Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Ξαφνικά και απροειδοποίητα, σήμερα κατά τις 7:30 άνοιξε το σύστημα για τις περιφέρειες που είχαν κονδύλια και έτρεχε με τρελές ταχύτητες.

Σε μισή ώρα βέβαια έκλεισαν όλες, καθώς δεσμεύτηκαν όλα τα κονδύλια.

Τι πιο λογικό, μετά το χθεσινό φιάσκο, να είναι όλοι οι μηχανικοί στα γραφεία τους, μήπως και ανοίξει το σύστημα; Άλλωστε τι καλύτερο θα είχαν να κάνουν. Κανονικά θα έπρεπε να βρισκόμαστε από πολύ νωρίτερα, αλλά μας έκαναν τη χάρη.

Ότι και να πεις για το φιάσκο θα είναι λίγο.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1 ώρα πριν, gab pet said:

Χθες το βράδυ κατά της 1.30 μου ήρθε το παρακάτω email.

Υπό την προϋπόθεση υπαγωγής της αίτησής σας στο Πρόγραμμα, επίτευξης του ελάχιστου ενεργειακού στόχου και τήρησης των λοιπών όρων και προϋποθέσεων του Προγράμματος και με βάση τα στοιχεία που έχετε καταχωρήσει:
    α) ο μέγιστος επιλέξιμος προϋπολογισμός παρεμβάσεων είναι 13.500 €.
    β) Το ποσοστό επιχορήγησης που δικαιούστε είναι  40 % του τελικού επιλέξιμου προϋπολογισμού παρεμβάσεων,
    γ) Το ανώτατο επιλέξιμο κόστος του Συμβούλου Έργου είναι 248 €,
    δ) Το ανώτατο επιλέξιμο κόστος για τυχόν μελέτες απαιτούμενες από την κείμενη νομοθεσία για την ορθή υλοποίηση παρεμβάσεων είναι 248 €.
    ε) Το ανώτατο επιλέξιμο κόστος ανά Ενεργειακή Επιθεώρηση θα προκύψει βάσει των στοιχείων του Πιστοποιητικού Ενεργειακής Απόδοσης, που θα καταχωρηθεί σε επόμενη κατάσταση.Στα ανωτέρω ποσά περιλαμβάνεται ΦΠΑ. Το συνολικό μέγιστο επιλέξιμο κόστος αθροιστικά για τα γ), δ) και ε) δεν μπορεί να υπερβαίνει τα 992 €, συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ. 

 

Όμως δεν είχα καταφέρει να κάνω οριστική υπαγωγή της δήλωσης. Σήμερα που προσπάθησα μου λέει δεν υπάρχουν χρήματα.

Τελικά αυτή η αίτηση παίρνει χρηματοδότηση ή τζάμπα χάρηκα χθες ;;

Δυστυχώς, "τζάμπα"

Link to comment
Share on other sites

Την διαβάσατε την επιστολή του Στασινού? Καταλαβαίνετε να προτείνει τίποτα για αυτούς που δεν μπήκαν κτλ γιατί εγώ νομίζω ότι οι προτάσεις του είναι από δω και πέρα και για τα πειραματόζωα τίποτα. Καταλαβαίνει κανείς τίποτα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Η επιστολή είναι για το μέλλον (λογικες λυσεις αλλα μετα το πε@ς που φάγαμε εχθες) . Για το υπάρχον πρόβλημα δεν δίνει κάποιες λύσεις

Link to comment
Share on other sites

Στην Ήπειρο κάτι παίζει με πρόσθετα κονδύλια από την Περιφέρεια

Μακάρι να γίνει, & όχι μόνο εκεί

https://www.b2green.gr/el/post/72804/10-ekatommyria-me-dynatotita-diplasiasmou-apo-tin-perifereia-ipeirou-gia-to-exoikonomo

Link to comment
Share on other sites

Quote

Χατζηδάκης: Θα προχωρήσει και στις άλλες ελληνικές περιφέρειες τις επόμενες μέρες και θα επανέλθουμε όπως σας είπα με καινούργια φάση και περισσότερα χρήματα

Σωθήκαμε αδέρφια!

Edited by ZafeirisA
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ? Νομίζω ότι η επιλογή ή μη δανείου που κάνουμε τώρα στην υποβολή είναι δεσμευτική αν επιλέξουμε μη δάνειο οπότε μετά δεν μπορούμε να πάρουμε δάνειο αλλά δεν είναι δεσμευτικό το ανάποδο. Αν επιλέξουμε δηλαδή ναι στο δάνειο μπορούμε μετά να το αλλάξουμε και να μην πάρουμε ?

Παρακαλώ απαντήστε μου με παράθεση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.