Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΥΑ - Οδηγός Εφαρμογής Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Καλημέρα,

Στα στοιχεία ακινήτου, σε περίπτωση που έχουμε μεμονωμένο διαμέρισμα, στην καρτέλα στοιχεία ακινήτου τι βάζουμε στα τετραγωνικά βάσει Οικ. Άδειας; Τα τετραγωνικά του Ε9 ή του ΠΕΑ, στην περιπτωση που διαφέρουν;

Link to comment
Share on other sites

Εχει προχωρήσει κανείς μετά το συγκεκριμένο μήνυμα?  Μπορώ να κάνω εγώ κάτι ή περιμένω το taxis πότε θα επιβεβαιώσει τα στοιχεία?

περιμενεις βγιανεις ξανασυνδεεσαι και βλεπεις ισως παρει αρκετη ωρα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα αρχικά είχε γίνει διασταύρωση με ααδε για τα στοιχεία του ακινήτου και εκκρεμουσε στα άλλα.Μετα από αποσύνδεση και σύνδεση πλέον εκκρεμεί ξανά και το ακίνητο.Ξανα αποσύνδεση και τώρα πλέον δεν μπαίνει καν 6b6e14ec4a128dd8c8aa0b3d9bb5d4e0.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στα διαμερίσματα δεν αναφέρονται τ.μ. στην άδεια, απαραίτητα. έχουν όλο τον όροφο. στην νομιμότητα ανέβασε την κάτοψη και φρόντησε να φαίνονται οι διαστάσεις. τ.μ  τα βγάζεις από την κάτοψη, στο άξονα της μεσοτοιχίας.

διαφορές άδεια-πέα-Ε9, αν αφορούν τον τρόπο υπολογισμού εμβαδου (και είναι πάνω από 7τ.μ.) εξήγησέ τες στα σκαριφήματα και τα σταυρώνεις.

Link to comment
Share on other sites

στα διαμερίσματα δεν αναφέρονται τ.μ. στην άδεια, απαραίτητα. έχουν όλο τον όροφο. στην νομιμότητα ανέβασε την κάτοψη και φρόντησε να φαίνονται οι διαστάσεις. τ.μ  τα βγάζεις από την κάτοψη, στο άξονα της μεσοτοιχίας.

διαφορές άδεια-πέα-Ε9, αν αφορούν τον τρόπο υπολογισμού εμβαδου (και είναι πάνω από 7τ.μ.) εξήγησέ τες στα σκαριφήματα και τα σταυρώνεις.

Παιδια γιατι να ανεβάσει κατοψη? μην τρελαθουμε και ανεβάζουμε παραπάνω πράγματα. Μονο το στέλεχος θέλει και βάζεις τα τ.μ που λέει η κάτοψη. Δεν την ανεβάζεις!! Ειναι υπευθυνη δήλωση ότι είναι ορθό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Για διαμέρισμα πολυκατοικίας του 1962 έχω αντίγραφο της Αδειας της πολυκατοικίας (2 σελίδες Α3 η 2η έχει το τοπογραφικό της πολυκατοικίας και δηλωμένους τους ορόφους και τα συνολικά τμ) αλλά δεν υπάρχουν τα σχέδια ούτε τίποτα άλλο και έχω βεβαίωση απώλειας από την πολεοδομία ότι έχει χαθεί ο σχετικός φάκελος. Να βάλω στην αρχική αιτηση κανονικά την άδεια και να συμπληρώσω με σύσταση οριζοντίου ιδιοκτησίας και συμβόλαιο όπου καταγράφονται τα τμ του διαμερίσματος? ή να βάλω την δήλωση απώλειας και τα άλλα στα συμπληρωματικά?. Εσείς όταν θα επισυνάψετε στην αρχική αίτηση την οικοδομική άδεια θα επισυνάψετε και άλλα πράγματα ή μόνο τις 2 πρώτες σελίδες? 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.