Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Recommended Posts

Είναι ίδια κεφάλαια? 'Έχω παρατηρήσει στα δικά μου ότι τα ίδια κεφάλαια κ τα δάνεια χωρίς αλλαγή στον εγκεκριμένο προϋπολογισμό προχωράνε σχετικά γρήγορα από το 9 στο 9α. Τα υπόλοιπα έχουν κολλήσει. Δεν ξέρω εάν είναι τυχαίο.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ίδια κεφάλαια, λίγο πριν την εκπνοή του διμήνου κάνανε έλεγχο, πρέπει να ανεβάσω μια σειρά υπ.δηλώσεις και μια βεβαίωση ΟΤΑ ότι το κτίριο στην άδεια είναι το ίδιο με το κτίριο που δηλώσαμε/ φτιάξαμε. Τα ανεβάζω και μετά θα δω πόσο θα πάρει η εκταμίευση.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι μια γρηγορη ερωτηση.Κατα την διαδικασια, αφου διορθωσουμε τις παρατηρησεις των αρνητικων αποτελεσματων ελεγχου, και παει η αιτηση σε κατασταση 8α παλυ, ποσο καιρο κανουν να απαντησουν?????

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, iks said:

Συναδελφοι μια γρηγορη ερωτηση.Κατα την διαδικασια, αφου διορθωσουμε τις παρατηρησεις των αρνητικων αποτελεσματων ελεγχου, και παει η αιτηση σε κατασταση 8α παλυ, ποσο καιρο κανουν να απαντησουν?????

Έχω περίπτωση στην οποία έκανα τις διορθώσεις 8-1 και πήγε στο στάδιο 09  21-1. Ακόμη βέβαια δεν έχει πληρωθεί. 

Έχω όμως και 2 περιπτώσεις που έκανα τις διορθώσεις 20-2 και 26-2 αντίστοιχα και ακόμα τίποτα. (στάδιο 8α) 

 

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2019 at 12:55 ΠΜ, jedi.Yannis said:

Πρέπει να αναγράφουν πλήρη διεύθυνση ακινήτου, στοιχεία ιδιοκτήτη κλπ, που είχε από την αρχή, καθώς και αναφορά στο πρόγραμμα. Αν κάποια στοιχεία δεν χωράνε στο παραστατικό, θέλει επιπλέον υπ. δήλωση ότι το "τάδε" παραστατικό αφορά.... και συμπληρώνεις ότι δεν χωράει στο παραστατικό.

Θέλει επίσης προσοχή στις ημερομηνίες (όλα ανάμεσα στα δύο ΠΕΑ). Δεν έχει αλλάξει κάτι σε αυτές τις απαιτήσεις.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε εντοπίσει σε ποιο σημείο του οδηγού ή των λοιπών εγχειριδίων αναφέρεται ότι στο παραστατικό (απόδειξη-τιμολόγιο) πρέπει οπωσδήποτε να γίνεται αναφορά στο πρόγραμμα. Γνωρίζω ότι συνηθίζεται, αλλά έπεσε στα χέρια μου ένα παραστατικό από μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρικών που δεν το αναγράφει (έχω όμως την απαιτούμενη υπεύθυνη δήλωση προμηθευτή, CE κτλ).

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα,

Απορία για δύο αιτήσεις που εκκρεμουν:

- Η μία (με δανειοδότηση) και έχει κολλήσει στην κατάσταση «08.α Αίτηση με ολοκληρωμένες παρεμβάσεις - σε διενέργεια ελέγχου τελικής εκταμίευσης» από τις 11/01/2019 (δηλ. πριν 2.5 μήνες) που την είχα καταθέσει.
- Η άλλη (ίδια κεφάλαια) είναι στάσιμη από 22/01/2019 οπότε και μας πήγαν στην κατάσταση «08.γ Αίτηση με ολοκληρωμένες παρεμβάσεις - αίτηση με ελλείψεις», αλλά δεν έχει γυρίσει ακόμα (2 μήνες τώρα!) στην κατάσταση «07. Αίτηση σε υλοποίηση παρεμβάσεων» που χρειάζεται για να κάνουμε τις διορθώσεις.

Έστειλα email πριν 15 μέρες και για τις δύο περιπτώσεις στο [email protected], αλλά δεν έχω λάβει καμία απάντηση.

Έχετε καμία ιδέα; Είναι γενικότερο το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kirman said:

Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε εντοπίσει σε ποιο σημείο του οδηγού ή των λοιπών εγχειριδίων αναφέρεται ότι στο παραστατικό (απόδειξη-τιμολόγιο) πρέπει οπωσδήποτε να γίνεται αναφορά στο πρόγραμμα. Γνωρίζω ότι συνηθίζεται, αλλά έπεσε στα χέρια μου ένα παραστατικό από μεγάλη αλυσίδα ηλεκτρικών που δεν το αναγράφει (έχω όμως την απαιτούμενη υπεύθυνη δήλωση προμηθευτή, CE κτλ).

Δεν νομίζω ότι είναι υποχρεωτικό να αναγράφεται , απλά συνίσταται. Στον τωρινό οδηγό δεν το βρήκα ούτε εγώ κάπου. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@kirmanότι λείπει, σου ζητάνε εκ των  υστέρων ή καλύτερα να έχεις προβλέψει, ότι το τιμολόγιο/ απόδειξη αφορά το πρόγραμμα, την διεύθυνση και όλα αυτά. Επίσης μου ζητήσανε επιπλέον βεβαίωση από ΟΤΑ ότι το ακίνητο είναι εκεί που λέει στην άδεια και δεν είναι παρακάτω....

@TheShamanέχω στείλει και εγώ mail στο [email protected], για να μου γυρίσουν πίσω μια κολλημένη αίτηση εδώ και 10-15 μέρες. Μετά έκανα και αίτηση για παράταση 90 μέρες + όσο καιρό κάνουν να μου το πάνε πίσω στο 7, αλλά μου δώσανε μόνο τις 90. Από το [email protected], ακόμα τίποτα.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ μία περίπτωση στην οποία ήταν στην κατάσταση 08γ .Στο μήνυμα που μου έστειλαν δεν έγραφε ότι για να κάνω τις διορθώσεις πρέπει να μεταβεί στην κατάσταση 07 (όπως σε άλλες περιπτώσεις που είχα)  Τους πήρα λοιπόν τηλέφωνο και τους ρώτησα αν μπορώ να ανεβάσω τα δικαιολογητικά χωρίς να περιμένω και μου είπαν ναι. Το μήνυμα που μου ήρθε ήταν το παρακάτω. Βεβαία από τις 26-2 είναι πάλι στην κατάσταση 08α. 

image.thumb.png.c5c827f747d5bec00e4f195ef09c35b4.png

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.