Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Έκδοση οικοδομησιμότητας.


Recommended Posts

Ο ιδιοκτήτης κατά την 10-3-1982.

Μου κάνει εντύπωση όμως για το "πάνω από μία ιδιοκτησία βεβαίωση δικηγόρου", συνήθως ζητάνε σε περίπτωση που έχει πολύ μεγάλη μερίδα ( αρκετά ασαφές ) βεβαίωση δικηγόρου.

Το λέω για να μην κάνεις τσάμπα κόπο, διευκρίνησε το με την υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Προκειμένου να μην ανοιγω νέο θέμα και προς επικαιροποιηση του παροντος topic, μπορεί κάποιος να μας πει αν εχει "τρεξει" αδεια οικοδομησιμοτητας προσφατα σε περιοχη εντος εγκεκριμενης πολεοδομικης μελετης  χωρις κυρωση της πραξης εφαρμογης? Τι δικαιολογητικα χρειαζονται κτλ?

Edited by ethan
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 5 -6  χρόνια έχω δώσει πολλές φορ'ες και απαντήσεις γι' αυτό το Θέμα. Καθώς επίσης έχω δώσει, εδώ στο φόρουμ (δηλαδή αν ψάξεις θα τις βρεις)

και τις εγκυκλίους 106/86 (για τα πυκνά) & την 59/ 1987. Οι εγκύκλιοι αυτές δίνουν όλες τις απαντήσεις. 

Ένα δυσμενές θέμα είναι πως: Αν γίνεται κάποια προσκύρωση στο οικόπεδο από το Ρ.Σ. , τότε δεν προχωράει η υπόθεση.

Αυριο το απόγευμα τα υπόλοιπα. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κατα καιρούς, (συχνά πυκνά), γίνεται λόγος για τις εγκυκλίους  "106/86 (για τα πυκνά) & την 59/ 1987 (για Β' κατοικία)", σήμερα θέλω να δώσω την τεχνική έκθεση που χρησιμοποιήθηκε για την έκδοση Οικοδομικής Άδειας, από την πολεοδομία Μουδανιών, σε οικόπεδο στην Καλλικράτεια πριν την κύρωση της Πράξης. 

Πιθανότατα να γίνει "μπούσουλας" για κάποιους συναδέλφους που θα αντιμετωπίσουν κάποιο παρόμοιο πρόβλημα.

techniki -ekthesi.doc

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.