Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Απόφαση ΣτΕ κόλαφος για τη δημόσια διοίκηση και το υπουργείο παιδείας - Δικαιώνει πλήρως τους πτυχιούχους πολ. μηχανικούς ΤΕΙ


Alexios

Recommended Posts

Μάλιστα.

 

Για τους φιλομαθείς προτείνω να ανατρέξουν στο λήμμα κορπορατισμός  της βικιπαίδειας. Έχει ενδιαφέρον νομίζω. Ακόμα αν κάποιον τον βολεύουν τα γερμανικά προτείνω το Ständestaat. Και οι δύο οικονομικές προσεγγίσεις και θεωρίες ευρωπαϊκής προέλευσης (Ιταλία - Αυστρία) στον μεσοπόλεμο την δεκαετία του τριάντα.

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει, για τα πανεπιστήμια του εξωτερικού πες τους λάδωσαν και τα αναγνώρισαν.

Γιατί δεν αντιστάθηκαν και στην ίδρυση των Πολυτεχνείων της επαρχίας, αφού κι αυτά με τη σειρά τους έφαγαν μέρος της πίτας; 

Και γιατί τα ΤΕΙ μπήκαν στη διαδικασία να τα βάλουν με τη συντεχνία;

Ποιοί κρύβονται πίσω από αυτό το εγχείρημα; 

Κι αφού έβλεπαν ότι τελικά η συντεχνία ήταν ανίκητη γιατί δε δοκίμασαν και ως 5ετείς μήπως τα καταφέρουν παρά προτίμησαν να συνεχίσουν αυτό τον πόλεμο που προς το παρόν απλά ταλαιπωρεί τα παιδιά τους; 

Link to comment
Share on other sites

Χριστε μου τι ρατσισμο εχουμε φαει φανταζομαι απο το ΤΕΕ ακομα και οταν τα ΤΕΙ εγιναν ΑΕΙ. Τελειωνω πρακτικη και αλλαζω χωρα. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα.

 

Για τους φιλομαθείς προτείνω να ανατρέξουν στο λήμμα κορπορατισμός  της βικιπαίδειας. Έχει ενδιαφέρον νομίζω. Ακόμα αν κάποιον τον βολεύουν τα γερμανικά προτείνω το Ständestaat. Και οι δύο οικονομικές προσεγγίσεις και θεωρίες ευρωπαϊκής προέλευσης (Ιταλία - Αυστρία) στον μεσοπόλεμο την δεκαετία του τριάντα.

΄΄Τελικά αυτό το οικονομικο-κοινωνικό σύστημα υιοθέτησε και εφάρμοσε ο φασισμός και στη συνέχεια χώρες της Λατινικής Αμερικής.΄΄  Μαλιστα ..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.