Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρακτική άσκηση (Μηχανικος Ενεργειακης Τεχνολογιας ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ)


amplaxoublis

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους και σε ολες!

 

Ειμαι στα τελειωματα της σχολης μου και ψαχνω να βρω εταιρια για πρακτικη . Η αληθεια ειναι οτι ζηταω πολλα . Θελω μια εταιρια που να δω και μελετες κλπ (εστω μικρες) και κατι πρακτικο . Το θεμα που ψαχνω ειναι θερμανση ψυξη κλιματισμος,φωτοβολταικα κλπ....

 

Βρηκα καποιες εταιριες οπως την nanodomi .. 

 

Απο εκει και περα αν εχετε να μου προτεινετε κατι  , ωστε να με βοηθησετε θα ημουν ευγνωμων.. 

Εστω και παρεμφερες στο θεμα στειλτε ενα σαιτ κατι . 

 

Ευχαριστω πολυ!!

 

Φιλικα,

Αλεξανδρος 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αλέξανδρε . Ο κουμπογιάννης έχει αρκετές επαφές με πολυ σοβαρές εταιρίες αν ενδιαφέρεσαι .

Επίσης η carrier στο κηφισό και η daikin στο μαρουσι ζητάνε άτομα για πρακτικη αν σε ενδιαφέρει το θέμα ΘΨΚ

Για φωτοβολταικά στείλε στην mp-energy στο προηγούμενο εξάμηνο είπα και στα παιδια που έκανα επιτήρηση και 1-2 ψάχναν πρακτική οτι θέλουν κόσμο.. Θα δείς ΠΟΛΛΑ  εκει..

Δεν γνωρίζω αν μια εταιρία τα κάνει ολα και συμφέρει..

Μην πάς μονο σε κάτι εταιρίες πχ μυτιληναίους που θα σε δούν σαν εργοδηγο

 

Καλη συνέχεια και καλη επιτυχία σε ότι κάνεις\

 

Υ.Γ τι εξάμηνο είσαι? Το προλαβαίνεις το  Π.Δ.Α?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αλέξανδρε . Ο κουμπογιάννης έχει αρκετές επαφές με πολυ σοβαρές εταιρίες αν ενδιαφέρεσαι .

Επίσης η carrier στο κηφισό και η daikin στο μαρουσι ζητάνε άτομα για πρακτικη αν σε ενδιαφέρει το θέμα ΘΨΚ

Για φωτοβολταικά στείλε στην mp-energy στο προηγούμενο εξάμηνο είπα και στα παιδια που έκανα επιτήρηση και 1-2 ψάχναν πρακτική οτι θέλουν κόσμο.. Θα δείς ΠΟΛΛΑ  εκει..

Δεν γνωρίζω αν μια εταιρία τα κάνει ολα και συμφέρει..

Μην πάς μονο σε κάτι εταιρίες πχ μυτιληναίους που θα σε δούν σαν εργοδηγο

 

Καλη συνέχεια και καλη επιτυχία σε ότι κάνεις\

 

Υ.Γ τι εξάμηνο είσαι? Το προλαβαίνεις το  Π.Δ.Α?

Kαλημερα Δημητρη  

 

Η αληθεια ειναι οτι ειχα παει και στην θερμογκαζ που ξερει ο κ. Κουμπογιαννης τοτε με την σχολη , και δεν ξετρελαθηκα.. Γιατι κατα την γνωμη μου πιο πολυ πουλανε παρα κανουν μελετες , και πιστευω θα μαθω να πουλαω απο το να δω κατι  πιο  πρακτικτκο.

 

Οσο για carrier dalkin πιστευω το ιδιο  , με διαφορα οτι εχουν και εγκαταστασεις πειραματων κλπ και περισσοτερη δουλεια . 

Αν ξερεις κατι παραπανω μου το λες για να μην εχω ενδοιασμους .

Ναι οκ, ειμαι πρακτικαριος σιγα μην δω απο την αρχη μελετες κλπ.. Αλλα ψαχνω το καλυτερο , αν και δεν εχω θεμα να παω καπου να μαθω και πωληση και εκπωνηση μελετης ,πιστοποιητικων κλπ . Αλλα οχι μονο πωληση...

 

Oσο για τα  φωτοβολταικα επειδη ακουσα τα παιδια απο την nanodomi να μου λενε οτι τα φωτοβολταικα δουλευουν πολυ χειμωνα και ζητανε ηλετρολογους περισσοτερο , δεν με τρελενει. Εκτος αν μια εταιρια εχει φ/β και αντλιες θερμοτητες π.χ... 

 

Ειμαι στο ν+2 εξαμηνο αυτην την στιγμη , Το προλαβαινω σκεπτομενος να το συνεχισω , μακαρι να με κρατησουν κα ιστην πρακτικη παραλληλα μπας και βγαζω κανα φραγκο και θα βαλω τα δυνατα μου .

 

Υ.Γ :  επειδη μπορει να εχω περιεργο σκεπτικο  διορθωσε με χωρις παρεξηγηση

Edited by amplaxoublis
Link to comment
Share on other sites

Οχι με κάλυψες απόλυτα . Κάτι παραπάνω δεν γνωρίζω τοτε αν ακούσω κατι θα σου πω.

Προχώρα δυνατά..  Για το Π.Δ.Α νομίζω αξίζει αλλα ίσως χάσεις πολύτιμο χρόνο γενικα

Αν έχω νεα με αυτό θα σε ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Aν μπορεις ευχαριστως να σου δωσω και το τηλεφωνο μου . ! 

Πιστευω να το κανω ..

Ευχαριστω πολυ!!

Οχι με κάλυψες απόλυτα . Κάτι παραπάνω δεν γνωρίζω τοτε αν ακούσω κατι θα σου πω.

Προχώρα δυνατά..  Για το Π.Δ.Α νομίζω αξίζει αλλα ίσως χάσεις πολύτιμο χρόνο γενικα

Αν έχω νεα με αυτό θα σε ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.