Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

On 10/10/2018 at 7:36 ΠΜ, tsx said:

Αν και είναι άσχετο το ποια τράπεζα είναι, καθώς οι εντολές έρχονται από το ΕΤΕΑΝ, μιλάμε για Εθνική και Συνεταιριστική Ηπείρου

Να ρωτήσω κάτι.. Σύμφωνα με τις εκταμιεύσεις που έχουν ήδη γίνει στους συγκεκριμένους πελάτες σας, φαίνεται ότι πάμε με προτεραιότητα σύμφωνα με αριθμό πρωτοκόλλου ή αλφαβητικά ή δεν έχουν συνοχή οι εκταμιεύσεις έτσι όπως έχουν γίνει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έλεγα πως πάνε με προτεραιότητα. Μέσα σε 2-3 μέρες έστειλα πολλές αιτήσεις για προκαταβολή, αλλά μόνο οι δύο από αυτές εκταμιεύτηκαν. Μαζί τους και μία που "έφυγε" για προκαταβολές αρκετές μέρες αργότερα. 
 

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

31/10 έκλεισα φάκελο με ιδία κεφάλαια, πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και μου είπε η κοπέλα ότι ο οδηγός λέει 2 μήνες... Θα δούμε.. Όπως είναι φυσικό, ακόμη τίποτε, περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, gedoris said:

31/10 έκλεισα φάκελο με ιδία κεφάλαια, πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση και μου είπε η κοπέλα ότι ο οδηγός λέει 2 μήνες... Θα δούμε.. Όπως είναι φυσικό, ακόμη τίποτε, περιμένω.

Εγώ πάντως τον έχω κλείσει 19 Σεπτέμβρη.  Ακόμη ελέγχεται...... Και το δίμηνο ολοκληρώνεται  σε 4 μέρες. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Όταν κλείνετε το πρόγραμμα υποβάλλετε την πρώτη πιστοποίηση ολοκλήρωση της διαδικασίας. Στη συνέχεια, αναμένετε το τελικό ok από το Υπουργείο, υποβάλλεται η δεύτερη και τελική πιστοποίηση ολοκλήρωσης του έργου και από τότε αρχίζει να μετράει το 2μηνο (οδηγός σελ. 53-54).

Edited by Maria Electrical Engineer
Link to comment
Share on other sites

Σελίδα 53 του Οδηγού λέει "Η καταβολή της επιχορήγησης και η εκταμίευση του συνολικού ποσού του δανείου ολοκληρώνεται εντός χρονικού διαστήματος δύο (2) μηνών από την ημερομηνία υποβολής της δήλωσης πιστοποίησης για την ολοκλήρωση του έργου". Δήλωση πιστοποίησης ονομάζει ο οδηγός αυτή που κατατίθεται από τον Ωφελούμενο, όχι του Προγράμματος (αυτή την ονομάζει "απόφαση ολοκλήρωσης" στη σελίδα 52). Άρα συνεχίζω να πιστεύω ότι το 2μηνο μετράει από το κλείσιμο φακέλου από τον Ωφελούμενο

Link to comment
Share on other sites

Όντως η δήλωση πιστοποίησης είναι το πρώτο βήμα που κάνει ο ωφελούμενος. Όλα τα υπόλοιπα μέχρι την εκταμίευση πρέπει να γίνουν σε 2 μήνες, κατά τον οδηγό. Υποθέτω αν προκύψουν απαιτούμενες διορθώσεις το δίμηνο ξεκινάει από την αρχή, ή αναστέλλεται μέχρι να γίνουν και συνεχίζει μετά. Τώρα "πόσο κρατάνε" οι δύο μήνες..... θα δούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικά υπάρχει κάποιος (με ιδία κεφάλαια) που να έχει εκταμιευτεί το ποσό της επιδότησης? Ξέρουμε κατά πόσον το 2μηνο που λέει ο οδηγός για την πληρωμή ισχύει?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Υπάρχει τελικά κάποιος που να έχει πληρωθεί με αίτηση με ιδία κεφάλαια? Έχω ολοκληρώσει την αίτηση (κατάσταση 8.α ολοκληρωμένες παρεμβάσεις - σε διενέργεια ελέγχου) από τις 31/10/2018 και έχει "κολλήσει" εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.