Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

καλησπερα παιδια εχοντας αρκετες αποριες σχετικα με την διαδικασια του εξοικονομω εχω καποιες αποριες κια θελω την βοηθεια σας.

1ον στην αρχικη δηλωση ειχα δηλωσω αντλια θερμοτητας με Ρ<=8 κα επειτα απο νεα ερευνα κατασταλαξα σε αντλια 9kw  τι γινεται εχω καποιο θεμα αν την δηλωσω με τιμη με μεγιστο 5700?

2ον επειδη διαβαζω οτι χρειαζεται εξτρα τιμολογιο τοποθετησης της αντλιας και του ηλιακου υπαρχει κατι επισημο αν ισχυει η αν γινεται συνολικα στο τιμολογιο αγορας και τοποθετησης?

3ον υπαρχει καποιος που να εχει μερικο δανειο και ενα ακομα ποσο απο κεφαλαια του ιδιου και την συμπληρωση του ποσοστου επιδοτησης? δλδ πηρα 3000Ε δανειο απο τα 5290Ε που μου αναλογει ωστε να μαθω πως θα λειτουργισω ποσοστιαια κατα τις προκαταβολες? ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας θα ηθελα επισημες απαντησεις...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

18 ώρες πριν, adreas195 said:

καλησπέρα ,

υπάρχει κάποιος που απο "03.β Ειδική περίπτωση αίτησης" πήρε απάντηση? Πλέον εχει σβήσει η ελπίδα .

 

Και εγώ το ίδιο και όπως διαβάζω βγαίνει και το νέο εξοικονόμηση κατ οικον. 
Νέο «Εξοικονομώ κατ' Οίκον» προϋπολογισμού 200 εκατ.

Edited by PAXL
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, adreas195 said:

υπάρχει κάποιος που απο "03.β Ειδική περίπτωση αίτησης" πήρε απάντηση? Πλέον εχει σβήσει η ελπίδα .

 

16 hours ago, nick_61 said:

Ξεκόλλησε μία δική μου στις 8/11.

Και εμένα είναι σε αναμονή απο το Μάρτιο... έρχονται και Χριστούγεννα , Πρωτοχρονιά, Πάσχα 2019, μη τα θέλουμε και όλα δικά μας.... σιγά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

17 λεπτά πριν, jimaros69 said:

 

Και εμένα είναι σε αναμονή απο το Μάρτιο... έρχονται και Χριστούγεννα , Πρωτοχρονιά, Πάσχα 2019, μη τα θέλουμε και όλα δικά μας.... σιγά σιγά...

 

19 ώρες πριν, adreas195 said:

καλησπέρα ,

υπάρχει κάποιος που απο "03.β Ειδική περίπτωση αίτησης" πήρε απάντηση? Πλέον εχει σβήσει η ελπίδα .

εγώ για περίπτωση ενοικίασης πήρα έγκριση στις 23/07/2018

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εαν ο πελάτης αποφασίσει μετα την καταθεση κ εγκριση της αιτησης να ανοιξει ενα παραθυρο σε μπαλκονόπορτα και με τη τροποποιηση αυτη υπερβαινουμε τον επιλεξιμο προϋπολογισμό,τι είναι καλύτερο να γίνει; Εαν ο αλουμινας κοψει κανονικα το παραπανω τιμολογιο,απλα θα ζητηθει απ τον πελατη να δωσει τα έξτρα χρηματα που προκυπτουν; Ευχαριστω

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,
 
σε μια αίτηση για την κατηγορία δαπάνης 1. Α2 (ΙΙ) εξωστόθυρα, αντί για το μέγιστο ποσό επιδότησης των 350 ευρώ εγώ κατα λάθος το πολλαπλασίασα με 360 ευρω, δηλ. 9,40*360= 3384 αντί για 9,4*350=3290 , την διαφορά των 3384-3290=94 μπορώ να την μεταφέρω σε άλλη κατηγορία (πχ στα παράθυρα στα οποία έχω επιδοτηθεί με 270 ευρώ/τμ (με μέγιστο τα 440 ευρώ)?
 
Θα υπάρξει θέμα όσο τον αφορά τον προυπολογισμό μια που επιδοτήθηκα με μία δαπάνη άνω της επιτρεπόμενης?
Edited by zouzou
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Στην αρχική καταχώρηση είχα δηλώσει  Μέγιστο επιλέξιμο κόστος τυχόν μελετών 0    όπως βλέπετε και στην παρακάτω φώτο. Πως μπορώ τώρα να δηλώσω άδεια μικρής κλίμακας και να επιδοτηθεί; ποιο είναι το ανώτατο ποσό;

1139772762_.JPG.e0b8fb206120aae143d69b9715c0f171.JPG

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, mechgirl said:

Καλησπέρα! Εαν ο πελάτης αποφασίσει μετα την καταθεση κ εγκριση της αιτησης να ανοιξει ενα παραθυρο σε μπαλκονόπορτα και με τη τροποποιηση αυτη υπερβαινουμε τον επιλεξιμο προϋπολογισμό,τι είναι καλύτερο να γίνει; Εαν ο αλουμινας κοψει κανονικα το παραπανω τιμολογιο,απλα θα ζητηθει απ τον πελατη να δωσει τα έξτρα χρηματα που προκυπτουν; Ευχαριστω

Νομίζω ότι δεν είναι επιλέξιμη για το πρόγραμμα η τοποθέτηση κουφωμάτων σε καινούργια ανοίγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.