Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Καλημέρα, να κάνω μία ερώτηση. Τα πιστοποιητικά CE και τα λοιπά έγγραφα των υλικών που εγκαταστάθηκαν που τα ανεβάζουμε; Ή δεν τα ανεβάζουμε κάπου;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Danny14 Ακριβώς, θα ζητήσουν από την τράπεζα τη δανειακή σύμβαση.

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

23 λεπτά πριν, gsaraf said:

Στην καρτέλα "Δικαιολογητικά"

Θα μου τα ζητήσει μετά; Γιατί στην παρούσα φάση μου ζητάει μόνο το έντυπο παρεμβάσεων...

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να τα καταχωρήσεις τώρα.

Τα τυχόν επιπρόσθετα στοιχεία που θα σου ζητηθούν μετά τον έλεγχο, θα καταχωρηθούν στην ίδια καρτέλα.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Danny14 said:

Καλημέρα,

κατόπιν ελέγχου του ΥΠΕΚΑ, έχω εκκρεμότητες σε μία αίτηση που βρίσκεται σε κατάσταση ολοκλήρωσης. Οι εκκρεμότητες αφορούν την ανάρτηση της δανειακής σύμβασης. Γνωρίζει κάποιος τι είναι αυτό; Μίλησα με τον πελάτη και δεν έχει πάρει κάποιο χαρτί όταν πήγε να υπογράψει για δάνειο.

Δεν σου επιστρέφεται η επιδότηση, ούτε πληρώνεις . Πληρώνεις μόνο τα ιδια κεφάλαια και την επιδοτηση την πληρώνεται κατευθειαν ο προμηθευτης.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gsaraf said:

Η τελευταία ανακοίνωση μιλάει για αρχές του 2019.

Ναι, εφόσον δεν θα υπάρχει δάνειο, πληρώνετε τους προμηθευτές κ' στο τέλος σας επιστρέφεται η επιδότηση.

Δεν υπάρχει σειρά προτεραιότητας.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

On 21/1/2019 at 10:13 ΠΜ, johnjohn1 said:

Και συγκεκριμένα ζήτησαν : " Παρακαλούμε αναρτήστε υπεύθυνη δήλωση του ωφελούμενου στην οποία θα δηλώνει ότι η συγκεκριμένη συναλλαγή (αρ. συναλλαγής, τράπεζα, ημερομηνία) εκτελέστηκε από τον ίδιο με κατάθεση μετρητών." 

Συνάδελφε μήπως αφορά συγκεκριμένα πληρωμή Ενεργειακού Επιθεωρητή;

Ρωτάω γιατί αν έχω καταλάβει καλά, είναι η μόνη πληρωμή που πρέπει να κάνει ο Ωφελούμενος μόνος του (εκτός φυσικά από τυχόν προκαταβολές προμηθευτών/αναδόχων) και που μπορεί να την κάνει με μετρητά.

Δεν έχω φτάσει ακόμα στο στάδιο διενέργειας ελέγχου, αλλά πιθανό να χρειαστώ κάτι τέτοιο γιατί έχω πολλές περιπτώσεις πληρωμής ενεργειακού επιθεωρητή με κατάθεση μετρητών στο γκισέ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.