Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιλέξιμες παρεμβάσεις - Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ


nick_61

Recommended Posts

Ειναι επιλεξιμη η τοποθέτηση επιπλέον θερμομονωσης σε δωμα που εχει ηδη θερμομονωση; ο οδηγός γραφει τοποθέτηση /αναβάθμιση θερμομονωσης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παράθυρα  10 τ.μ. και επιθυμώ να τα αντικαταστήσω με  νέα αποτελούμενα από πλαίσιο αλουμινίου με  με υαλοπίνακα με U  >2 και U<3,2 . Επομένως μέγιστη επιλέξιμη δαπάνη 10 * 370  = 3700  ευρώ. 


Θέλω επίσης να βάλω και  ρολά. επίσης 10 τ.μ. άρα  μέγιστη επιλέξιμη δαπάνη 10 * 140 = 1400 ευρώ. Επίσης θα τοποθετηθεί και τέντα . 


Η ερώτηση μου είναι :


1) για την δημιουργία του σεναρίου προκειμένου να εκδοθεί πεα που μπορώ να συμπληρώσω το κόστος της τέντας ( 25 Ε/τ.μ ) και με δεδομένο ότι θα γίνει και τοποθέτηση θερμομόνωσης στο κέλυφος . Δηλαδή σύμφωνα με τα παραπάνω στο πεδίο διαφανείς επιφάνειες  θα αθροίσω και το κόστος της τέντας ( 370 ( € / mκουφώματα ) + 140 ( € / m2   ρολα ) + 25 ( € / m2 τεντα ) = 535  € / m2  


2) Για ποια τετραγωνικά θα υπολογίσω την δαπάνη για την εγκατάσταση της τέντας ( τετραγωνικά κουφωμάτων + τετραγωνικά θερμομόνωσης κελύφους ) ?  


 

Link to comment
Share on other sites

Σε αντικατάσταση μόνο υαλοπινάκων αφαιρείς το πλαίσιο, μετράς τα τ.μ των υαλοπινάκων μόνο.

Μπορεις να κανεις μονο αντικατασταση υαλοπινακων χωρις να αλλαξεις κουφωματα;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.