Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

22 λεπτά πριν, leonidasvou said:

δηλαδη δεν εμφανιζονται στο εντυπο εξουσιοδοτησης εξοφλησης δαπανων αλλα πιστωνονται κανονικα?

Ναι. Δείτε το παραγόμενο έγγραφο "Απολογισμός Ελέγχου". Εκεί θα βρείτε όλα τα χρήματα που θα καταβληθούν στο λογαριασμό σας.
Στο τέλος όμως θα μείνουν κάποια χρήματα λιγότερα από το συνολικό ποσό των 2 ΠΕΑ που καταβάλατε, λόγω των υψηλών προμηθειών εμβάσματος που κρατά η κάθε τράπεζα (από 10 ευρώ και πάνω ανά μεταφορά - άρα αν, π.χ., έχετε 3 προμηθευτές, 1 σύμβουλο έργου και 1 μελετητή, τότε θα γίνουν 3+1+1=5 εμβάσματα Χ 10-15 ευρώ -αναλόγως τράπεζας- 50-75 ευρώ λιγότερα θα μείνουν τελικά στο λογαριασμό σας από το συνολικό ποσό των 2 ΠΕΑ).

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, dryianni said:

Ναι. Δείτε το παραγόμενο έγγραφο "Απολογισμός Ελέγχου". Εκεί θα βρείτε όλα τα χρήματα που θα καταβληθούν στο λογαριασμό σας.
Στο τέλος όμως θα μείνουν κάποια χρήματα λιγότερα από το συνολικό ποσό των 2 ΠΕΑ που καταβάλατε, λόγω των υψηλών προμηθειών εμβάσματος που κρατά η κάθε τράπεζα (από 10 ευρώ και πάνω ανά μεταφορά - άρα αν, π.χ., έχετε 3 προμηθευτές, 1 σύμβουλο έργου και 1 μελετητή, τότε θα γίνουν 3+1+1=5 εμβάσματα Χ 10-15 ευρώ -αναλόγως τράπεζας- 50-75 ευρώ λιγότερα θα μείνουν τελικά στο λογαριασμό σας από το συνολικό ποσό των 2 ΠΕΑ).

Ευχαριστω

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος-α συνάδελφος αν μπορεί να ανεβάσει αρχείο pdf αυτή την στιγμή στην καρτέλα "Δικαιολογητικά"? Είναι μόνο δικό μου το πρόβλημα ή είναι γενικότερο?Προσπαθώ να ανεβάσω το έντυπο καταγραφής παρεμβάσεων στο συγκεκριμένο πεδίο, το εντοπίζω στον υπολογιστή μου, πατάω άνοιγμα και δεν ανεβάζει τίποτα. Αν πατήσω αποθήκευση μου βγάζει μήνυμα "δεν έχει επιλεγεί αρχείο". Δοκίμασα και διαφορετική διαδρομή στον υπολογιστή μου και διαφορετικό όνομα (ελληνικό και λατινικό) αλλά τίποτα. Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος?

 

Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, yiannis_veria said:

Μπορεί να μου πει κάποιος-α συνάδελφος αν μπορεί να ανεβάσει αρχείο pdf αυτή την στιγμή στην καρτέλα "Δικαιολογητικά"? Είναι μόνο δικό μου το πρόβλημα ή είναι γενικότερο?Προσπαθώ να ανεβάσω το έντυπο καταγραφής παρεμβάσεων στο συγκεκριμένο πεδίο, το εντοπίζω στον υπολογιστή μου, πατάω άνοιγμα και δεν ανεβάζει τίποτα. Αν πατήσω αποθήκευση μου βγάζει μήνυμα "δεν έχει επιλεγεί αρχείο". Δοκίμασα και διαφορετική διαδρομή στον υπολογιστή μου και διαφορετικό όνομα (ελληνικό και λατινικό) αλλά τίποτα. Το αντιμετωπίζει κανείς άλλος?

 

Ναι ακριβως το ιδιο προβλημα εχω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ίσως γίνεται κάποια αναβάθμιση/συντήρηση του συστήματος εν όψει και της επανεκκίνησης του προγράμματος.

Δοκιμάστε λίγο αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα - προσπαθώ να ανεβάσω την δανειακή σύμβαση που μου την ζήτησε συμπληρωματικά μετά από τον γενικό έλεγχο και δεν φορτώνει κανένα αρχείο. Το προσπάθησα και στις 14.00 και τώρα αλλά  πάλι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις ανέβασα το αρχείο που απαιτούνταν στα δικαιολογητικά. Όποιο πρόβλημα κι  να υπήρχε τώρα έχει λυθεί

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος στην αίτηση που θα υποβάλλουμε,σε περίπτωση μεμονωμένου διαμερίσματος πολυκατοικίας, στα τετραγωνικά της οικοδομικής άδειας τι πρέπει να συμπληρώσουμε?Τα συνολικά τετραγωνικά μέτρα όλης της οικοδομής?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.