Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μεγάλη διαφορά στην πίεση του ατομικού λέβητα φυσικού αερίου όταν λειτουργεί


Kefaleas Stavros

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Εχω έναν ατομικό λέβητα φυσικού αερίου Baxi(3ος χρόνος λειτουργίας).

Φέτος άρχισε να μου κάνει κάτι διακοπές στη λειτουργία επειδή έφτανε η πίεση στα 3 bar.

Ψάχνω και εγώ στο internet για πληροφορία και μου λένε κάποιοι για ΔΔ(δοχείο διαστολής).

Καλώ και εγώ πριν κανένα μήνα τον τεχνικό, και το αδειάζει με ένα μηχάνημα και όλα καλά.

Ελα όμως που τώρα μετά από ένα μήνα σχεδόν άρχισε πάλι τα ίδια.

Μπορεί να ξαναπήρε αέρα το ΔΔ λόγω της αλλαγής των σωλήνων της ύδρευσης που γίνονται στη γειτονιά;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
On 20/1/2019 at 7:06 ΜΜ, Kefaleas Stavros said:

Είναι εύκολο αυτό φίλε μου;

Αν έχει ήδη εξωτερικό, ναι είναι εύκολο. Αν όχι, θα σου εγκαταστήσει εξωτερικό. 

 

Πώς να ξέρω αν δικαιολογείται ή όχι; Εσύ τι άποψη έχεις φίλε μου; 

Edited by Directionless
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε ο κλασικός τεχνικός και άδειασε πάλι το ΔΔ.

Επίσης μου είπε αν ξαναστάξει από την άλλη τρύπα να τον καλέσω να αλλάξει κάποια βαλβίδα ή κάτι τέτοιο.

Ο προηγούμενος τεχνικός που μου είχε αλλάξει τον διακόπτη που δίνει νερό στο σύστημα εντωμεταξύ μου είχε πει ότι δεν πειράζει να τρέχει νερό από την δεύτερη τρύπα!

Μου πήρε και 25 ευρώ αυτήν τη φορά αντί για 15 ευρώ ο τυπάς για την ίδια 5λεπτη δουλειά (είχε και 2ο άτομο αυτή τη φορά μαζί).

80% αύξηση τιμής μέσα σε έναν χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, Kefaleas Stavros said:

Ηρθε ο κλασικός τεχνικός και άδειασε πάλι το ΔΔ.

Επίσης μου είπε αν ξαναστάξει από την άλλη τρύπα να τον καλέσω να αλλάξει κάποια βαλβίδα ή κάτι τέτοιο.

Ο προηγούμενος τεχνικός που μου είχε αλλάξει τον διακόπτη που δίνει νερό στο σύστημα εντωμεταξύ μου είχε πει ότι δεν πειράζει να τρέχει νερό από την δεύτερη τρύπα!

Μου πήρε και 25 ευρώ αυτήν τη φορά αντί για 15 ευρώ ο τυπάς για την ίδια 5λεπτη δουλειά (είχε και 2ο άτομο αυτή τη φορά μαζί).

80% αύξηση τιμής μέσα σε έναν χρόνο!

Τι εννοειται το αδειασε.Αυτο το δοχειο εχει μια ελαστικη μεμβρανη η οποια στην μια πλευρα εχει αερα,στην αλλη νερο.Αν εχει χασει τον αερα πρεπει να βαλει αερα.Τις τρυπες που λες χωρις φωτογραφια δεν νομιζω μπορει να καταλαβει καποιος τι εννοεις,αν και πιστευω οτι μιλαμε για ασχετο εξαρτημα (αυτοματο πληρωσης).

ΥΓ 5 λεπτα δουλεια, ειναι αμα ο τεχνικος κοιμαται στο κρεβατι σας με την φορμα του.Για ολα τα υπολοιπα απαιτειται χρονος μεταφορας και κοστος.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν θυμάμαι πως την είπε την δεύτερη τρύπα.

Είναι μια τρύπα από την οποία προφανώς έσταζε όταν ανέβαζε πολύ πίεση.

Δεν είμαι μηχανικός, προγραμματιστής είμαι.

Λογικά το 99% των επαγγελματιών που μπαίνει εδώ μέσα θα καταλάβει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.