Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ταχύτητα σέρβερ κτηματολογίου


Recommended Posts

Εδώ και λίγο καιρό ο σέρβερ μου κάνει νερά στη δημιουργία αποσπάσματος, καθυστερεί πάρα πολύ και μερικές φορές αποτυγχάνει να κατεβάσει την εικόνα, ενώ το βασικό παράθυρο δουλεύει κανονικά.
Γενικά λίιιγο καλύτερα τα πράγματα με chrome απότι με firefox και κάπως βοηθάει να περιμένω 5-10" από την εισαγωγή του dxf πριν πατήσω τη δημιουργία αποσπάσματος.

Το έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος; Μέσω wms το χρησιμοποιεί κανείς; Πάει κ εκεί εξίσου χάλια;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, με την τυπική ADSL μου κάνει το ίδιο σε Chrome, Edge, Firefox. Το πρόβλημα παύει να υπάρχει όταν μπαίνω με VDSL ή ακόμα και 3G/4G. 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και λίγο καιρό ο σέρβερ μου κάνει νερά στη δημιουργία αποσπάσματος, καθυστερεί πάρα πολύ και μερικές φορές αποτυγχάνει να κατεβάσει την εικόνα, ενώ το βασικό παράθυρο δουλεύει κανονικά.

Γενικά λίιιγο καλύτερα τα πράγματα με chrome απότι με firefox και κάπως βοηθάει να περιμένω 5-10" από την εισαγωγή του dxf πριν πατήσω τη δημιουργία αποσπάσματος.

Το έχει παρατηρήσει και κανείς άλλος; Μέσω wms το χρησιμοποιεί κανείς; Πάει κ εκεί εξίσου χάλια;

 

Το κάνει σε πάρα πολλούς υπολογιστές και δε νομίζω ότι φταίει η ταχύτητα σύνδεσής σου ή ο browser. Αυτό που κάνω εγώ όταν μου κολλάει ενώ κατεβάζει το απόσπασμα, είναι να του πατήσω μία ανανέωση (F5) και από εκεί και πέρα το φορτώνει σχεδόν αμέσως.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.