Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τις αιτήσεις με δάνειο;

Μέχρι τις αρχές ΔΕΚ η πληροφόρηση που είχα από την Alpha ήταν ότι αφενός είχαν χρηματοδοτηθεί κάποιες περιπτώσεις δειγματοληπτικά, ανά εβδομάδα, και περίμεναν χρηματοδότηση ΟΛΩΝ των υπολοίπων μέσα στο 2018. Μέχρι σήμερα δεν έχω καμία νεώτερη ενημέρωση και ο χρόνος κυλάει χωρίς εργασίες αφού οι προμηθευτές ζητάνε προκαταβολή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια sos,

οι υπευθυνες δηλώσεις προμηθευτων , αναδοχων είναι σφραγισμένες και επικυρωμένες για γνησιο υπογραφης ή απλά την σφραγιδα της εταιρειας και υπογραφη?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω,

και ενα που με έχει τρελάνει ο αλουμινάς sos :

στην δήλωση επιδόσεων στην σειρα << ταυτοποιηση κουφωματος>> , τι βάζεται ......./........

Η Europa π.χ κάτω λέει τον αυξων αριθμο κουφώματος / αριθμός δήλωσης.

Ο αυξων αριθμός κουφωματος οκ π.χ απο το δελτίο αποστολής είναι το 2. Ομως το θεμα μου είναι μετα την κάθετο τι μπαίνει?

1. η Eyropa εδω όπως βλέπετε στην 2η εικονα παρακάτω, λέει τον αριθμό δήλωσης, αλλά πάλι αφου είναι δεξια-δεξια γιατι να ξαναμπει?

2. αλλοι (που συμφωνω ) βάζουν το Δ.Α (αριθμο δελτιου αποστολής), οπότε είναι πληρως ταυτοποημένο το κουφωμα (02/Δ.Α 1118. 1/1/2019), είναι το 02 κουφωμα στο συγκεκριμένο δ.α., οπως είναι και η παρακάτω  εικονα που εχω ανεβάσει

3. Ο αλουμινάς επιμένει ότι του είπε η Europa πρέπει ο επιθεωρητης να του δώσει εναν αριθμό πρωτοκόλλου (δεν ήξερε τι), και τον ρωτώ αν δεν ήταν το εξοικονομώ στην μέση και αυτος αλλαζε απλώς κουφωματα σε έναν πελάτη και δεν υπήρχει ούτε επιθεωρητης τι θα έβαζε εκει? Δεν ξέρει!!

 

 

image.thumb.png.747fb49f1acfd52fc1de926e4fc739e6.png

image.png

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

σε φάκελο που διαχειριζόμαστε έληξε η προθεσμία υπογραφής της δανειακής σύμβασης. Είχε υποβληθεί αίτημα παράτασης το οποίο δεν απαντήθηκε ποτέ. Στις 11/12 που έληξε η προθεσμία υπογραφής της δανειακής σύμβασης ( το είδα εκ των υστέρων ) το σύστημα ζήτησε να τεθεί η αίτηση σε κατάσταση "07β αίτηση σε υπαγωγή" μέχρι τις 26/12, κάτι που δεν έγινε , καθώς ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ δεν απέστειλε ενημέρωση μέσω μειλ ούτε στον πελάτη ούτε στο σύμβουλο του έργου, ούτε για την απαίτηση αυτή, ούτε για την οριστική λήξη της προθεσμίας υπογραφής της δανειακής σύμβασης, ούτε φυσικά για την απόρριψη του αιτήματος παράτασης. Το δε αίτημα παράτασης δε φαίνεται ΠΟΥΘΕΝΑ. 

Αποτέλεσμα να έχει τεθεί πλέον  η αίτηση σε κατάσταση 98: Άίτηση σε διαδικασία Απένταξης.

Το σύστημα πλέον δε δίνει δυνατότητα καμίας ενέργειας για επεξεργασία της αίτησης!

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να κάνει κανείς σε αυτήν την περίπτωση ?

Ή έτσι απλά μας πέταξε έξω ???

Link to comment
Share on other sites

40 λεπτά πριν, MECH said:

καλησπέρα σε όλους,

σε φάκελο που διαχειριζόμαστε έληξε η προθεσμία υπογραφής της δανειακής σύμβασης. Είχε υποβληθεί αίτημα παράτασης το οποίο δεν απαντήθηκε ποτέ. Στις 11/12 που έληξε η προθεσμία υπογραφής της δανειακής σύμβασης ( το είδα εκ των υστέρων ) το σύστημα ζήτησε να τεθεί η αίτηση σε κατάσταση "07β αίτηση σε υπαγωγή" μέχρι τις 26/12, κάτι που δεν έγινε , καθώς ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ δεν απέστειλε ενημέρωση μέσω μειλ ούτε στον πελάτη ούτε στο σύμβουλο του έργου, ούτε για την απαίτηση αυτή, ούτε για την οριστική λήξη της προθεσμίας υπογραφής της δανειακής σύμβασης, ούτε φυσικά για την απόρριψη του αιτήματος παράτασης. Το δε αίτημα παράτασης δε φαίνεται ΠΟΥΘΕΝΑ. 

Αποτέλεσμα να έχει τεθεί πλέον  η αίτηση σε κατάσταση 98: Άίτηση σε διαδικασία Απένταξης.

Το σύστημα πλέον δε δίνει δυνατότητα καμίας ενέργειας για επεξεργασία της αίτησης!

Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να κάνει κανείς σε αυτήν την περίπτωση ?

Ή έτσι απλά μας πέταξε έξω ???

Καλησπέρα, λοιπον το ιδιο ειχα γραψει εαν δειτε κ εγω λιγες σελιδες πριν ,το ίδιο κ ενας συνάδελφος αρκετα νωριτερα. Το κοινό σημειο σε ολες τις περιπτωσεις ειναι οι ημερομηνιες. Ειδικα η περιπτωση μου ειναι ιδια με τη δικια σας ,απλα ο πελατης μου υπεγραψε τη δανειακη συμβαση τη τελευταια μερα της πρωτης προθεσμιας,δηλαδη στις 10/12. Παρολα αυτα εληξε κ η δευτερη προθεσμια μεχρι τις 26/12 χωρις στην ουσια να πρεπει να γινει κατι απο μερους μας. Εχω στειλει μέιλ κ απαντηση πουθενα,ουτε στο τηλεφωνο με βοηθησαν. Θεωρω πως κατι εχει γινει αυτες τις ημερομηνιες κ εχουν βγει ποσες αιτήσεις σε κατασταση απενταξης χωρις λογο. Μηπως είχαν ξεκινησει τις διακοπες των Χριστουγέννων ενα μηνα πριν;; Τι να πω. Γελάμε αλλα καθολου για αστεια δεν ειναι.

Edited by mechgirl
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα. Ειμαι στην κατασταση που δειχνει η φωτο και δεν μπορω να εισαγω προμηθευτες. Μπορει να μα βοηθησει καποιος.

1.png

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια του προβληματος με τις προθεσμίες που εληξαν κ εβαλαν τις αιτησεις σε διαδικασια απενταξης,μπηκα σημερα να.ελεγξω την αιτηση και μου ειχε.ερθει αυτο το μηνυμα. 

Μήνυμα
Κωδικός Λάθους ERROR_08_UNSUPPORTED_WS_METHOD.
Η τρέχουσα κατάσταση της αίτησης '98. Αίτηση σε διαδικασία απένταξης' δεν υποστηρίζει την κλήση 'WS07_IN
Τι ειναι αυτο δεν ξερω. Παντως η κατασταση της αιτησης ειναι παλι 
06.β Αίτηση σε υπαγωγή - λήψη στοιχείων δανειακής σύμβασης.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.