Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Eπιλογή θέματος πτυχιακής ή διπλωματικής εργασίας


JTB

Recommended Posts

Κατ' αρχήν η επιλογή μου σε καθηγητή έχει ήδη γίνει.

 

Οπότε υπάρχουν 2 περιπτώσεις:

 

1. Κάτι σχετικό με PACT, HAZUS, ELLER και γενικά αντικείμενο σεισμικής επικινδυνότητας το οποίο μπορεί να επεκταθεί και σε προγραμματισμό π.χ. βάσεων δεδομένων ή κάτι αντίστοιχο.

 

2. Project Management, διαχείριση έργων και εργοταξίου... το οποίο βέβαια είναι επίσης ενδιαφέρον αλλά χιλιοειπωμένα πράγματα...

 

 

Το πρώτο είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον, "παλούκι" και πράγματι έχει πολλή δουλειά... αλλά δυστυχώς είναι αυστηρά και μόνο ακαδημαϊκό....

 

Το δεύτερο το "πουλάς" μέσα στο βιογραφικό σου και ήδη έχω κάποια τέτοια ενασχόληση στο παρελθόν σε διάφορα έργα οπότε θα είναι ένα ατού για τη συνέχεια εφόσον μπορώ και βρώ συνεργασία με εταιρία.

 

ΑΛΛΑ δεν θέλω η διπλωματική μου να θυμίζει την εργασία ενός εξαμηνιαίου μαθήματος... Δηλαδή, πάρε ένα κτίριο, όρισε έναν αριθμό δραστηριοτήτων, φτιάξε διαγράμματα MS PROJECT κλπ... και γράψε μου μια έκθεση ιδεών.... 

 

Οπότε, θα εκτιμούσα αν ξέρει κανείς κάποιο ενδιαφέρον θέμα για Project Management.... Περιμένω τις προτάσεις σας με αγωνία! Εχω deadline τη Δευτέρα που έρχεται!

Edited by JTB
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.