Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Έκανα το λάθος και προχώρησα τη δήλωση (ΕΚΟ ΙΙβ) έχοντας ανεβάσει μόνο όσα μου ζήτησε το σύστημα, δηλαδή το έντυπο των παρεμβάσεων και όλα τα παραστατικά. Δεν έχω ανεβάσει τις υπ. δηλώσεις προμηθευτών, το έντυπο για το Φ.Α. και την περαίωση της τακτοποίησης, κι επίσης τη δανειακή σύμβαση (δεν την έχω, και η τράπεζα δεν έχει δώσει αντίγραφο στην πελάτισσα). Νόμιζα ότι θα μου τα ζητούσε σε επόμενο βήμα αλλά απλά έκλεισε και πήγε στη φάση με τον έλεγχο. Απ'ό,τι κατάλαβα, θα μου στείλουν mail ζητώντας και τα υπόλοιπα; Έπρεπε να τα ανεβάσω από μόνη μου ως επιπλέον δικαιολογητικά στη σχετική καρτέλα; 

Επίσης, αν κάτι δεν τους αρέσει π.χ. σε μια απόδειξη που έκοψε κάποιος από τους μαστόρους, θα πρέπει να ξανακόψει άλλη κι ας είναι μετά το Β' ΠΕΑ; 

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά προσωπικά ήταν η πρώτη και μάλλον τελευταία φορά που ανέλαβα σύμβουλος έργου. ΔΕΝ αξίζει!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα συνάδελφοι, έχω μια αίτηση σε κατάσταση 09. Πιστοποιημένη αίτηση προς τελική εκταμίευση από τις 14/6.

Εθνική Τράπεζα.

Έχετε εικόνα πόσες μέρες κάνει η εκταμίευση;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σήμερα επιτέλους πληρώθηκε ένα εξοικονομώ μου, και από άλλους συναδέλφους άκουσα για πληρωμές. 

 

@_yorgos_ Εμένα έκανε 2,5 εβδομάδες από το στάδιο 9. 

Edited by cve20126
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα 

Μια αιτηση από το Έκο ιι β κύκλος είναι σε κατάσταση  

09. ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΠΡΟΣ ΤΕΛΙΚΗ ΕΚΤΑΜΊΕΥΣΗ 

απο τις 10/9/2021 

Ο ωφελουμενος πήγε στην τράπεζα η οποία λέει ότι δεν έχει έρθει καμιά εντολή για να μπουν χρήματα 

Πήρα στο help desk και μου είπαν ότι όντως έχουν καθυστερήσει αλλά δε μπορούν κάτι να κάνουν αυτοί και  να στείλω εμαιλ στην ελληνική αναπτυξιακή τράπεζα 

 Το εμαιλ το έστειλα δίνοντας τον κωδικό της αίτησης για να την ελέγξουν και σήμερα μου ηρθε το παρακάτω εμαιλ

 

Πρόκειται για δάνειο  σε Καθυστέρηση

Ευχαριστούμε για την επικοινωνία! 

Ομάδα Υποστήριξης του Προγράμματος «Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον»

 

Δε μπορώ να καταλάβω την απάντηση .. ποιος φταίει που είναι το δάνειο σε καθυστέρηση? Μπορούμε να κάνουμε κάτι να επισπεύσουμε ??

 

Link to comment
Share on other sites

κατάσταση 9 είναι ή 9.α ? Γιατί απο 9 μετα απο 2 μήνες μου γυρίσαν αίτηση με ελλείψεις ζητώντας ίδια πράγματα!

Link to comment
Share on other sites

@katrmp

Στο συστημα γραφει : 09. Πιστοποιημένη αίτηση προς τελική εκταμίευση    (οχι 9α δυστυχως )

και είναι σε αυτη τη φαση κοντα 2,5 μήνες .. 

 

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς μου γύρισαν μετα απο 2,5 μήνες απο 9 πίσω με ελλείψεις. Τίς έστειλα και μέσα σε 1 εβδομάδα πήγε 9α

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα ..

Τότε γιατί από το help desk μου είπαν ότι είναι θέμα της αναπτυξιακής τράπεζας ? Και επίσης γιατί η απάντηση της αναπτυξιακής ήταν ότι το δάνειο είναι σε καθυστέρηση ? 

Αυτοί κάνουν ακόμα έλεγχο δηλαδή ? 

Ευχαριστώ για την απάντηση συνάδελφε .. οι ερωτήσεις είναι ρητορικές 🤔🤔🙂

Θα αναμένω λοιπόν .. δε μπορώ κάτι άλλο να κάνω 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.