Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Recommended Posts

Γεια σας συνάδελφοι,

Από την εμπειρία μου έως τώρα καταλαβαίνω ότι είναι θέμα τράπεζας η εκταμίευση έφοσον είναι στην κατάσταση 9α.

Η Εθνική Τράπεζα πληρώνει πιο γρήγορα από όλες. Σε μια εβδομάδα εκταμιεύει.

Η AlphaBank θέλει τηλεφωνάκι και πίεση. Μετά από 2 βδομάδες πήρα τηλέφωνο και την άλλη μέρα πληρώθηκε η αίτηση τυχαίο δεν νομίζω.

Με Eurobank έχω μεγάλο πρόβλημα. Δεν είναι καν με δάνειο, από ΕΤΕΑΝ επιμένουν ότι έχουν στείλει τα χρήματα (από 5/6) και η τραπέζα δεν βλέπει καν αίτηση.Δεν ξέρει για ποιο πράγμα μιλάω. Το χειρότερο είναι ότι δεν υπάρχει κάποια γραμμή που να ασχολείται αποκλειστικά με το εξ οικονομώ. Με συνδέουν με το τμήμα των στεγαστικών δανείων.

Με Eurobank έχει κάποιος συνάδελφος ανάλογη εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Συνάδερφοι έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος καθυστέρηση στην πληρωμή για τις περαιώσεις εντός του Ιουλίου?

Πρώτη φορά μου συμβαίνει ολοκληρωμένη αίτηση χωρίς παρατηρήσεις να σημειώνει καθυστέρηση 40 ημερών κολλημένη στο " 09. Πιστοποιημένη αίτηση προς τελική εκταμίευση ".

Συμβαίνει και σε άλλους?

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Μετά τις εκλογές δεν έχει πληρωθεί κανένας. Η απάντηση του υπουργείου είναι ότι τελείωσαν τα χρήματα. Περιμένουν να εισπράξουν για να μπορέσουν να πληρώσουν.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

33 λεπτά πριν, *olga* said:

Μετά τις εκλογές δεν έχει πληρωθεί κανένας. Η απάντηση του υπουργείου είναι ότι τελείωσαν τα χρήματα. Περιμένουν να εισπράξουν για να μπορέσουν να πληρώσουν.

Έχω εκταμίευση στις 23/7

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιφέρεια? Πότε πιστοποιήθηκε η αίτηση? Η τελευταία μου αίτηση που πληρώθηκε είχε πιστοποιηθεί 5/7/19 κ πληρώθηκε στις 19/7/2019. Αιτήσεις που πήγαν στο 9 από τις 6/7/19 κ μετά  είναι απλήρωτες. Το ίδιο κ σε συναδέλφους. Η απάντηση του υπουργείου είναι ότι δεν έχουν χρήματα.  Μιλάω για περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας.

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 περιπτώσεις που έχει παρέλθει το 2μηνο από τον τελικό έλεγχο και μετάβαση της αίτησης σε "Κατάσταση 9." Περιοχή Κεντρική Μακεδονία. Σε επικοινωνία με το ΕΤΕΑΝ μου απάντησαν:

" Υπάρχει μία καθυστέρηση καταβολής πόρων η οποία αναμένεται να επιλυθεί αρχές Σεπτεμβρίου.

 

Στη διάθεσή σας,

 

Από την Ομάδα Υποστήριξης"

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε μια αίτηση μετά από 50 μέρες αναμονής για πληρωμή έγινε αυτοματα ξανά 8α και 9 και έπρεπε να ξαναμπεί ο ιδιοκτήτης να κάνει την αποδοχή του ελέγχου και την αίτηση τελικής εκταμίευσης ... Σε ερώτημα γιατί συνέβη αυτό μου είπαν ότι στην αίτηση υπήρχε τεχνικό πρόβλημα! Πολύ πειστική απάντηση.... Έχω 7 αιτήσεις από τη βδομάδα των εκλογών και μετά και δεν έχει πληρωθεί καμία . Αντιθέτως τον Ιούνιο μου έτυχε να πληρωθούν και σε 10 μέρες ( οι 7 ήταν της τράπεζας)

Edited by geomast84
Link to comment
Share on other sites

Περιφέρεια Στερεάς

Υποβολή 26/4

Ολοκλήρωση ελέγχου 28/7, προς εκταμίευση

ακόμα περιμένω, δεν έχει δωθεί εντολή στην τράπεζα

απο το ΕΤΕΑΝ μου είπαν οτι από 28/7 το πολύ σε 2 μήνες. Είναι δυνατόν? Στο πρόγραμμα λέει 2 μήνες από πιστοποίηση ολκλήρωσης

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.