Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επιλέξιμες παρεμβάσεις - Εξοικονόμηση Κατ΄ Οίκον ΙΙ


nick_61

Recommended Posts

εχει κανεις να μου προτεινει αντλια υψηλων θερμοκρασιων (80 βαθμών) που να μπαινει στην κατηγορία ΙΙΙ (9400 ευρώ μέγιστο);

Γυρω στα 16kw ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις να μου προτεινει αντλια υψηλων θερμοκρασιων (80 βαθμών) που να μπαινει στην κατηγορία ΙΙΙ (9400 ευρώ μέγιστο);

Γυρω στα 16kw ψαχνω.

3.Γ Σύστημα Α/Θ (Θέρμανσης – Ψύξης / max 55oC) σελ. 24 του οδηγού.

Link to comment
Share on other sites

3.Γ Σύστημα Α/Θ (Θέρμανσης – Ψύξης / max 55oC) σελ. 24 του οδηγού.

 

Έχει αλλάξει : 3.Γ Σύστημα Α/Θ (Θέρμανσης – Ψύξης / Ελάχιστη απαίτηση ενεργειακή σήμανση στους 55oCσελ. 25 του οδηγού

Link to comment
Share on other sites

πώς αντιστοιχείτε τις αντλίες θερμότητας τα kw ώστε να καλύπτουν τον χώρο? Πώς έκρινες δηλαδη παραπάνω ότι θές 16Kw για αντικατάσταση κάποιου π.χ λέβητα?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μελέτη απωλειών

 

πώς αντιστοιχείτε τις αντλίες θερμότητας τα kw ώστε να καλύπτουν τον χώρο? Πώς έκρινες δηλαδη παραπάνω ότι θές 16Kw για αντικατάσταση κάποιου π.χ λέβητα?

Μελέτη απωλειών.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάνω ΠΕΑ σε εξοικονομώ και έχω την εξής περίπτωση. Βγήκε άδεια επέκτασης του 2009 σε παλαιό οίκημα (πριν το 1980). Ο ιδιοκτήτης προτίθεται να βάλει καυστήρα βιομάζας. Το σπίτι έχει ήδη εξωτερική θερμομόνωση παντού.(και στο παλαιο οίκημα αλλά και στην προσθήκη)Συνεπώς το U για τον υπολογισμό του Pgen θα είναι 1.2-κλιμ. ζώνη Β. Σωστά?

Link to comment
Share on other sites

yian τα ρολλά-εξώφυλλα είναι 140 ευρω ανα τετραγωνικό μετρο.

 

perda, εφόσον εχει πιστοποιημένα τοποθετηθεί μόνωση σε όλο το κέλυφος ναι χρησιμοποιείς u=1,2

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.