Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Με την πρόσφατη απόκτηση ακινήτου τι εγινε τελικά??? προχώρησε κάποιος??

Ναι εγω τα καταφερα.Θελει να το δηλωσεις κενο το διαμερισμα και να βαλεις αφμ του προηγουμενου ιδιοκτητη!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι εγω τα καταφερα.Θελει να το δηλωσεις κενο το διαμερισμα και να βαλεις αφμ του προηγουμενου ιδιοκτητη!

Οτι να ναι...

Αυτή την "λύση" την βρήκες μονο σου ή στην πρότιναν ως ενδεδειγμένη απο το helpdesk?

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό του προγραμμάτος αναφέρει το εξής:

Επισημαίνεται  ότι  λόγω  των  ηλεκτρονικών  διασταυρώσεων  των  στοιχείων κατοικίας που καταχωρούνται στην αίτησημε τα αντίστοιχα στοιχεία που έχουν δηλωθεί  στην  φορολογική  αρχή,  είναι  απαραίτητο στη  δήλωση  φορολογίας εισοδήματος  του  ενοίκου  (Ε1)  και  στη δήλωση  στοιχείων  ακινήτων  (Ε9) να εμπεριέχεται ο αριθμός παροχής ηλεκτρικού ρεύματος του ακινήτου.

 

Στην περίπτωση που υπάρχει ψιλή κυριότητα και στο Ε1 δεν προβλέπεται αυτό το πεδίο καθώς δηλώνω φιλοξενούμενος τι γίνεται?

Επίσης στο Ε1 τα τετραγωνικά της οικίας φαίνονται λιγότερα απο τα δηλωθέντα στο Ε9 καθώς πρόκειτε για δυόροφη κατοικία με ανεξάρτητους ορόφους,μπορεί να υπάρξει πρόβλημα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με πήρε ο πελάτης μου και μου είπε οτι του ήρθε.......Τώρα που έχει κλειδώσει....

 

Οχι απλά δούλεμα...αλλά μην πώ τίποτα χειρότερο....

 

Και οταν με ρώτησε τώρα τι κάνω......Του απάντησα...να το έχει να το κοιτάει!!

Εμένα ρε παιδιά η αλλαγή e mail δε λειτούργησε με κανέναν τρόπο. Το mail που έστειλα στο [email protected] γύρισε πίσω (δεν το παρέλαβαν ποτέ).

Πήρατε κάπου τηλέφωνο και σας είπαν κάτι; Θα φάμε ξύλο για μια λάθος πληκτρολόγηση...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ανακοίνωση που έχουν τι εννοεί? ότι δε θα γίνουν νέες δηλώσεις ακόμα και αν θέλουν κάποιοι να είναι επιλαχόντες? ή θα ανοίξει μόνο για επεξεργασία? 

 

Έχω ακριβώς την ίδια απορία

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ρε παιδιά η αλλαγή e mail δε λειτούργησε με κανέναν τρόπο. Το mail που έστειλα στο [email protected] γύρισε πίσω (δεν το παρέλαβαν ποτέ).

Πήρατε κάπου τηλέφωνο και σας είπαν κάτι; Θα φάμε ξύλο για μια λάθος πληκτρολόγηση...

Οχι απλα ο πελατης μου εστειλε 3 φορες mail...Αλλα σημερα που ηρθε εχει κλεισειτο συστΕμα...Οποτε...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω δεν κάναμε καν λάθος πληκτρολόγηση,κάτι άλλο παίχτηκε εκείνη την στιγμή και μας μπλόκαρε και το προφίλ και την αλλαγή,υπήρχε ερωτοαπάντηση όπου έλεγε ότι όπως και να έχει μπαίνεις στο προφίλ και το αλλάζεις,υποτίθεται ήταν κάτι απλό και δοκιμασμένο,αντε να βρείς το δίκιο σου,δεν υπάρχουν οι άνθρωποι..  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα.Οσο αναφορά το mail.Μετά από άπειρες προσπάθειες σήκωσαν το τηλ και μου είπαν να στείλω mail στο [email protected] με θέμα ΑΛΛΑΓΗ MAIL  και θα έγραφα.

1. ΑΦΜ ωφελούμενου

2.Ονοματεπώνυμο ωφελούμενου

3.Νέο email

4.Λάθος mail:ΔΕν το θυμάμαι .

Λοιπόν το έστειλα και με το που πέφτει η πληροφορία ότι τελείωσαν τα χρήματα μου ήρθε.Πρόλαβα και έβαλα αλλά επιλαχών.

****Θέλουν διαφορετικό mail να στείλουμε σε περιπτωση που έγινε λάθος σε περισσότερους ωφελούμενους.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη το σάιτ δεν σου επιτρέπει να μπεις πλέον; Πώς θα διαχειριστείς τις αιτήσεις αν δεν μπορείς να μπεις;

 

Εγώ και που λέει σύνδεση (μόλις πατάς στο είσοδος στο πληροφοριακό σύστημα) δε με βάζει, δε μου επιτρέπει να το πατήσω καν...

 

Τι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη το σάιτ δεν σου επιτρέπει να μπεις πλέον; Πώς θα διαχειριστείς τις αιτήσεις αν δεν μπορείς να μπεις;

 

Εγώ και που λέει σύνδεση (μόλις πατάς στο είσοδος στο πληροφοριακό σύστημα) δε με βάζει, δε μου επιτρέπει να το πατήσω καν...

 

Τι γίνεται;

Προφανώς τα μαγειρεύουν γι' αυτό μάλλον. Άσε να ξεκουραστούν τα παιδιά.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.