Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

On 7/2/2019 at 9:08 AM, xathi said:

Συγγνώμη που επανέρχομαι άλλα δεν είναι μάλλον πλήρως κατανοητό από μέρους....Στον ά κύκλο του εξοικονομώ ΙΙ έγινε αίτηση για διαμέρισμα αλλά δεν εντάχθηκε στο πρόγραμμα. Υπάρχει δυνατότητα εκ νέου αίτησης στον β΄ κύκλο ή όχι??

Αν δεν προχωρησε εξαρχης το προγραμμα ναι μπορεις να ξανακανεις. Αν ομως περασε το σταδιο υπαγωγης οχι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

On 7/1/2019 at 3:50 PM, katrmp said:

Δεν κατάλαβα η απάντηση ποια είναι. Αν διαγράψεις την αίτηση του α κύκλου δεν θεωρείται ως μη υποβλήθησα?

Σε ποια φαση σταματησε η αιτηση. Αν πχ δεν προχωρησε απο το σταδιο προμηθευτων και μετεπειτα οχι η διαγραφη δεν θα λειτουργησει. Ο πελατης σου δεσμευσε ενα ποσο το οποιο δεν χρησιμοποιησε και μετα την ληξη προθεσμιων θα περασει σε απενταξη απο το προγραμμα. Αν ολα ειναι οπως τα λεει ο οδηγος τοτε θα αποριφτει η αιτηση του στο νεο προγραμμα. Αν μπορεις ακομα να κανεις ακυρωσηη μπορεις να δοκιμασεις, γιατι αν ολοκληρωθει η απενταξη δεν θα μπορεις να την ακυρωσεις πλεον.

Screenshot_2.jpg

Edited by frantz1
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, έχω μια περίπτωση δύο διαμερίσματα, σε ισόγειο και α οροφο, με ίδιο ιδιοκτήτη, χωρίς σύσταση κ με κοινό αριθμό παροχής ΔΕΗ. Πως είναι το σωστό να μπει στο προγραμμα έστω το ένα από τα δύο; 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, lenia_s said:

 

Ακριβως. Αν η αιτηση δεν προχωρησε σε υπαγωγη περασε σε διαδικασια ακυρωσης. Αν προχωρησε σε υπαγωγη τοτε πηγε σε διαδικασια απενταξης. Οποτε στην πρωτη περιπτωση μπορεις να κανεις αιτηση ενω στην δευτερη οχι. Θεωρητικα παντα μιλωντας βαση του οδηγου.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε εάν ο ωφελούμενος μπορεί να είναι προμηθευτής/ανάδοχος εργασιών ή εάν υπάρχει κάποιος περιορισμός με βαθμό συγγένειας όπως στα ΠΕΑ?

Link to comment
Share on other sites

On 3/7/2019 at 4:00 ΜΜ, mechgirl said:

Να κάνω μια ερώτηση, έχω μια περίπτωση δύο διαμερίσματα, σε ισόγειο και α οροφο, με ίδιο ιδιοκτήτη, χωρίς σύσταση κ με κοινό αριθμό παροχής ΔΕΗ. Πως είναι το σωστό να μπει στο προγραμμα έστω το ένα από τα δύο; 

Έχω και εγώ την ίδια περίπτωση.Κάποια ιδέα συνάδελφοι?Εγώ σκέφτομαι να βάλω ένα από τα δύο σαν διαμέρισμα πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η αιτηση μου βρισκεται στο σταδιο της τελικης εκταμιευσης, αυτο που παρατηρω ομως στο εντυπο "εξουσιοδοτηση εξοφλησης δαπανων" ειναι οτι δεν υπαρχουν τα δυο ΠΕΑ. Δηλαδη εχει τα ΙΒΑΝ και τα ποσα των προμηθευτων,  του συμβουλου εργου και του μελετητη αλλα οχι το δικο μου (ωφελουμενου) για την επιστροφη των χρηματων που εδωσα για τα Π.Ε.Α.

Ειναι παράληψη ή δεν εμφανιζεται σε αυτο το Έντυπο?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.