Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Recommended Posts

ευχαριστω ολους για τις απαντησεις, το θεμα θα το βλεπω συχνα οποτε εαν καποιος μπορει να συνεισφερει με τη γνωμη μου παρακαλω να το κανει

 

 

Αλανια. Ινφο!

Παμε

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφε, δεν έχω ιδέα απο τον τομέα αυτό, απλά θα ήθελα να σου προτείνω κάτι.
Μιας και είσαι μέσα σε εταιρία ψάξε και δες τι ψάχνει η εταιρία σου ή άλλες εταιρίες στον τομέα που απασχολείσαι.

Σϊγουρα υπάρχει κάποιος τομέας που δυσκολεύονται να βρουν καλό προσωπικό.

Επομένως προσπάθησε να κάνεις ένα μεταπτυχιακό είτε σε κάτι που έχει μία Α ζήτηση είτε σε κάτι που ο ανταγωσιμός είναι μικρός.

Μην επιλέξεις κάτι που το έχουν και άλλοι χιλιάδες.

 

Δεν ξέρω αν βοηθάω καθόλου, απλά απο την στιγμή που δεν θες κάτι πολύ συγκεκριμένο, προσπάθησε να επιλέξεις με αντίστροφο τρόπο.

Στο εξωτερικό πάντως μεγάλες εταιρίες αλλά και οργανισμοί, ζητούν πολύ project management απο μηχανικούς. Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει.

Καλή τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, δεν έχω ιδέα απο τον τομέα αυτό, απλά θα ήθελα να σου προτείνω κάτι.

Μιας και είσαι μέσα σε εταιρία ψάξε και δες τι ψάχνει η εταιρία σου ή άλλες εταιρίες στον τομέα που απασχολείσαι.

Σϊγουρα υπάρχει κάποιος τομέας που δυσκολεύονται να βρουν καλό προσωπικό.

Επομένως προσπάθησε να κάνεις ένα μεταπτυχιακό είτε σε κάτι που έχει μία Α ζήτηση είτε σε κάτι που ο ανταγωσιμός είναι μικρός.

Μην επιλέξεις κάτι που το έχουν και άλλοι χιλιάδες.

 

Δεν ξέρω αν βοηθάω καθόλου, απλά απο την στιγμή που δεν θες κάτι πολύ συγκεκριμένο, προσπάθησε να επιλέξεις με αντίστροφο τρόπο.

Στο εξωτερικό πάντως μεγάλες εταιρίες αλλά και οργανισμοί, ζητούν πολύ project management απο μηχανικούς. Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει.

Καλή τύχη!

Σευχαριστω πολυ! Φυσικα και βοηθησες!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπερα, ειμαι πολιτικος μηχανικος εμπ και σκεφτομαι για μεταπτυχιακο στην πληροφορικη η και τα οικονομικα.Πιστευετε οτι με ενα μεταπτυχιακο μπορω να ανταγωνιστω σχετικα επι ισοις οροις τους αποφοιτους αυτων των σχολων η πρεπει να κανω δευτερο πτυχιο? ειμαι 4ατο ετος με συμβουλευετε να τελειωσω την σχολη μου ειναι να δωσω πανελληνιες σ αυτα τα 2? ευχαριστω πολυ 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.