Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

Δεν χρειάζεσαι κάτι τυποποιημένο. Σου έχουν στο κείμενό τους τι θέλουν να δηλώσεις. Αν χρειαστεί να το κάνεις πιο συγκεκριμένο, το κάνεις. Απλά αναφέρεις και τα παραστατικά και τους αριθμούς κινήσεων / συναλλαγών και όλο το ποιηματάκι, (για το πρόγραμμα, τάδε δήλωση, τάδε ωφελούμενος, επι πιστώσει, και ότι άλλο θέλει το μήνυμα και ο οδηγός του προγράμματος).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω ένδειξη ότι υπόθεσή μου βρίσκεται σε αναμονή τελική εκταμίευσης (Τρέχουσα Κατάσταση : 09. Πιστοποιημένη αίτηση προς τελική εκταμίευση) από τις 02/06/2019 αλλά έχουν περάσει σχεδόν 20 ημέρες και ακόμη δεν βλέπω φως. 

Από προηγούμενες απαντήσεις θεώρησα ότι ο χρόνος αναμονής είναι περίπου μια εβδομάδα.

Έχει κανείς άλλος παρατηρήσει τόσο μεγάλη καθυστέρηση για την εκταμίευση το τελευταίο διάστημα;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, iks said:

Τηλέφωνο στην τράπεζα

καλησπερα,τι σχεση εχει η τραπεζα?τα χρηματα δεν πρεπει πρωτα να πιστωθουν? υπαρχει περιπτωση να εχουν πιστωθει απο το προγραμμα και να μην στα βαζει η τραπεζα?

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kirman said:

Έχω ένδειξη ότι υπόθεσή μου βρίσκεται σε αναμονή τελική εκταμίευσης (Τρέχουσα Κατάσταση : 09. Πιστοποιημένη αίτηση προς τελική εκταμίευση) από τις 02/06/2019 αλλά έχουν περάσει σχεδόν 20 ημέρες και ακόμη δεν βλέπω φως. 

Από προηγούμενες απαντήσεις θεώρησα ότι ο χρόνος αναμονής είναι περίπου μια εβδομάδα.

Έχει κανείς άλλος παρατηρήσει τόσο μεγάλη καθυστέρηση για την εκταμίευση το τελευταίο διάστημα;

 

Αδερφέ μια ερώτηση λίγο άσχετη με το πρόβλημα σου..πόσο χρόνο έκανε να ελεγχθεί η αίτηση σου από τη στιγμή που την έστειλες για έλεγχο;σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

@Dimitrios1988 Η αίτηση μου έκανε να ελεγχθεί περίπου ένα μήνα (γύρω στις 35 ημέρες)

@iks δεν νομίζω να σχετίζεται η τράπεζα, ίσως μόνο σε περίπτωση που απαιτείται έμβασμα για κάποιον προηθευτή που έχει δηλώσει λογαριασμό σε άλλη τράπεζα (αν και νομίζω στο τελικό οκ που δίνει ο ωφελούμενος κάπου αναφέρει ότι δίνεται εξουσιοδότηση και για αυτές τις περιπτώσεις).

Πάντως μετά από επικοινωνία και με άλλο συνάδελφο μου είπε ότι επίσης έχει κάποιες περιπτώσεις με αντίστοιχη καθυστέρηση εκταμίευσης.

 

Edited by kirman
Link to comment
Share on other sites

Οι καθυστερήσεις που παρουσιάζονται το τελευταίο διάστημα σε αιτήσεις που βρίσκονται στο στάδιο 09, έχουν να κάνουν με το ότι οι πόροι χρηματοδότησης αυτών των αιτήσεων προέρχονται από τα ΠΕΠ περιφερειών, οι οποίες δεν έχουν καταβάλει ακόμα τους πόρους που τους αναλογούν στο Πρόγραμμα ΕΚΟ ΙΙ.

Έτσι τουλάχιστον μου απάντησαν σε σχετικό mail που τους έστειλα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, nick_61 said:

Οι καθυστερήσεις που παρουσιάζονται το τελευταίο διάστημα σε αιτήσεις που βρίσκονται στο στάδιο 09, έχουν να κάνουν με το ότι οι πόροι χρηματοδότησης αυτών των αιτήσεων προέρχονται από τα ΠΕΠ περιφερειών, οι οποίες δεν έχουν καταβάλει ακόμα τους πόρους που τους αναλογούν στο Πρόγραμμα ΕΚΟ ΙΙ.

Έτσι τουλάχιστον μου απάντησαν σε σχετικό mail που τους έστειλα.

και αφου οπως λενε δεν το εχουν καταλαβει γιατι δεν τους ενημερωνουν αυτοι?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.