Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Οδηγια GDPR και πολιτικη προστασιας δεδομενων πελατων


Sw0rdf1sh

Recommended Posts

On 15/7/2018 at 11:01 ΜΜ, basgoud said:

Από δήμο για να πληρωθώ μου έδωσαν να υπογράψω την συνημμένη δήλωση συγκατάθεσης για την χρήση προσωπικών δεδομένων.

Στην προτελευταία παράγραφο αναφέρει:

"Εισφέρω και δηλώνω ρητά και ανεπιφύλακτα τη συγκατάθεση μου στην κατοχή εγγράφων που εμπεριέχουν προσωπικά μου δεδομένα από το ως άνω Ν.Π.Δ.Δ., παραιτούμενος/η σαφώς και ενσυνειδήτως της αξίωσης λήψης παντός μέτρου ηλεκτρονικής, φυσικής ή οποιασδήποτε άλλης μορφής προστασίας των ηλεκτρονικών και φυσικών αρχείων, εγγράφων που τηρεί και κατέχει το ως άνω Ν.Π.Δ.Δ. για λογαριασμό μου, τα οποία εμπεριέχουν τα προσωπικά μου δεδομένα, συμπεριλαμβανομένων των ευαίσθητων και υπερευαίσθητων κατά τον Γενικό Κανονισμό Προσωπικών Δεδομένων (GPDR)."

Η παράγραφος αυτή είναι σύννομη και ακολουθεί το πνεύμα του κανονισμού ή είναι εντελώς αυθαίρετη.

ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΓΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ.docx

Κακώς, πολύ κακώς αναφέρει ''συμπεριλαμβανομένων των ευαίσθητων και υπερευαίσθητων''. Αν τους έδωσες τέτοιο χαρτί καλύτερα να συμβουλευτείς δικηγόρο και να ψάξεις να δεις τι σημαίνει ευαίσθητα. Αν μάλιστα το συνεχίζουν είναι για καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.