Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εγκύκλιος 7...;


ARS

Recommended Posts

Για την έκδοση κάποιας Ο.Α. σε εκτός σχεδίου έχω πρόσφατο τοπογραφικό το οποίο το έχει 4035 μ2. Επίσης είναι μέσα στις ανοχές του κτηματολογίου που το έχει 3750μ2. Τώρα ο υπάλληλος της πολεοδομίας μου ζητάει παλαιότερο συμβόλαιο για να δεί αν όντος το είχε 4035 και αυτό. Το παλαιότερο όμως το έχει 3400 ακριβός και τώρα μου λέει ότι πρέπει να πάμε με την εγκύκλιο 7 ώστε τα υπόλοιπα 600 μ2 να θεωρηθούν ως χρησικτησία αν κατάλαβα καλά. Γνωρίζει κάποιος κάτι γιατί δεν είχα παρόμια υπόθεση....

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχει ο υπάλληλος.Δεν μπορείς να βασιστείς σένα τοπογραφικό.Βασίζεσαι αποκλειστικά και μόνο στον τίτλο ιδιοκτησίας.Τα υπόλοιπα 600τ.μ. μπορεί ο ιδιοκτήτης να τα κάνει χρησικτησία ή επικύρωση ανώμαλης αν είναι κληροτεμάχιο.Το σημερινό σου συμβόλαιο τι γράφει?(Ισως έχει γίνει κάποια πράξη)

Link to comment
Share on other sites

Το σημερινό συμβόλαιο έιναι 4035 μ2 αλλά δεν αναφέρεται σε χρησικτησία......είναι συμβόλαιο απλής αγοραπολησίας και δεν μνημονέυει καν τα 3400 μ2 του παλαιού τίτλου...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.