Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Αν καταλαβαίνω καλά, πρόκειται για αίτηση χωρίς δάνειο που βρίσκεται στο στάδιο 07.β;

Αν ναι, πρέπει να καταχωρήσεις τα στοιχεία των προμηθευτών.  Δε χρειάζεται να καταχωρήσεις ποσά προκαταβολών.

Για περισσότερες λεπτομέρειες, μπορείς να ανατρέχεις στο σχετικό εγχειρίδιο: https://exoikonomisi.ypen.gr/documents/10182/0/Εγχειρίδιο+Π_Σ+ΕΚΟ+ΙΙ+-+Διαχείριση+αίτησης+από+την+Έκδοση+Απόφασης+Υπαγωγής+v02.pdf/2f6272d4-0c25-44c4-9b9f-a67df37589a5

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 11/27/2018 at 11:20 AM, jimaros69 said:

 

Και εμένα είναι σε αναμονή απο το Μάρτιο... έρχονται και Χριστούγεννα , Πρωτοχρονιά, Πάσχα 2019, μη τα θέλουμε και όλα δικά μας.... σιγά σιγά...

Καλή χρονιά σε όλους. Έχετε βγάλει καμιά άκρη ποιος ελέγχει και πως  ή πότε τις αιτήσεις? 10 μήνες μετά την οριστική υποβολή και το "σφήνωμα" στην 03β. έχω αρχίσει και λαμπαδιάζω... όχι οτι με "Σοφία" και "Τηλέμαχο" είναι καιρός για κουφώματα κλπ αλλά κουράστηκα κάπως...

Ευχαριστώ και συγνώμη που παρεμβαίνω στο φόρουμ σας..

Link to comment
Share on other sites

Απευθυνθείτε στον σύμβουλο έργου του προγράμματος σας, εκείνος γνωρίζει τις τυχόν ιδιαιτερότητες του φακέλου σας μπορεί να σας ενημερώσει πολύ πιο υπεύθυνα.

Link to comment
Share on other sites

Σε αίτηση χωρίς δάνειο, αρχικά δεν με άφηνε να καταχωρήσω προκαταβολές. Τώρα από την μία δεν με αφήνει να συμπληρώσω τα κουτάκια των ίδιων κεφαλαίων στους προμηθευτές και ταυτόχρονα μου βγάζει και ότι δεν έχει καλυφθεί το ποσότων ίδιων κεφαλαίων.

promh8eytes.jpg.9a7047514ca01c752d394afb0a83108b.jpg

Συμπληρώνω τα κουτάκια και στην αποθήκευση μένει πάλι κενό.
Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία, μου είπαν να στείλω email και είδωμεν.

Edited by jedi.Yannis
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν προκαταβολές σε αίτηση χωρίς δάνειο.

Τα ίδια κεφάλαια θα υπολογιστούν από το σύστημα μετά την καταχώρηση των παραστατικών από εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.
Κατά την διαδικασία του προγράμματος ο ωφελούμενος πάτησε έλεγχο πληρότητας προμηθευτών χωρίς να έχει καταχωρήσει προμηθευτές, με αποτέλεσμα να έχει κλειδώσει  το σύστημα και δεν μπορούμε να τους εισάγουμε τώρα.. Σε αυτήν την περίπτωση τι μπορούμε να κάνουμε για να διορθώσουμε αυτή την λάθος κίνηση;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Michanalex said:

Καλησπέρα.
Κατά την διαδικασία του προγράμματος ο ωφελούμενος πάτησε έλεγχο πληρότητας προμηθευτών χωρίς να έχει καταχωρήσει προμηθευτές, με αποτέλεσμα να έχει κλειδώσει  το σύστημα και δεν μπορούμε να τους εισάγουμε τώρα.. Σε αυτήν την περίπτωση τι μπορούμε να κάνουμε για να διορθώσουμε αυτή την λάθος κίνηση;

https://exoikonomisi.ypen.gr/documents/10182/0/Εγχειρίδιο+Π_Σ+ΕΚΟ+ΙΙ+-+Διαχείριση+αίτησης+από+την+Έκδοση+Απόφασης+Υπαγωγής+v02.pdf/2f6272d4-0c25-44c4-9b9f-a67df37589a5

Σελ. 28

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..Αντιμετώπιζα και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο βήμα δήλωση προμηθευτών. Μετά από τηλεφωνική επικοινωνία με το κεντρο εξυπηρέτησης πελατών του προγγράματος για να μπορέσετε να δηλώσετε προμηθευτές εάν δεν σας έχει βγάλει το εικονίδιο γι δήλωση . Πηγαίνεται ένα βήμα μπροστά και πατάτε στο αλλαγη προμηθευτών και σας μεταφέρει ένα βήμα πίσω που εκεί μπορείτε να βάλετε προμηθευτες.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να καταχωρήσετε προμηθευτές και τώρα! Πατάτε αλλαγή προμηθευτών και σας πάει ένα βήμα πίσω. Ίσως χρειάζεται να μπείτε με τα στοιχεία του ωφελουμενου και όχι του συμβούλου για να μπορέσετε να το κάνετε αλλά δεν είμαι σίγουρος για το τελευταίο αν χρειάζεται..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.