Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μου ζητάει όμως επιπλέον την διαφορά να την καλύψω με ιδίους πόρους. Τι κάνω λάθος ;

Υπάρχει παρατηρηση: Δεν έχει καλυφθεί κατά 100% το απαιτούμενο ποσό ιδίων κεφαλαίων βάσει παραστατικών, βάσει των ποσών που καταχωρήθηκαν στα καταβληθέντα ίδια κεφάλαια.

Όταν συμπληρωσω το επιπλέον ποσό ως καταβληθέν από ιδία κεφάλαια είναι εντάξει η δήλωση. Ομως έτσι δεν αξιοποιώ τα λεφτά που περισσεύουν.

Edited by gab pet
Συμπληρωση επεξηγησης
Link to comment
Share on other sites

και εγω θέλω να κάνω τις εξής αλλαγές : από το 2Β ΙΙ, περισσεύουν 2830 ευρώ, στο 2 ΓΙΙ. χρειάστηκαν 1264 ευρώ και θέλω να βάλω και ενα κλιματιστικο επιπλέον . Στο 3 ΖΙΙ. Λογικά θα πρέπει να έχω 1565 υπόλοιπο. Αλλά το πρόγραμμα βγαζει το σφάλμα όπως φαινεται στο ροζ πλαισιο. Οταν συμπληρώνω ιδια κεφάλαια 1799,99 τότε το δέχεται κανονικά.

ΠΡΟΤΑΣΗ.bmp

Edited by gab pet
συμπληρωματικα στοιχεια επεξηγησης
Link to comment
Share on other sites

Το ροζ πλαίσιο ανάφερεται στα ίδια κεφάλαια που πρέπει να πληρώσει ο ωφελουμενος στους προμηθευτές, σύμφωνα με τις παρεμβάσεις που έγιναν τελικά. Άρα το λάθος σου είναι στην καρτέλα ίδια κεφάλαια στις προκαταβολες που έχεις δηλώσει ότι έχουν γίνει. 

Link to comment
Share on other sites

Έχω εργασία θερμομόνωσης με πληρωμένες ασφαλιστικές εισφορές και ανεβασμένα στο σύστημα όλα τα δικαιολογητικά  και μου έχει έρθει αρνητικό αποτέλεσμα τελικού ελέγχου με την εξής παρατήρηση:

ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ : Παρακαλούμε αναρτήστε Υπεύθυνη δήλωση ν.1599/86 του Αναδόχου στην οποία θα διευκρινίζεται η σχέση του με τον .........(τάδε εργαζόμενο)........ στον οποίο έχουν πληρωθεί οι ασφαλιστικές εισφορές (σύμφωνα με την ΑΠΔ).

Ενώ έχω κλείσει άλλους παρόμοιους φακέλους, πρώτη φορά μου ζητείται από τον έλεγχο τέτοια υ.δ.

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος συνάδελφος να με διαφωτίσει τι πρέπει να αναφέρεται στην υ.δ. του αναδόχου? 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, mechgirl said:

Το ροζ πλαίσιο ανάφερεται στα ίδια κεφάλαια που πρέπει να πληρώσει ο ωφελουμενος στους προμηθευτές, σύμφωνα με τις παρεμβάσεις που έγιναν τελικά. Άρα το λάθος σου είναι στην καρτέλα ίδια κεφάλαια στις προκαταβολες που έχεις δηλώσει ότι έχουν γίνει. 

Καλημέρα. Εννοείς στην καρτέλα με τα Παραστατικά-Λοιπά Έξοδα να επιλέξω Καταβληθέντα Ιδία Κεφάλαια και να συμπληρώσω το υπόλοιπο ποσό ; Με αυτόν τον τρόπο όμως δεν μειώνεται τελικά η επιδότηση που εγκρίθηκε; 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος γιατί ο λογαριασμός που έχω βάλει σαν σύμβουλος έργου δεν εγκρίνεται ? 

Πως γίνεται η διαδικασία ? Εγκρίνεται αυτόματα ? Τον έχω δηλώσει απο το Σάββατο ... 

 

Ok ! Το βρήκα ... καμια φορά κολλάει το μυαλό ...!!! 

Edited by MAR_PAX
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, στο Α' ΠΕΑ φαινόταν σε μία κατοικία πως υπάρχει εστία ανοιχτής καύσης και μπήκε στο εξοικονόμηση κατ' οίκον ΙΙ με πρόταση για λέβητα πετρελαίου. Πρόκειται για μονοκατοικία, χρειάζεται άδεια μικρής κλίμακας? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.