Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΚΥΑ - Οδηγός Εφαρμογής Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ


yian

Recommended Posts

προβλημα θα έχει άμα εχεις ζητησει και ηλιακό (αν θυμαμαι καλά αυτα δεν μπορούν να συνδιάζονται). Τι επέμβαση ήταν που έπρεπε ν α το τικάρεις?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα! δεν ήταν επέμβαση

. εκει που ρωτούσε αμα θα χρειαστούν επιπλέον μελέτες έλεγε και αν το ζνχ θερμαίνετε απο το σύστημα και από βιασύνη δεν το άλλαξα.

Link to comment
Share on other sites

γιατι τι εχεις και επρεπε να το κλικάρεις?

Αυτο αναφέρεται καθαρα σε παρέμβαση- εγκατάσταση συστηματος θερμανσης.

Εσυ λές δεν έχεις τετοια παρέμβαση. Αρα δεν έπρεπε να κλικαρεις

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ελεγε αν ειναι ενσωματωμένος ο ταμιευτηρας για ζνχ στο σύστημα θέρμανσης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι ουσιαστικα το ίδιο που υπογραφεις στο εντυπο παρεμβάσεων Δεν μπορεί να είναι διαφορετικο.

Νομιζω απο την βιασύνη σου το έκανες σωστα

Link to comment
Share on other sites

ειχα λέβητα με boiler στο κτίριο που επιθεωρούσα. στο οποίο δεν πρότεινα παρέμβαση για εγκατάσταση συστήματος θέρμανσης άλλα όμως έκανα πρόταση για ηλιακό έβαλα

Link to comment
Share on other sites

είναι ουσιαστικα το ίδιο που υπογραφεις στο εντυπο παρεμβάσεων Δεν μπορεί να είναι διαφορετικο.

Νομιζω απο την βιασύνη σου το έκανες σωστα

μακάρι ! κει μας κατάντησαν να λέμε μακάρι για το ΕΚΟ !  :smile:  :smile:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας, με τις τραπεζες τι γινεται αυτοι που θα πάρουν  δανειο μπορουν να ξεκινησουν τη διαδικασια η να περιμενουν το μειλ?

 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπική μου άποψη είναι οτι καλό θα ηταν να περιμένουμε την απόφαση υπαγωγής της αίτησης μας για να είμαστε σίγουροι οτι θα ενταχθούμε στο πρόγραμμα (ειδικά για πελάτες που έχουν επιλογή δανείου). 

Μπορεί η τράπεζα να απορρίψει το αίτημα του δανειολήπτη γιατί δε μπορεί να περάσει τον έλεγχο πιστοληπτικής ικανότητας και τα κριτήρια που η ίδια θέτει.

Όμως εάν ο πελάτης σου θέλει να κάνει τις παρεμβάσεις με το ρίσκο αυτό (δηλαδή είναι αποφασισμένος να  προχωρήσει ακόμα και εαν δε πάρει δάνειο) μπορεί να αρχίσει, αφού επιλέξιμες είναι οι παρεμβάσεις που πραγματοποιούνται μετά την έκδοση του 1ου ΠΕΑ.

Πάντως η έναρξη υλοποίησης του έργου είναι η ημερομηνία της απόφασης υπαγωγής και απο αυτήν και μετά μετράει ο χρόνος των 9 μηνών για την ολοκλήρωση του έργου.

Και βέβαια όλα τα παραπάνω αναφέρονται σε αίτηση που έχει πάρει αριθμό πρωτοκόλλου ( όχι για επιτυχούσες αιτήσεις ) 

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη 1. ποια είναι η συνέχεια σε αιτηση με αρ.πρωτοκ?

2.κανονικα νομίζω δεν μπορείς να ολοκληρώσεις τίς εργασίες (ακομα και με δικια σου ευθυνη), απλά μπορείς μετα το 1ο ΠΕΑ να ξεκινήσεις? Εχω την εντυπωση ότι ο οδηγος κάπου έλεγε να μην υλοποιήσεις πρίν την ένταξη πλήρως.?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.