Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Η Υπεύθυνη δήλωση προμηθευτή-ανάδοχου χρειάζεται να είναι με γνήσιο υπογραφής ή μόνο σφραγίδα εταιρείας και υπογραφή?

Έμαθα βγήκε πρόσφατα κάποια διευκρινιστική για την κατάργηση του γνήσιου υπογραφής στην ΥΔ, ξέρει κανείς ποια είναι?

8.Γ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ VIII_Γ κοινή YΔ προμηθευτή - αναδόχου.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

7 ώρες πριν, Blai said:

Η Υπεύθυνη δήλωση προμηθευτή-ανάδοχου χρειάζεται να είναι με γνήσιο υπογραφής ή μόνο σφραγίδα εταιρείας και υπογραφή?

Έμαθα βγήκε πρόσφατα κάποια διευκρινιστική για την κατάργηση του γνήσιου υπογραφής στην ΥΔ, ξέρει κανείς ποια είναι?

8.Γ ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ VIII_Γ κοινή YΔ προμηθευτή - αναδόχου.pdf

https://exoikonomisi.ypen.gr/parastatika-dapanon

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, Blai said:

το 1ο

Καλησπέρα και συγνώμη αν γίνομαι κουραστική αλλά αυτή την απάντηση την πήρατε επισήμως τηλεφωνικά (ή με email); Γιατί αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον zafsko  και δεν απαντάει κανένας εδώ και 2 μέρες που προσπαθώ. Το βασικό θέμα είναι ότι έχουν γίνει τροποποιήσεις στις παρεμβάσεις σε σχέση με το αρχικό ΠΕΑ, επομένως η ΥΔ του προμηθευτή - αναδόχου δεν θα είναι σωστή αν γραφτεί ότι έγινε σύμφωνα με το 1ο ΠΕΑ και το έντυπο των προτάσεων που αντιστοιχούν σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, πιπίτσα said:

Καλησπέρα και συγνώμη αν γίνομαι κουραστική αλλά αυτή την απάντηση την πήρατε επισήμως τηλεφωνικά (ή με email); Γιατί αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον zafsko  και δεν απαντάει κανένας εδώ και 2 μέρες που προσπαθώ. Το βασικό θέμα είναι ότι έχουν γίνει τροποποιήσεις στις παρεμβάσεις σε σχέση με το αρχικό ΠΕΑ, επομένως η ΥΔ του προμηθευτή - αναδόχου δεν θα είναι σωστή αν γραφτεί ότι έγινε σύμφωνα με το 1ο ΠΕΑ και το έντυπο των προτάσεων που αντιστοιχούν σε αυτό.

Την απάντηση μου την έδωσε ο Σύμβουλός μου που έχει ασχοληθεί και με το Εξοικονομώ Ι , άρα επισήμως όχι.

 

Link to comment
Share on other sites

43 λεπτά πριν, πιπίτσα said:

Καλησπέρα και συγνώμη αν γίνομαι κουραστική αλλά αυτή την απάντηση την πήρατε επισήμως τηλεφωνικά (ή με email); Γιατί αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον zafsko  και δεν απαντάει κανένας εδώ και 2 μέρες που προσπαθώ. Το βασικό θέμα είναι ότι έχουν γίνει τροποποιήσεις στις παρεμβάσεις σε σχέση με το αρχικό ΠΕΑ, επομένως η ΥΔ του προμηθευτή - αναδόχου δεν θα είναι σωστή αν γραφτεί ότι έγινε σύμφωνα με το 1ο ΠΕΑ και το έντυπο των προτάσεων που αντιστοιχούν σε αυτό.

Ή ακόμα, αφού επιτρέπεται από τον αδηγό η αλλαγή της πρότασης παρεμβάσεων, θα μπορούσε να αφορά νέα εργασία η οποία δεν αναφέρεται στο 1ο ΠΕΑ.

Προσωπικά στο ΕΚΟ Ι, έγραφα το 2ο ΠΕΑ.

Edited by lloyd
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, nick_61 said:

Άρα δεν θέλει γνήσιο υπογραφής γιατί δεν αναφέρεται στο  https://exoikonomisi.ypen.gr/parastatika-dapanon ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Συγγνώμη αν έχει σχολιαστεί το πρόβλημά μου, χρειάζομαι βοήθεια.

Την Δευτέρα λήγει η προθεσμία μου για την καταχώρηση προμηθευτών στο σύστημα. Είμαι στην περίπτωση με δάνειο που έχει εγκριθεί. Υπάρχει η δυνατότητα, εφόσον δηλώσω τώρα τους προμηθευτές, να κάνω κάποια τροποποίηση (προμηθευτών) την άλλη εβδομάδα;   Ή υπάρχει περίπτωση να "κλειδώσει" το σύστημα και αναγκαστικά να εγκρίνει προκαταβολές σε αυτούς που έχω ήδη δηλώσει;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα @mgeorgia!

Η προθεσμία σου έως 10/12 αφορά στην αποδοχή της Οριστικής Απόφασης Υπαγωγής και όχι στην δήλωση και των προμηθευτών (βγήκε διευκρινιστική τον Σεπτέμβρη). Επομένως, αυτό που "τρέχει" για σένα είναι το 9μηνο υλοποίησης των παρεμβάσεων. Όμως! Χρειάζεται να δηλώσεις τους προμηθευτές σου και το ποσό της προκαταβολής που θα λάβει ο καθένας όσο πιο σύντομα μπορείς διότι καθυστερεί (συνήθως πάνω από 1 μήνα) να δοθεί η εντολή από το ΕΤΕΑΝ στην τράπεζα για εκταμίευση των προκαταβολών. Καλό είναι να το έχεις υπόψην σου :)

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.