Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Κατατακτήριες από Μηχανολόγος Τ.Ε σε τμήμα πολιτικών μηχανικών Ξάνθης


Alexgmech

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 27
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχεις εντοπίσει κάποιο συγκεκριμένο κενό ασφαλείας;

 

 

Ναι από περίπτωση φίλου (για σχολή ΑΠΘ)...Αλλά κωλύομαι για περαιτέρω λεπτομέρειες...

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσες να μιλήσεις υποθετικά, δε χρειαζόταν να πεις ότι ξέρεις και συγκεκριμένη περίπτωση.

 

Παίζουν πάρα πολλά...Φυσικά, αν μιλάμε π.χ για 10 θέσεις 6-7 πάνε άξια...Οι άλλες 3...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

...Φυσικά, αν μιλάμε π.χ για 10 θέσεις ...  ...

έχω χάσει επεισόδια και ολόκληρα σήριαλ, από πότε τα πανεπιστήμια παίρνουν 10 άτομα από κατατακτήριες?

Παλιά οι επιτυχόντες στα αποτελέσματα εξετάσεων ήταν σαν τη νικήτρια στήλη του προ-πο: X 1 X 1 1 X 2 1 κλπ.

 

Αν πραγματικά θες να μπεις τότε λάβε σοβαρά υπ`όψιν το #19, θα γλυτώσεις από άπειρα πράγματα imho.

Αλλιώς το #7.

Edited by AMHxaNos
Link to comment
Share on other sites

Παίζουν πάρα πολλά...Φυσικά, αν μιλάμε π.χ για 10 θέσεις 6-7 πάνε άξια...Οι άλλες 3...

 

νόμισα ότι αναφέρεσαι σε κενό ασφάλειας των πανελληνίων. στις κατατακτήριες εννοείται ότι δεν υπάρχει καμία εμπιστοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Κενά ασφαλείας υπάρχουν στις κατατακτήριες, αλλά πιο συχνό είναι να υπάρχει υπέρμετρη αυστηρότητα.

Έχω ακούσει για ρεζερβε θέσεις, αλλά αυτό συμβαίνει μόνο όταν υπάρχει συγκεκριμένος αριθμό εισακτέων. Πολλές φορές είτε δεν υπάρχει, ή αν υπάρχει δεν καλύπτονται, καθώς πετσοκόβουν κόσμο (πολλές φορές άδικα). 

Προσωπικά πιστεύω πως μέσω κατατακτηρίων έχεις πιο πολλές πιθανότητες  με την προυπόθεση ότι όλα γίνονται αντικειμενικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Καλησπέρα σας και χαιρετώ το αγαπημένο φόρουμ  , έχω ανοίξει το θέμα πριν δύο χρόνια , από τότε τα πράγματα έχουν αλλάξει , όντως παντρεύτηκα μια μηχανικό χαχαχα αλλά περιβάλλοντος , εάν χρειαστώ κάτι μια βοήθεια καλή την έχω όπως και να το κάνεις . Επί του θέματος των κατατακτηρίων τώρα : τα τελευταία 1-2 χρόνια δεν ασχολήθηκα με το θέμα του διαβάσματος ,περίμενα να δω τι θα γινει και με το τμήμα των μηχ.μηχ που θα άνοιγε στα Γιάννενα αλλά αυτό δεν θα γίνει όπως το βλέπω , αυτό το τμήμα θα με βοηθούσε πολύ λάθος Κέρκυρα Γιάννενα είναι  πολύ καλή περίπτωση , η επόμενη πιο κοντινή μου επιλογή είναι το μηχ.μηχ Δυτικής Μακεδονίας , έτσι λοιπών σκευτομαι από το νέο έτος να δω μήπως ασχοληθώ με κατατακτήριες , είμαι σε δίλημμα βέβαια γγιατι μπορώ αυτόν τον κόπο τον ρίξω στην δουλειά ( δουλεύω ήδη στην επιχείριση του πατέρα μου κατασκευάζουμε μεταλλικά κτίρια (δλδ γερανοί ,cnc ,καραβισιες συγκολλήσεις κλπ)  και θα μπορούσα να  ασχολούμαι και με (  H/Μ αδειών ) με ότι περιορισμό υπάρχει . Εάν το έκανα ίσως θα το έκανα για προσωπική μου ευχαρίστηση και για αυτό το κακό αίσθημα ότι όταν ήμουν 16 χ όνων δεν έβαλα τον κ.. μου κάτω να διαπρεψω όπως πρέπει , τα μυαλα ήταν αλλου. 

 

Τοποθετήθηκαν σε πολλά βέβαια , μπορεί να κούρασα 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.