Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΚΥΑ - Οδηγός Εφαρμογής Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ


yian

Recommended Posts

Αυτό το Καραγκιοζιλίκι πότε θα τελειώσει????????????????????

 

Για άλλη μια ημέρα χάνουμε το χρόνο μας, την υπομονή μας και το μεροκάματο που θα βγάζαμε απο άλλες δουλειές. Έχουμε αφήσει δουλειές, οικογέννεια, παιδιά για να καιγόμαστε για τον κάθε ανίκανο!!!

 

Το ΤΕΕ τι κάνει επιτέλους? Πόσο καιρό θα επιτέπει να μας ξεφτιλίζουν με αυτό τον τρόπο????

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Δίχως να θέλω να σας προσβάλλω, υπάρχει αιτών που σας είπε ότι έχει συμπληρώσει το ΑΦΜ σας σαν σύμβουλος έργου και προσπαθείτε να συνδεθείτε για να επεξεργαστείτε την αίτηση του;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δίχως να θέλω να σας προσβάλλω, υπάρχει αιτών που σας είπε ότι έχει συμπληρώσει το ΑΦΜ σας σαν σύμβουλος έργου και προσπαθείτε να συνδεθείτε για να επεξεργαστείτε την αίτηση του;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά έχεις λογαριασμό στο michanikos και Tapatalk στο κινητό.

Αγνοείς όμως ότι 90% του κόσμου που θέλει να κάνει Εξοικονομώ δεν ξέρει καν τους κωδικούς του από το gsis. "πάρε το λογιστή" είναι η απάντηση.

Οπότε ποια αίτηση να κάνει και ποιον να εξουσιοδοτησει;;; προφανώς το βάρος (κακώς ΠΟΛΎ ΚΑΚΩΣ) πέφτει στο μηχανικό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Όταν δικαίωμα επικαρπίας (με συμβόλαια) έχει η σύζυγος, που κάνει κοινη φορολογική δήλωση με τον σύζυγο (οικογενειακό εισόδημα), αλλά κωδικούς taxis έχει μόνο ο σύζυγος,

αίτηση ως ωφελούμενος πώς κάνει η σύζυγος;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα εδώ και 3 ώρες μου κάνει επαλήθευση του κωδικού που μου έχουν στείλει στο email που δήλωσα και μου βγάζει μήνυμα :   

"Παρακαλώ δώστε μια έγκυρη ημερομηνία λήξης" 

Τι εννοεί άραγε ???  :confused:  :confused:  :confused:

Πήρα στο τηλ του Υπουργείου και ο υπάλληλος μου απάντησε οτι δε μπορεί να μου πει γιατί ΔΕΝ εχει καταφέρει να φτάσει στη συγκεκριμένη καρτέλα ...

Ε οτι και να πούμε είναι λίγο ... 

Η καλύτερη ατάκα που διάβασα απ'το πρωί.

Ξεκίνα την αίτηση σου απ'την αρχή και προσπερνάει το βήμα της επαλήθευσης(επειδή έχει ήδη γίνει κατά πάσα πιθανότητα) .Εγώ έτσι προχώρησα.

Link to comment
Share on other sites

πως το προσπερνάς?

Βασικά μετά απο πολλά reload κάποια στιγμή θα το πάρει. Αυτό που σου λέει είναι ότι και να το πάρει δύσκολα θα σε ενημερώσει και θα προχωρήσει παρακάτω αν όμως δοκιμάσεις να κάνεις είσοδο κανονικά μπορεί να το δεχτεί αν όχι θα σου βγάλει μνμ ότι το ΑΦΜ δεν είναι περασμένο στο σύστημα οπότε ξανά μέσα απο το ηλεκτρονικό σύνδεσμο παλεύεις να το δηλώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μετά απο πολλά reload κάποια στιγμή θα το πάρει. Αυτό που σου λέει είναι ότι και να το πάρει δύσκολα θα σε ενημερώσει και θα προχωρήσει παρακάτω αν όμως δοκιμάσεις να κάνεις είσοδο κανονικά μπορεί να το δεχτεί αν όχι θα σου βγάλει μνμ ότι το ΑΦΜ δεν είναι περασμένο στο σύστημα οπότε ξανά μέσα απο το ηλεκτρονικό σύνδεσμο παλεύεις να το δηλώσεις.

 

ευχαριστώ για την απάντηση σου... κουράστηκα να πατάω f5

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, αναφέρεται πουθενά ο περιορισμός με την τιμή ζώνης <=2.100€

Στα διάφορα άρθρα που κυκλοφόρησαν μεχρι και την προηγούμενη βδομάδα αναφέρεται, αλλά δεν το έχω δει πουθενά στον οδηγό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.