Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

10 ώρες πριν, gio said:

Ο πελατης μου για την εξωτερικη μονωση θελει να αγορασει υλικα απο προμηθευτη διαφορετικο απο αυτον που θα τη περασει;

μπορουν να κοπουν δυο τιμολογια απο διαφορετικο προμηθευτη; πως μπαινουν στο συστημα;

Φυσικά και μπορεί, θα δηλωθούν και οι δυο προμηθευτές, ένας για υλικά και ένας για εργασία. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On ‎19‎/‎12‎/‎2018 at 3:34 ΜΜ, Maria Electrical Engineer said:

Καλησπέρα @thessalon-77! Μήπως όταν έγινε η κατάθεση από το μηχάνημα δεν αναφέροταν κάπου το όνομα του ωφελούμενου ως καταθέτη στην αιτιολογία μαζί με τα υπόλοιπα (π.χ. ίδια κεφάλαια στα πλάισια του ΕΚΟ, παρέμβαση κ.λπ) και γι' αυτό θέλουν να τσεκάρουν από ποιον έγινε η πληρωμή;

Υπηρχαν τα πάντα. Τωρα ζήτησαν Υπευθυνη Δηλωση από τον ιδιοκτητη ότι εκανε αυτος την συγκεκριμενη συναλλαγή.

Link to comment
Share on other sites

On 20/12/2018 at 8:34 ΜΜ, tolis79 said:

Συγνωμη εαν γινομαι ενοχλητικος αλλα ακομα βρισκομαι στο σταδιο 3β.ειδικη περιπτωση...

Εχουν περασει 6 μηνες και ακομη τιποτε (αιτηση 19/3)...

Ξερει κανεις τι θα γινει και εαν υπαρχουν αλλες τετοιες περιπτωσεις?

Που μπορω να απευθυνθώ και να παρω μια υπεύθυνη απαντηση?

Κι εγώ έχω πελάτη στην ίδια κατάσταση ...... σίγουρα υπάρχουν κι άλλοι... πολλοί...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, gio said:

Ο πελατης μου για την εξωτερικη μονωση θελει να αγορασει υλικα απο προμηθευτη διαφορετικο απο αυτον που θα τη περασει;

μπορουν να κοπουν δυο τιμολογια απο διαφορετικο προμηθευτη; πως μπαινουν στο συστημα;

Ναι, ο προμηθευτής υλικών θα εκδώσει απόδειξη για τα υλικά κ' ο εργολάβος θα εκδώσει απόδειξη για τις εργασίες.

Link to comment
Share on other sites

On Mon Dec 17 2018 at 7:00 ΜΜ, petranhar said:

Συγχαρητήρια συνάδελφε για τις οδηγίες σου. 

Παιδια σος μια ερωτηση.  Εκανα διορθωση προμηθευτων σε αιτηση με δανειο. Η κατασταση της αιτησης ηταν στο βημα 7 δλδ μετα την εντολη της τραπεζας για καταβολη των προκαταβολων.  Η κατασταση της αιτησης εγινε 7β μετα απο τρεις μερες 7γ και μετα απο 2 μερες 7δ οπου εχει μεινει σταθερη.  Πρεπει να παρω τραπεζα να μιλησω για να δωσει το οκ ξανα?  Τα χρηματα απο την διορθωση εγιναν ως εξης απο τον ενα προμηθευτη στον αιτουντα και απο αυτον στον αλλο προμηθευτη με τραπεζικο εμβασμα λογο διαφορετικων τραπεζων.....  

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2018 at 1:42 ΜΜ, mgeorgia said:

Έχω μπερδευτεί. Είμαι στο στάδιο της εικόνας παρακάτω. Έχει υπογραφεί η δανειακή σύμβαση, έχει γίνει αποδοχή της απόφασης υπαγωγής. Γιατί έχω εκκρεμότητα με την 2η προθεσμία; Τι πρέπει να κάνω; Επιπλέον, έχω καταχωρήσει και προμηθευτές, στις 9/12. 

Να επικοινωνήσω με την τράπεζα; Η δανειακή σύμβαση υπογράφηκε 24/10. Εξάλλου, αν δεν είχα αποδεχτεί την υπαγωγή, δε θα μπορούσα να υπογράψω το δάνειο. 

Μάλλον δεν έχω καταλάβει κάτι σωστά..

 

ypag.png

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά!!! Και σε δικό μου πελάτη το ίδιο ακριβως συμβαίνει. Υπογράφηκε η δανειακη σύμβαση εντος προθεσμίας,έχει γίνει φυσικά η αποδοχή της απόφασης υπαγωγής και μετα τη ληξη της προθεσμίας η αίτηση μου βγήκε σε διαδικασία απενταξης. Είχε κάποιος απο εσάς, που αντιμετωπισε το ίδιο πρόβλημα, αλλη εξέλιξη;; Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

γιατι, που καταλαβαίνετε ότι είναι σε διαδικασία απένταξης?

και μένα ακριβώς τα παραπάνω βγάζει.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, katrmp said:

γιατι, που καταλαβαίνετε ότι είναι σε διαδικασία απένταξης?

και μένα ακριβώς τα παραπάνω βγάζει.

στην επιστροφή στην λίστα αιτησεων όμως βγάζει <<07= αιτηση σε υλοποιηση παρεμβάσεων>>

 

επίσης τα παραπάνω μου βγάζει και σε άλλη με ιδια κεφάλαια. Δεν νομίζω ότι είναι κάτι, μάλλον σε όλους θα βγάζει το <<08α....>>

κανείς άλλος?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Εκανα παράθεση λάθος εικόνα.. Οι  προθεσμίες φαίνονται οτι έχουν λήξει Εκτός απ την τελευταια που φαίνεται ενεργή αλλά δν με αφήνει να κάνω καμια ενέργεια. Επίσης η κατασταση της αιτησης είναι "98 σε διαδικασία απενταξης"

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2018 at 12:42 ΜΜ, stathis.mp said:

Και εμένα περίεργο μου φαίνεται, αλλά ήρθε με τους κωδικούς και το είδα και εγώ. (εκτός αν δεν καταλαβαίνω κάτι σωστά)695897110_.jpg.efbb2ee2256d89e4c161ac4330733796.jpg

 

Στην ουσία αυτό φαίνεται κ σε μένα. Εν τω μεταξύ δεν ξέρω αν παιζει ρολο αλλά οι ημερομηνίες έναρξης κ λήξης της προθεσμίας με τον συνάδελφό ,που ρώτησε το ίδιο, είναι οι ίδιες. Ακριβως όμως. Μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος απο το πρόγραμμα; Εγώ δεν βρίσκω λάθη απ τη μεριά μου και με την τράπεζα που Μίλησα έχουν ενημερώσει το πρόγραμμα μου ειπαν για την υπογραφή του δανείου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.