Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απόψεις για επέμβαση σε δοκάρι


 

Recommended Posts

Αντιλαμβάνομαι ότι την κουβέντα με την ποτηροκορώνα ο Ροδόπουλος την είπε για αστείο. Φυσικά και με ενοχλεί που  πείραξε το δοκάρι. Αν δεν με ενοχλούσε δεν θα ζητούσα γνώμες από συνάδελφους. Και στη Κύπρο μετά το 1992 οι Πολιτικοί Μηχανικοί ακολουθούσαν τον Κυπριακό Αντισεισμικό Κώδικά και τώρα του Ευροκώδικες.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Προφανως σε ενοχλεί αλλά έπρεπε όταν το έκανε να στο σταματήσεις επί τόπου και να λάβεις μέτρα αποκατάστασης και όχι μετά από 6 μήνες και αφού έχει τελειώσει η κατασκευή. 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εκ των υστέρων το έμαθα και εγώ. Οι φωτογραφίες είναι από τον ιδιοκτήτη που μου την έστειλε πριν λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ας χαλαρωσουμε λιγο, δεν πεφτει το κτηριο.

 

Συνδελφε georgecv, εσυ εισαι 8 ωρες/7 μερες τη βδομαδα στο εργο?

30'' να σκυψεις να δεσεις τα κορδονια σου, και ο μαστορας την ανοιξε την τρυπα...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις και τους κρατάς Terry για να μην κόψει η μαγιονέζα. Το τους στέλνεις στο διάολο και το πληρώνουν πως σου φαίνεται για εναλλακτική?

Edited by terry
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Θέλεις και τους κρατάς Terry για να μην κόψει η μαγιονέζα. Το τους στέλνεις στο διάολο και το πληρώνουν πως σου φαίνεται για εναλλακτική?

Το λες εκ πείρας???

Γιατί αν έχει γίνει κάτι τέτοιο (να πληρώσουν τη ζημιά τα μαστόρια) μάλλον αποτελεί πρωτοτυπία για την ελλάδα

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς πάντα να τους τα παρακρατήσεις από την αμοιβή τους. 

 

Τέρρυ εγω δεν είμαι 24/7 στο έργο αλλά είμαι αρκετά συχνά για να λύνω τέτοιου είδους θέματα άμεσα.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Το λες εκ πείρας???

Γιατί αν έχει γίνει κάτι τέτοιο (να πληρώσουν τη ζημιά τα μαστόρια) μάλλον αποτελεί πρωτοτυπία για την ελλάδα

 

εκ πείρας και βάση συμφωνητικού.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Σας επαναφέρω στην γη.. ε στην Ελλάδα ήθελα να πω... Διώχνεις όποιον πληρώνεις.....

Όταν περνάνε το ηλεκτρολογικά, ο επιβλέπων των αρχιτεκτονικών ή/και ο των στατικών μπορεί και να μην έχει καν ενημερωθεί....

Όταν τα δει είναι πλέον αργά...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.