Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

14 λεπτά πριν, mechgirl said:

Εκανα παράθεση λάθος εικόνα.. Οι  προθεσμίες φαίνονται οτι έχουν λήξει Εκτός απ την τελευταια που φαίνεται ενεργή αλλά δν με αφήνει να κάνω καμια ενέργεια. Επίσης η κατασταση της αιτησης είναι "98 σε διαδικασία απενταξης"

τι εννοείς, ανέβασε εικόνα όπως είναι στην πραγματικότητα, με την κατάσταση 98 που λές..

Γιατι η ε΄'ικονα που αν΄εβασες πρίν  είναι και σε άλλους.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ας με διορθωσει κανεις, νομίζω ότι η πρώτη εικόνα , με τίς ημερομηνίες βγαίνει σε όλους, και είναι  8α, ακόμα και αν δεν έχει γίνει τίποτα. Απλά αν πατήσουμε επιστροφη στην λίστα αιτησεων , βγαίνει <<Τρέχουσα Κατάσταση : 07. Αίτηση σε υλοποίηση παρεμβάσεων>>.

είναι σε όλους 8α?

Τωρα εσυ έχεις θέμα, αλλά πιστεύω είναι λόγω των αλλαγων που έγιναν με τίς ημερομηνίες μεχρι την υπογραφη σύμβασης και πιθανόν να είναι ανενημέρωτο το σύστημα

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, katrmp said:

ας με διορθωσει κανεις, νομίζω ότι η πρώτη εικόνα , με τίς ημερομηνίες βγαίνει σε όλους, και είναι  8α, ακόμα και αν δεν έχει γίνει τίποτα. Απλά αν πατήσουμε επιστροφη στην λίστα αιτησεων , βγαίνει <<Τρέχουσα Κατάσταση : 07. Αίτηση σε υλοποίηση παρεμβάσεων>>.

είναι σε όλους 8α?

Τωρα εσυ έχεις θέμα, αλλά πιστεύω είναι λόγω των αλλαγων που έγιναν με τίς ημερομηνίες μεχρι την υπογραφη σύμβασης και πιθανόν να είναι ανενημέρωτο το σύστημα

Nαι στις υπόλοιπες αιτήσεις μου οι προθεσμίες γραφουν οτι έχουν κλεισει, εκτος της τελευταιας και στην κεντρική οθόνη αναγράφεται 07.Αίτηση σε υλοποίηση παρεμβάσεων

Αυτή η κατάσταση 06.β την έχετε δει κι αλλη φορά;; ή μάλλον,την έχετε δει γραμμένη κάπου;;

Edited by mechgirl
Πρόσθεση σχολίου
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι,

την Παρασκευή 28/12 έλαβα αισίως το μήνυμα "Επιτυχής ολοκλήρωση του ελέγχου" για μία από τις αιτήσεις που έχω αναλάβει.

Η αίτηση ήταν με ίδια κεφάλαια κ' αφορούσε θερμομόνωση δώματος, ηλιακό θερμοσιφωνικό σύστημα κ' κλιματιστικό.

Η αίτηση ελέγχου είχε γίνει στις 3/12.

Στις 13/12 έλαβα μήνυμα "Αρνητικά αποτελέσματα ελέγχου Τελικής Εκταμίευσης", όπου ζητούνταν κάποιες διορθωτικές ενέργειες.

Στις 17/12 υπέβαλα εκ νέου αίτηση ελέγχου, μετά το ανέβασμα των δικαιολογητικών που ζητήθηκαν.

 

Οι διορθωτικές ενέργειες αφορούσαν τα εξής:

  1. Για το κλιματιστικό, δεν έγινε δεκτό το Product fiche (Δελτίο Προϊόντος) από την ιστοσελίδα του κατασκευαστή.  Τελικά, δέχτηκαν τη σελίδα με την ενεργειακή ετικέτα (δικός μου όρος - η σελίδα δεν έχει κάποιο τίτλο, παρά μόνο ένα 626/2001 κρυμμένο κάτω αριστερά), επίσης από την ιστοσελίδα του κατασκευαστή.
  2. Στην απόδειξη κάποιου προμηθευτή δεν ήταν ξεκάθαρο αν είχε κοπεί επί πιστώσει.
  3. Όσον αφορά τη θερμομόνωση, ο προμηθευτής υλικών έκοψε απόδειξη-δελτίο αποστολής στο όνομα του εργολάβου.  Ο εργολάβος έκοψε απόδειξη για υλικά κ' εργασία.  Θεώρησα σωστό να ανεβάσω τις αντίστοιχες υπ. δηλώσεις κ' από τους 2 (VIII-A κ' VIII-B).  Ωστόσο, κατά τον έλεγχο, ζητήθηκε να υποβάλει υπ. δήλωση (VIII-Γ) μόνο ο εργολάβος.

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

On 31/12/2018 at 4:05 ΜΜ, gsaraf said:

Συνάδελφοι,

την Παρασκευή 28/12 έλαβα αισίως το μήνυμα "Επιτυχής ολοκλήρωση του ελέγχου" για μία από τις αιτήσεις που έχω αναλάβει.

Η αίτηση ήταν με ίδια κεφάλαια κ' αφορούσε θερμομόνωση δώματος, ηλιακό θερμοσιφωνικό σύστημα κ' κλιματιστικό.

Η αίτηση ελέγχου είχε γίνει στις 3/12.

Στις 13/12 έλαβα μήνυμα "Αρνητικά αποτελέσματα ελέγχου Τελικής Εκταμίευσης", όπου ζητούνταν κάποιες διορθωτικές ενέργειες.

Στις 17/12 υπέβαλα εκ νέου αίτηση ελέγχου, μετά το ανέβασμα των δικαιολογητικών που ζητήθηκαν.

 

Οι διορθωτικές ενέργειες αφορούσαν τα εξής:

  1. Για το κλιματιστικό, δεν έγινε δεκτό το Product fiche (Δελτίο Προϊόντος) από την ιστοσελίδα του κατασκευαστή.  Τελικά, δέχτηκαν τη σελίδα με την ενεργειακή ετικέτα (δικός μου όρος - η σελίδα δεν έχει κάποιο τίτλο, παρά μόνο ένα 626/2001 κρυμμένο κάτω αριστερά), επίσης από την ιστοσελίδα του κατασκευαστή.
  2. Στην απόδειξη κάποιου προμηθευτή δεν ήταν ξεκάθαρο αν είχε κοπεί επί πιστώσει.
  3. Όσον αφορά τη θερμομόνωση, ο προμηθευτής υλικών έκοψε απόδειξη-δελτίο αποστολής στο όνομα του εργολάβου.  Ο εργολάβος έκοψε απόδειξη για υλικά κ' εργασία.  Θεώρησα σωστό να ανεβάσω τις αντίστοιχες υπ. δηλώσεις κ' από τους 2 (VIII-A κ' VIII-B).  Ωστόσο, κατά τον έλεγχο, ζητήθηκε να υποβάλει υπ. δήλωση (VIII-Γ) μόνο ο εργολάβος.

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!! 

Όταν σου άνοιξε το σύστημα για να καταχωρήσεις τις εκκρεμότητες ανέβασες μόνο τις εκκρεμότητες ή έπρεπε να καταχωρηθούν εκ νέου όλα τα δικαιολογητικά?

Εγώ έχω περίπτωση που μου ήρθε εκκρεμότητα από 9/12   και ακόμη  είναι στην κατάσταση 08.γ-Δεν μπορώ να προχωρήσω

 

Link to comment
Share on other sites

Καταχώρησα μόνο τις εκκρεμότητες, στην καρτέλα "Δικαιολογητικά".

Ακόμα κ' τη διορθωμένη απόδειξη της θερμομόνωσης, στην καρτέλα "Δικαιολογητικά" την ανέβασα. Δεν με άφηνε στα "Παραστατικά".

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.