Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Αν είναι σε άλλη τράπεζα ο λογαριασμό του προμηθευτή-σύμβουλου-μελετητή κρατάνε οι τράπεζες νταβατζιλίκι για το διατραπεζικό έμβασμα. Το ποσό είναι διαφορετικό σε κάθε περίπτωση. Πρέπει να επηρεάζεται από τον καιρό. Μου έχει τύχει από 3 μέχρι 15 ευρώ σε ίδια τράπεζα.

Link to comment
Share on other sites

Εκταμιεύτηκε το δικό μου αυτή την εβδομάδα από 31/10. Για εμβασμα από Πειραιώς σε eurobank για μελέτη (248€) κράτησε από τον πελάτη 11€, και 18€ για ποσό 5.030€ για τη μόνωση. Δεν ξέρω ακόμη αν κράτησε και η eurobank από τους προμηθευτές. Οι άνθρωποι έίναι επιεικώς απαράδεκτοι!!! Εδώ πρέπει να παρέμβει εισαγγελέας για αυτές τις χρεώσεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει τύχει σε κάποιον να πραγματοποιηθεί συμπληρωματική πληρωμή από τον δικαιούχο  για να  συμπληρώσει τα ιδία κεφάλια που απαιτούνται μετά το Β' ΠΕΑ?

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω την πορεία της αίτησης πελάτη μου αν θέλει κάποιος να δει / συγκρίνει ημερομηνίες. Η αίτηση έγινε με ιδία κεφάλαια. 

 

Ανώνυμο-1 αντίγραφο.jpg

Edited by gedoris
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ολοκληρώθηκε και σε εμένα η εκταμίευση σήμερα.Ολα καλά τελικά και μου φύγε ένα άγχος που είχα τόσο καιρό.

Τα δικαιολογητικά τα ειχα αναρτήσει 19/2 και 19/4 είχε έρθει η έγκρισης τελικής εκταμίευσης.

Από αυτό το βήμα θα ήθελα να ευχαριστησω όλους για τη δουλειά που κάνετε και για την τεράστια βοήθεια που μου προσφέρατε σε όλη αυτή τη διαδικασία.

Αν και ιδιώτης επέλεξα εξ αρχής να κινηθώ αυτόνομα χωρίς να ζαλίσω τον μηχανικό που συνεργάζομουν με την διαδικασία της υποβολής και διαχείρισης της αίτησης παρά μόνο για θέματα που άπτονται των υποχρεώσεων του ως μηχανικός και όχι ως λογιστής,πληροφορικαριος κλπ κλπ.

Να στε όλοι καλά!

Υ.Γ. Με την εμπειρία που απέκτησα με βλέπω για σύμβουλο έργου στο επόμενο εξ Οικονόμω χαχαχαχαχαχα

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συνάδελφοι,

σε ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ γνωστού μου, είναι σε κατάσταση 9.α (έχει δοθεί εντολή στην τράπεζα) ένα μήνα τώρα, και δεν έχουν εκταμειευθεί τα χρήματα στους εργολάβους (ΙΔΙΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ). Σε επικοινωνία με την τράπεζα του είπαν ότι έχει δοθεί λανθασμένο ποσόν εντάλματος από την ΕΤΕΑΝ (λιγότερα χρήματα για ένταλμα περίπου 50 δικαιούχων). 

Εχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι παράμοιο και πόσο καιρό παίρνει να διορθωθεί το λάθος και να γίνει η εκταμείευση??

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, iks said:

Συνάδελφοι,

σε ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΩ γνωστού μου, είναι σε κατάσταση 9.α (έχει δοθεί εντολή στην τράπεζα) ένα μήνα τώρα, και δεν έχουν εκταμειευθεί τα χρήματα στους εργολάβους (ΙΔΙΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ). Σε επικοινωνία με την τράπεζα του είπαν ότι έχει δοθεί λανθασμένο ποσόν εντάλματος από την ΕΤΕΑΝ (λιγότερα χρήματα για ένταλμα περίπου 50 δικαιούχων). 

Εχει συμβεί σε κάποιον άλλο κάτι παράμοιο και πόσο καιρό παίρνει να διορθωθεί το λάθος και να γίνει η εκταμείευση??

Καλησπέρα! Μήπως η τράπεζα είναι η ALPHA BANK? Μου έτυχε και εμένα σε πελάτη μου. Είναι σε κατάσταση 09α εδώ και ένα μήνα. Με την τράπεζα ου επικοινώνησα μου απάντησαν ό,τι και σένα-λάθος ένταλμα από το ΕΤΕΑΝ και ότι τους πιέζουν να το διορθώσουν. Ακόμη δεν έχει πληρωθεί. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύει και μένα για κάποιο λάθος έχει κολήσει το σύμπαν εδώ και 3 μήνες. Αλλά κολάνε και στο ΕΤΕΑΝ, τους ζητάω για περίπου 1,5 μήνα να πάνε την αίτηση από 7δ σε 7, αλλά ακόμα δεν έχουν καταλάβει τι πρέπει να κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.