Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιλέξιμες παρεμβάσεις - Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ


nick_61

Recommended Posts

εννοώ ότι πχ στον τοίχο πρέπει να πιάσεις το R / U του προγράμματος (που το έχεις), τα κουφώματα να είναι καλύτερα από U=3,2 κλπ. Γενικά όλα αυτά τα έχουμε, γιατί ότι κυκλοφορεί γενικά τείνει να είναι καλύτερο από τα παραπάνω.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, jedi.Yannis said:

εννοώ ότι πχ στον τοίχο πρέπει να πιάσεις το R / U του προγράμματος (που το έχεις), τα κουφώματα να είναι καλύτερα από U=3,2 κλπ. Γενικά όλα αυτά τα έχουμε, γιατί ότι κυκλοφορεί γενικά τείνει να είναι καλύτερο από τα παραπάνω.

Αυτό το U έγινε 3 απ΄οτι με ενημέρωσαν με ΦΕΚ . Αλλά και πάλι δύσκολο να είναι τόσο μεγάλο. Έχεις δίκιο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ εκμεταλεύομαι το νήμα ως ιδιώτης, καθώς ο μηχανικός μου βρίσκετα ιστο εξωτερικό και μέχρι να γυρίσει με έχει λούσει κρύος ιδρώτας. 

Έχω υπαχθεί στο πρόγραμμα και ρωτάω η δήλωση αποδοχής είναι κάτι που γίνεται ηλεκτρονικά? γιατί δν θυμάμαι να έχω υπογράψει-στείλει κάτι. πού μπορώ να δώ εάν είμαι οκ!! έχω πραγματοποιήσει αρκετές παρεμβάσεις κ εάν κάτι δν πάει καλά με το πρόγραμμα τη γ......με. Οπότε κατλαβαίνετε τν αγωνία μου.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, georges81 said:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ εκμεταλεύομαι το νήμα ως ιδιώτης, καθώς ο μηχανικός μου βρίσκετα ιστο εξωτερικό και μέχρι να γυρίσει με έχει λούσει κρύος ιδρώτας. 

Έχω υπαχθεί στο πρόγραμμα και ρωτάω η δήλωση αποδοχής είναι κάτι που γίνεται ηλεκτρονικά? γιατί δν θυμάμαι να έχω υπογράψει-στείλει κάτι. πού μπορώ να δώ εάν είμαι οκ!! έχω πραγματοποιήσει αρκετές παρεμβάσεις κ εάν κάτι δν πάει καλά με το πρόγραμμα τη γ......με. Οπότε κατλαβαίνετε τν αγωνία μου.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Μετά την Απόφαση Οριστικής υπαγωγής από το προγραμμα , ηλεκτρονικά δηλώνετε αποδοχή. Μπείτε στο exoikonomisi.ypen.gr, συνδεθείτε ως ωφελούμενος με τους κωδικούς του taxis και δείτε σε τι κατάσταση βρίσκεστε. 

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

12 λεπτά πριν, georges81 said:

ευχαριστώ. είμαι σε υλοποίηση παρεμβάσεων. Άρα λογικά θα το έχει κάνει ο μηχανικός μου.

Ευχαριστώ κ πάλι.

Σε καλό δρόμο είστε. Επομένως μην ανησυχείτε. 

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Στο έντυπο πρότασης παρεμβάσεων έχω προτείνει παράθυρα με U από 2 έως 3 δηλαδή κατηγορία 1.Α1 (Ι)

Βάσει πιστοποιητικών ενεργειακών χαρακτηριστικών τα παράθυρα τελικά είναι μερικά με 2<U<3 και μερικά με U<2

Στο έντυπο καταγραφής θα πρέπει να τα μοιράσω στις κατηγορίες 1.Α1 (Ι)  και 1.Α1 (ΙΙ) ?

Edited by mechgiann
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, mechgiann said:

Καλησπέρα

Στο έντυπο πρότασης παρεμβάσεων έχω προτείνει παράθυρα με U από 2 έως 3 δηλαδή κατηγορία 1.Α1 (Ι)

Βάσει πιστοποιητικών ενεργειακών χαρακτηριστικών τα παράθυρα τελικά είναι μερικά με 2<U<3 και μερικά με U<2

Στο έντυπο καταγραφής θα πρέπει να τα μοιράσω στις κατηγορίες 1.Α1 (Ι)  και 1.Α1 (ΙΙ) ?

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Στο τιμολόγιο που κόπηκε δεν τα διαχωρίζει σε παράθυρα με U<2 και παράθυρα με 2<U<3. Υπάρχει το συνολικό ποσό για όλα.

Είναι πρόβλημα αυτό? Θα πρέπει να υπολογίσω μόνος το ποσό που αντιστοιχεί σε κάθε υποκατηγορία?

Link to comment
Share on other sites

@mechgiann Το ίδιο μου έτυχε σε έναν πελάτη, το ένα από τα πέντε κουφώματα βάση πιστοποιητικού να βγαίνει U=1,9. Το τιμολόγιο εννοείται είναι ένα.

Δεν έχω αποφασίσει ακόμα πώς θα το αντιμετωπίσω. Μάλλον το τυπικά σωστό είναι να γίνουν δύο εγγραφές στα κουφώματα όπως και εσύ αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.