Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

2 ώρες πριν, Fade2Black said:

Καλησπέρα, έχω την αίτηση ενός πελάτη  οποία έχει αργήσει αρκετά σε σχέση με τις υπόλοιπες. Συγκεκριμένα την κατέθεσα για οριστική υποβολή μαζί με μία άλλη αίτηση, την ίδια μέρα και η μία έχει ήδη εκταμιεύσει τα ποσά στους προμηθευτές εδώ και κανα μήνα, ενώ για την άλλη δεν έχω κανένα νεότερο. Ξέρετε αν μπορώ να ρωτήσω/απευθυνθώ κάπου;

Εγώ έχω αιτήσεις απο Ιανουάριο και Φεβρουάριο που ακόμη δεν ελέχθηκαν ενώ άλλη από 30/3 έχει τελειώσει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω αίτηση με δανεισμό, όπου ο Α ανάδοχος έχει επιστρέψει τα χρήματα, γιατί θα έκλεινε βιβλία η συγκεκριμένη εταιρία και άλλαξα αναδόχους. Κατά λάθος αντί για αναδόχους Β,Γ και Δ, έβαλα Β,Γ και Α πάλι, για ένα τμήμα του ποσού. Η αίτηση έχει κολλήσει από 4 Φλεβάρη στο 7.δ εγκεκριμένες εκταμιεύσεις. Δεν υπάρχει διαθέσιμο πλήκτρο αλλαγής προμηθευτών μέχρι η τράπεζα να κάνει κάποια κίνηση.
Μίλησα με το help desk και τους ζήτησα να το πάνε χειροκίνητα στην φάση 7. Αυτοί με παραπέμψανε στους κομπιουτεράδες του ΕΤΕΑΝ, οι οποίοι αρχικά νόμιζαν ότι υπάρχει το κουμπί αλλαγής προμηθευτών, μέχρι που τους έστειλα στιγμιότυπο της οθόνης μου. Μου λένε να μιλήσω με την τράπεζα να βάλουν τα χρήματα των Β και Γ και να επικοινωνήσω πάλι με το ΕΤΕΑΝ μετά.
Μιλάω με την τράπεζα, 2 φορές από το κατάστημα, 2 email και 2 τηλεφωνικά, για να μου πουν ότι δεν γίνεται να μπουν τα μισά, πρέπει να μπουν όλα. Και αυτοί νόμιζαν ότι υπάρχει το πλήκτρο.

Είναι κανείς άλλος εκτός από το helpdesk, το ΕΤΕΑΝ και την τράπεζα που να μπορεί να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι. Είχα κάποιες αιτήσεις στο εξοικονομώ που έληγε η προθεσμία ολοκλήρωσης τους στις 20/05 και στις 04/06. Σήμερα μπαινοντας στην πλατφόρμα του εξοικονομώ βλέπω ότι έχει αλλάξει η προθεσμία και έχει μπει 20/08 και 04/09 αντίστοιχα. Γνωρίζει κανείς κάτι; Δόθηκε γενικά παράταση; Παίρνω στο helpdesk και δεν απαντάει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Την ίδια διαπίστωση έκανα κι εγώ για 2 αιτήσεις που ήταν σε παράταση και κανονικά έληγαν 20/05 και 25/05. Έχει ξεκαθαρίσει κάποιος αν είναι λάθος του συστήματος ή όντως ισχύουν αυτές οι προθεσμίες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από εχθές το βράδυ έχει επανέλθει σε λειτουργία το taxisnet. Όμως παρατηρώ ότι δεν μπορώ να μπω στη καρτέλα του εξοικονομώ. Βάζω τους κωδικούς taxis και όταν πατάω εξουσιοδότηση η σελίδα κολλάει και κάνει ανανεώσεις. Στις άλλες εφαρμογές που ζητάνε κωδικούς taxis (ΕΦΚΑ κλπ) γίνεται κανονικά η είσοδος. Αντιμετωπίζει κανείς άλλος το παραπάνω πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2019 at 6:53 ΜΜ, architect1976 said:

Καλησπέρα συνάδελφοι. Είχα κάποιες αιτήσεις στο εξοικονομώ που έληγε η προθεσμία ολοκλήρωσης τους στις 20/05 και στις 04/06. Σήμερα μπαινοντας στην πλατφόρμα του εξοικονομώ βλέπω ότι έχει αλλάξει η προθεσμία και έχει μπει 20/08 και 04/09 αντίστοιχα. Γνωρίζει κανείς κάτι; Δόθηκε γενικά παράταση; Παίρνω στο helpdesk και δεν απαντάει κανένας.

Προς ενημέρωση των συναδέλφων, κατάφερα να επικοινωνήσω με το ΕΤΕΑΝ και μου είπαν ότι σε όσες αιτήσεις είχε ζητηθεί παράταση 1 μήνα και έληγε τέλος Μαϊου και αρχές Ιουνίου, δόθηκε αυτόματα επιπλέον 3μηνη παράταση λόγω το ότι χάθηκαν κάποιες μέρες με τις αναβαθμίσεις που έκαναν στο πληροφοριακό σύστημα. Δεν γνωρίζω αν θα ισχύσει και το ίδιο για τις υπόλοιπες.

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.