Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΚΥΑ - Οδηγός Εφαρμογής Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ


yian

Recommended Posts

ay8airetos

Εφόσον έχεις 2 ξεχωριστές ιδιοκτησίες-κτηριακες μονάδες στο ίδιο κτήριο βγάζεις σαν πολυκατοικία-κτηριακή μονάδα..αυτό που λες και εσυ.

Φαντάζομαι είναι με μια αδεια οικοδομης, θα υπάρχει και σύσταση, στο ίδιο οικόπεδο, ίδια διεύθυνση κλπ....

Δεν αναφέρεται πουθενά ότι θα γίνεται διαστάυρωση για το είδος του κτηρίου από το Ε9.

Edited by mechgiann
Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα είναι λογικό ; ξέρει κάνεις; 

 

Όχι, αλλά έχει συμβεί σε όλους μας :mrgreen:  Άστο να πάει κι αυτό μαζί με όλα τα άλλα.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.b2green....oi-epitheorites

 

Μπράβο στους συναδέλφους. Είναι ο μόνος επίσημος φορέας που ασχολήθηκε. Κακώς δεν είμαι τόσο καιρό μέλος

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πλάκα, η μικρή μου σήμερα διαγνώστηκε με αμυγδαλίτιδα και ο παιδίατρος είπε να μην την πάμε αύριο σχολείο... Μιας και είναι κάτι ελαφρύ, μπορώ να πω πως πολύ καλά έκατσε τόσο σε εμένα, όσο και στον παππού της που θα έτρωγε χώσιμο να την πάει σχολείο...

Κάτι μου λέει πως ο παππούς θα γίνει χάκερ και θα ρίχνει συνέχεια τον seever .
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αν η πιατσα των μηχανικών ειναι οι εν. επ και οι εσπακηδες τότε είμαστε για να κανουμε πιάτσα....

Πραγματικά συνάδερφοι θεωρείται οτι υπάρχει πιάτσα μηχανικών στις μέρες μας.? Θα ήθελα να ακουστούν απόψεις...

Γιατι αν μιλαμε για πιάτσα με τις αμοιβες και δουλειες που παιζουν πλεον τοτε ο μέσος μηχανικός ειναι χομπιστας παμφτωχος. Τώρα αν ειναι κρατικοδίαιτος είναι ΑΛΛΟ θέμα...

Επίσης θεωρειται αν υπήρχε κάστα η έστω κλάδος μηχανικών θα παιζονταν αυτο το κωμικοτραγικο εργο των τελευταίων εβδομάδων? Ενα εργο που δεν απεχει πολύ απο σκηνικά που μοιραζεται μισο κιλο ψωμί σε εμπόλεμη ζώνη.? Θεωρειται οτι μας τιμά ως επιστήμονες πρωτιστως αυτή η ιστορία με τις τσατρα πατρα δηλώσεις με αγχος θολούρα και μηδέν επιστημονικό υπόβαθρο ή τεκμηρίωση? Και κατι τελευταίο επειδή αναζητατε το ΤΕΕ. Κάντε ενα search και χαζεψτε λιγο τα αποτελέσματα των εκλογων της αντιπροσωπείας...μετα ΜΗΝ ρωτάτε το τι και πώς και μην απορείτε για την σιωπή πολλών....

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by laxanos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ο Πανελλήνιος Σύλλογος Πιστοποιημένων Ενεργειακών Επιθεωρητών (ΠΣΥΠΕΝΕΠ) και η επιστολή που έστειλε στον υπουργό μας δείχνει το δρόμο στο πως πρέπει να είναι η εκπροσώπηση μας σας κλάδος... ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΤΕΕ!!! ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΤΟΥ ΤΩΡΑ και δημιουργία ενος νέου φορέα εκπροσώπησης των μηχανικών απο καθημερινούς μηχανικούς όπως των συναδέλφων που ξημεροβραδιάζονται στο φόρουμ είτε για τη λειτουργία του είτε με ερωτήσεις - απορίες είτε με απαντήσεις!!! Ένας φορέας που θα ξέρει τα προβλήματα μας γιατί θα τα έχει και αυτός.... Δεν νομίζω οτι εγώ και γενικά ο μέσος μηχανικός έχουμε τα ίδια προβλήματα με τον Στασινό ή με το σπίρτζη παλιότερα!!! Δεν πιστεύω οτι ο Στασινός κάθεται πάνω απο τον υπολογιστή του όλη τη μέρα για 150Ε. Μόνο για την πολιτική τους καριέρα νοιάζονται!!!

 

Επιτέλους κάτι πρέπει να κάνουμε για να μπορούμε να ακουγόμαστε!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει όριο, αλλά υπάρχει κόλπο. Ανοίγεις το xml στο notepad, ψάχνεις (Ctrl+F) κάποια λέξη κλειδί που έχεις γράψει στο σενάριο, πχ "Ηλιακός", βρίσκεις το κείμενο του σεναρίου, γράφεις αναλυτικά όσο θέλεις και σώζεις. Όταν το ξανανοίξεις στο ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ θα δεις όλο το κείμενο. Τέρμα τα "Θερμ/ση" και τα "Αντικ/ση"  :)

Απλά προσοχή στην κωδικοποίηση του αρχείου xml (πχ utf-8 ).

Δεν προτείνεται η λύση αλλά αν είναι απαραίτητο τότε το notepad++ δεν χαλάει την κωδικοποίηση του αρχείου και κατά συνέπεια των χαρακτήρων σίγουρα.

Edited by Sw0rdf1sh
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.