Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

On 19/1/2019 at 11:40 ΠΜ, gsaraf said:

Δεν απαιτείται πλέον γνήσιο υπογραφής.

Πιστεύω ότι ο συναδελφος εδώ αναφέρεται στις υπεύθυνες δηλώσεις γενικά. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στον αρχικό προυπολογισμό δεν είχε υπολογιστεί το ΙΚΑ για εξωτερική θερμομόνωση, δεν ήταν απαιτητή ΕΕΔΜΚ. Επομένως τώρα που ο ωφελούμενος θα πληρώσει εισφορές, τις υποβάλλω  στο Πρόγραμμα; και αν ναι στο πεδίο εισφορές ή στα  "ίδια κεφάλαια";

Link to comment
Share on other sites

35 λεπτά πριν, johnjohn1 said:

Και συγκεκριμένα ζήτησαν : " Παρακαλούμε αναρτήστε υπεύθυνη δήλωση του ωφελούμενου στην οποία θα δηλώνει ότι η συγκεκριμένη συναλλαγή (αρ. συναλλαγής, τράπεζα, ημερομηνία) εκτελέστηκε από τον ίδιο με κατάθεση μετρητών."

Ούτε αυτές χρειάζονται. Ανέβασα μία παρόμοια και μετά από λίγες μέρες πέρασε επιτυχώς τον έλεγχο.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ολους,

Ζητάω συγνώμη αν η ερωτηση μου δεν αφορά στο συγκεκριμένο θεμα.

Εχω μια μονοκατοικία και απο περσυ ηθελα να την βαλω στο εξοικονομώ,ομως επειδη ο μηχανικός με κρεμασε με τα χαρτια και τα καθυστέρησε πολυ δεν το πρόλαβα.

Η ερώτηση μου ειναι η εξής, ξερει κάποιος ποτε θα ανοιξει ξανα?

Εγω που δεν χρειάζομαι χρηματοδοτηση απο τράπεζα εφοσον εγκριθω,πληρωνω κανονικα και περνω πισω αργοτερα την επιχορήγηση?

Πρεπει να κανω καπου εγγραφή πριν ανοιξει ετσι ωστε να παίρνω σειρα?

Ευχαριστω πολυ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία ανακοίνωση μιλάει για αρχές του 2019.

Ναι, εφόσον δεν θα υπάρχει δάνειο, πληρώνετε τους προμηθευτές κ' στο τέλος σας επιστρέφεται η επιδότηση.

Δεν υπάρχει σειρά προτεραιότητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

κατόπιν ελέγχου του ΥΠΕΚΑ, έχω εκκρεμότητες σε μία αίτηση που βρίσκεται σε κατάσταση ολοκλήρωσης. Οι εκκρεμότητες αφορούν την ανάρτηση της δανειακής σύμβασης. Γνωρίζει κάποιος τι είναι αυτό; Μίλησα με τον πελάτη και δεν έχει πάρει κάποιο χαρτί όταν πήγε να υπογράψει για δάνειο.

Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, Danny14 said:

Καλημέρα,

κατόπιν ελέγχου του ΥΠΕΚΑ, έχω εκκρεμότητες σε μία αίτηση που βρίσκεται σε κατάσταση ολοκλήρωσης. Οι εκκρεμότητες αφορούν την ανάρτηση της δανειακής σύμβασης. Γνωρίζει κάποιος τι είναι αυτό; Μίλησα με τον πελάτη και δεν έχει πάρει κάποιο χαρτί όταν πήγε να υπογράψει για δάνειο.

Σου ζητάνε την δανειακή σύμβαση όταν πηγαίνεις με δάνειο, αλλά έχεις δηλώσει μηδενική προκαταβολή. Φαντάζομαι πως είσαι σε τέτοια περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

@tsx Σε αυτή την περίπτωση είμαι. Γνωρίζεις σε ποιο έγγραφο αναφέρονται; Είναι κάποιο έντυπο απ' την τράπεζα που πρέπει να ζητήσει ο πελάτης;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.