μάτι μου η παράμετρος του "εγγυητή". Δεν θυμάμαι όμως στον οδηγό τίποτα που να αφορά εγγυητές. Ξέρει κανένας κάτι περισσότερο; Αφορά την Τράπεζα;

 

Το γράφει αλλά με τρόπο...

Ντεμέκ σε περίπτωση ανηλικου ή υπέργηρου.

Αφορά την τράπεζα.

Επειδή οι Τράπεζες δεν επιτρέπεται να βάλουν υποθήκες και επειδή οι μισοί και παραπάνω έλληνες είναι κόκκινοι ή μιας παρόμοιας χρωματικής απόδοσης

θα ξεχυθεί ο κόσμος να ψάχνει συγγενείς δημόσιους υπαλλήλους.

Τώρα ο άλλος αν με 700 ευρώ θέλει να μπει και εγγυητής είναι άλλη υπόθεση.

Edited by hkamp
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις όμως αρ. πρωτοκόλλου και να θεωρείται ότι έχεις μπει στην "ουρά" χρειάζεται. Το 1ο στάδιο που λες είναι άμεσο για την επιλεξιμότητα. Αυτό έχω καταλάβει εγώ με μια πρόχειρη ματιά που έριξα

Link to comment
Share on other sites

Το ερώτημα είναι από το 1ο στάδιο στο στάδιο που απαιτεί το ΠΕΑ τι χρόνος μεσολαβεί

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρεις όμως αρ. πρωτοκόλλου και να θεωρείται ότι έχεις μπει στην "ουρά" χρειάζεται. Το 1ο στάδιο που λες είναι άμεσο για την επιλεξιμότητα. Αυτό έχω καταλάβει εγώ με μια πρόχειρη ματιά που έριξα

οι ουρές είναι 2 : 1 για πρωτόκολλο και 1 για τελική έγκριση

Link to comment
Share on other sites

οι ουρές είναι 2 : 1 για πρωτόκολλο και 1 για τελική έγκριση

 

"Στην περίπτωση μεμονωμένου διαμερίσματος ή μονοκατοικίας, με την ολοκλήρωση των
προηγούμενων βημάτων, ο Χρήστης υποβάλει την αίτησή του οριστικά, επιλέγοντας στην
Κεντρική Οθόνη «Οριστική Υποβολή Αίτησης». Σε περίπτωση που οι καταχωρήσεις έχουν ολοκληρωθεί επιτυχώς, η
αίτηση υποβάλλεται οριστικά και λαμβάνει αριθμό πρωτοκόλλου, ενώ ταυτόχρονα δεσμεύει τα σχετικά κονδύλια του
προγράμματος."
 
στο 1ο στάδιο επιλεξιμότητας παίρνεις κωδικό αίτησης. Πρωτόκολλο παίρνεις μόνο στην οριστική και είναι ένα
Link to comment
Share on other sites

"Ζητείται από τον Χρήστη εξουσιοδότηση και καταχώρηση του e-mail του. Εφόσον το e-mail που καταχωρήθηκε είναι έγκυρο, του αποστέλλεται αυτόματα κωδικός πρόσβασης για τη σύνδεσή του στο σύστημα καθώς και σχετική οδηγία."

 

Εδώ κολλάει το καλά κρασιά  8-)
Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνήσω και με τους δύο

 

Η ουρά είναι μία! και είναι η οριστική υποβολή της αίτησης!

 

Με την οριστική υποβολή ουσιαστικά δεσμεύεται το ποσό του προϋπολογισμού, οπότε είναι η φάση που μας ενδιαφέρει.

 

Και πρώτος να πάρεις πρωτόκολλο δεν έχεις καμία προτεραιότητα, εφόσον οι άλλοι προχωρήσουν πιο γρήγορα και εξαντλήσουν τον προύπολογισμό

 

 

Αυτό λέω, απλά δε κατάλαβες ότι πρωτόκολλο παίρνεις μόνο με την οριστική υποβολή

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.