Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

11 ώρες πριν, kantenos said:

Το δέχονται του Ιανουαρίου. Δεν υπάρχει πιο πρόσφατο.

Εννοείς ότι το ανέβασες για κάποιο πελάτη σου και προχώρησε η προέγκριση;

Διότι σαν upload, ότι θέλουμε βάζουμε...και περσινό ακόμη.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είμαι στη διαδικασία δανειοδότησης και ανεβάζω τα δικαιολογητικά που μου ζητούνται απο την Τραπεζα Πειραιώς για ελευθερο επαγγελματία.. 

Δυο ερωτήσεις : 

α) Μου ζητάει βεβαίωση απόδοσης μερίσματος εφόσον μετέχει σε εταιρεία .. ο πελάτης μου δε μετέχει .. τι κάνω ? Ανεβάζω υπεύθυνη δήλωση ? 

β) Στα σημεία που ζητάει δυο δικαιολογητικά, πχ το Ε2017 και το Ε2018,   ενω έχω ανεβάσει και τα δυο, κάθε φορά που παω να τα  κατεβάζω για να τα δω βλέπω μόνο το ένα δικαιολογητικό και συγκεκριμένα αυτό που έχω ανεβάσει τελευταίο ... Τι γίνεται? Μήπως το σύστημα κρατάει ένα και το 2ο πρέπει να το ανεβάζω στα πρόσθετα δικαιολογητικά ? 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, Kane said:

Εννοείς ότι το ανέβασες για κάποιο πελάτη σου και προχώρησε η προέγκριση;

Διότι σαν upload, ότι θέλουμε βάζουμε...και περσινό ακόμη.

Το δέχονται, το έχω κάνει και πήρε προέγκριση.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, MAR_PAX said:

Είμαι στη διαδικασία δανειοδότησης και ανεβάζω τα δικαιολογητικά που μου ζητούνται απο την Τραπεζα Πειραιώς για ελευθερο επαγγελματία.. 

Δυο ερωτήσεις : 

α) Μου ζητάει βεβαίωση απόδοσης μερίσματος εφόσον μετέχει σε εταιρεία .. ο πελάτης μου δε μετέχει .. τι κάνω ? Ανεβάζω υπεύθυνη δήλωση ? 

β) Στα σημεία που ζητάει δυο δικαιολογητικά, πχ το Ε2017 και το Ε2018,   ενω έχω ανεβάσει και τα δυο, κάθε φορά που παω να τα  κατεβάζω για να τα δω βλέπω μόνο το ένα δικαιολογητικό και συγκεκριμένα αυτό που έχω ανεβάσει τελευταίο ... Τι γίνεται? Μήπως το σύστημα κρατάει ένα και το 2ο πρέπει να το ανεβάζω στα πρόσθετα δικαιολογητικά ? 

α. Ανέβασε υπεύθυνη δήλωση

β. Κάνε merge τα δύο pdf και ανέβασέ τα.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Υπέβαλα αίτηση δανείου στην Πειραιώς χωρίς εγγυητή και απέρριψε το δάνειο λόγω του ότι δεν πληρούνταν τα κριτήρια της ισχύουσας πιστωτικής πολιτικής της Τράπεζας.

Επέλεξα την εκ νέου αίτηση για δανειοδότηση και τώρα θέλω να προσθέσω εγγυητή. Η αντίστοιχη καρτέλα για κάποιο λόγο τώρα δεν είναι ενεργή (δεν υπάρχει καν σαν επιλογή), αυτό σημαίνει ότι δεν έχω δικαίωμα να προσθέσω εγγυητή σε αυτή τη φάση; Έχει προκύψει σε κάποιον κάτι αντίστοιχο;

Ευχαριστώ!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , σε σχέση με τη διαδικασία δανειοδότησης του β΄ κύκλου: ωφελούμενος είναι η σύζυγος που δεν έχει δικά της εισοδήματα. Ο σύζυγος είναι συνταξιούχος. Ποιά είναι η αρχική επιλογή στην πλατφόρμα: συνταξιούχος  , άνεργη ή κάτι άλλο? (δεν έχει επιλογή οικιακά που θα ταίριαζε περισσότερο)

Link to comment
Share on other sites

On 25/10/2019 at 8:28 ΜΜ, Kane said:

Εννοείς ότι το ανέβασες για κάποιο πελάτη σου και προχώρησε η προέγκριση;

Διότι σαν upload, ότι θέλουμε βάζουμε...και περσινό ακόμη.

Σε 2 διαφορετικές τράπεζες πήρα προέγκριση με την βεβαίωση Ιανουαρίου.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zafsko said:

Καλημέρα , σε σχέση με τη διαδικασία δανειοδότησης του β΄ κύκλου: ωφελούμενος είναι η σύζυγος που δεν έχει δικά της εισοδήματα. Ο σύζυγος είναι συνταξιούχος. Ποιά είναι η αρχική επιλογή στην πλατφόρμα: συνταξιούχος  , άνεργη ή κάτι άλλο? (δεν έχει επιλογή οικιακά που θα ταίριαζε περισσότερο)

Αναγκαστικά βάζεις άνεργη στην αρχή. Μετά στην κατηγορία επαγγέλματος μπορείς να βάλεις οικιακά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, 

Είμαι σε διαδικασία δανειοδότησης για ένα πελάτη μου ο οποίος επειδή δεν ήξερε τι παρεμβάσεις θα κάνει για το πρόγραμμα του έβαλα και κάποιες επιπλέον έτσι ώστε να έχω την άνεση του μεγαλύτερου προϋπολογισμού και ας μη χρησιμοποιήσει όλα χρήματα τελικά...Ακόμη και σήμερα δε ξέρει τι θα κάνει . 

Απο οτι εχω καταλάβει απο το forum δε μας πειράζει να ζητήσουμε μεγαλύτερο δάνειο, γιατί στο τέλος αναπροσαρμόζονται τα ποσά  και όλα γίνονται σύμφωνα με τον προυπολογισμό όπως έχει διαμορφωθεί σύμφωνα με τις τελικές παρεμβάσεις . Εγω τώρα θα αιτηθώ ενα μεγαλύτερο δάνειο, το οποίο πιθανό είναι να μην ανταποκρίνεται στις τελικες παρεμβάσεις και έτσι όλα θα πάνε αναλογικά προς τα πανω , δηλαδή η δόση του δανείου θα διαμορφωθεί αναλόγως και θα είναι μεγαλύτερη  και οι προκαταβολές επίσης προς τους προμηθευτές θα  είναι μεγαλύτερες (και καλύτερα πιστεύω γιατί όλοι θα είναι ευχαριστημένοι ;-) )

Τι γνώμη έχετε ? Είναι σωστό το παραπάνω σαν σκεπτικό ?

Πρέπει όταν έρθει η ώρα των προκαταβολών να προσέξω κάτι ? πχ να μην ξεπερνάει κάποιο ποσοστό της παρέμβασης που εκτελεί ο κάθε προμηθευτής? 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sorry, παίδες, αλλά στο θέμα της συμπληρώσεως στοιχείων για προέγκριση δανείου, το σύστημα είναι για τα πανηγύρια.

Ωφελουμενος που είναι συνταξιούχος, και μου ζητάει από κάτω ένα κάρο στοιχεία για το τι δουλειά έκανε, πόσα χρόνια δουλεύει, εργοδότη, δνση, Τηλέφωνα.

Ότι να ναι. Κανονικά με την επιλογή "συνταξιούχος" έπρεπε να κλειδώνει όλα αυτά τα πεδια...

 

Υ.Γ. για το θέμα που ρώτησα περί βεβαίωσης σύνταξης, ανέβασα σε ένα pdf το σημείωμα Ιανουαρίου 2019, επικουρικου Οκτωβρίου 2019 και μια ΥΔ οτι το σύστημα Εφκα δεν εκδίδει σημείωμα, πέραν Ιανουαρίου 2019

Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.